Jon Diebler, paljude arvates Türgi liiga alahinnatuim välismaalene (aga vaadake või tänaseid numbreid).

Eurocup: veerandfinaali jõudsid klubid vaid neljast riigist

12.03.2015

Teisipäeval-kolmapäeval peeti Eurocupi kaheksandikfinaalide kordusmängud. Kusagil üleliia põnevaks ei läinudki, ei ühtki lõpuni pinevat heitlust ega lisaaega. See-eest saab täheldada huvitavaid tendentse.

Edasi veerandfinaali pääses vaid nelja riigi esindused: kolm Venemaalt, kaks Türgist ja Hispaaniast ning üks Prantsusmaalt. Seejuures Paris-Levallois alistas PGE Turowi Poolast nii kodus kui võõrsil

¤ Sellest alustamegi. Turow ei saanud kodus kuidagi Paris-Levallois’ vastu minema, kaotas poolaja 34:44 ja kogu mängu 78:87, kokku seeria 12 punktiga (Pariis võitis kodus 74:71).  Teise veerandi võitis Pariis eile 26:12.

Mike Greenilt võitjaile 21+7+6, Blake Schilb 24+2+5, liiga resultatiivseim mängija Sharrod Ford 6+9lp ning Dionte Christmas 15+4lp; Turowi poolel endine tallinlane Vlad Moldoveanu 19+10+2, Damian Kulig 16+9+3 ja Mardy Collins 9+6+6.

¤ Krasnodari Kuban võitis ainsas teisipäevases mängus kodus Brose Bambergi 70:53, esimese mängu võõrsil olid venelased võitnud 80:78. Avaveerand kuulus Kubanile 23:10, korvisöödud kokku 17-5, üldskoor Kubanile seega +19. Ka pealtvaatajaid oli Krasmodaris palju – 5300.

Derrick Brownilt Kubani kasuks 22+5+5, Bambergi parimana viskas Janis Strelnieks teist mängu järjest 15 punkti, lisaks 6 lauapalli.

¤ Kaasani Uniks võitis kodus Foxtown Cantut 75:72. Et aga võõrsil olid Tatarimaaa võistkond olnud parem 70:64, jäi plusspoolele üheksa. Avaveerand seejuures kuulus itaallastele 14:11, samas näiteks korvisöödud Uniksile 20-13.

Kostas Kaimakoglou tõi Uniksile 14+8+5, Keith Langford 13+5+5; horvaat Ivan Buva panus Cantu poolel oli 17+6+2 (12/7), James Feldenine’il 15+3+4. Rolands Freimanis Kaasani eest taas kaasa ei teinud.

¤ Kõige napima võidu saavutas kokkuvõttes Banvit Bandirma Türgist, kes kaotas küll kordusmängus Roma Virtusele võõrsil 56:66, kuid kodus võetud 71:55 võit viis nad pluss kuuega edasi.

Laua muuseas võitis ka Banvit ka eile 41-33, kuid tegi 24 pallikaotust Roma 17 vastu. Oli selline mäng... Rok Stipcevic tegu hea mängu Roma poolel – 23+4+6, Banviti poolelt vastas Sammy Mejia 21+9-ga.

¤ Üsna esimese mänguga sai selgeks paremus paaris Gran Canaria-Zagrebi Cedevita. Horvaadid kaotasid kodus 76:84 ning eile Kanaaridel 72:75 .

Kyle Kuric tõi Hispaania klubi kasuks 20, Brad Newley 15 silma, Stanko Barac vastas Cedevita poolelt 13+4lp ning Roko Ukic 11+2+7-ga.

¤ Vene klubide omavaheline „asi“ lahenes kindlalt Himki kasuks, kes alistas kodus Peterburi Zeniidi 89:70 (46:33). Piiteris oli seis jäänud 86:84 samuti Himki kasuks. Kolmapäeval läks esimene veerand Himile 26:11... Kokku niisiis tugevama kasuks +21.

Petteri Koponen (pildil) tõi 24+5+4 (13/9), Tyrese Rice 15, Jegor Vjaltsev 13+6lp ning Sergei Monja (kes muuseas pikendas klubiga lepingut aastani 2016), 6+8+6. Artjom Vigrov oli Zeniidi poolel edukaim 13+25-ga, Dejan Borovnjak viskas 11+6lp.

¤ Üsna kentsakad olid sündmused paaris Müncheni Bayern-Valencia. Napilt Euroliiga 16 hulgast välja jäänud Bayern kaotas Valenciale kokkuvõttes 53 punktiga. Võõrsil 58:80 (see on veel kuidagi arusaadav) ning kodus 60:92. Bayernil pole motivatsiooniga kõik korras.

Anton Gavel tõi kaotajate poolel 14, Paul Zipser 13+7lp; võitjate kasuks said kirja: Bojan Dubljevic 16+10 lp (6/5 + vv 4/4), Pablo Aguilar 14 ja Pau Ribas 13+5+4.

Valencia on muidugi ka ACB Ligas tublilt mänginud, olles seal 13 võidu ja 10 kaotusega kuues. Sealt annab üsna lihtsalt nii tõusta kui kukkuda.

*       *       *

Kui rääkida mõnest selle loo pildikanelasest, siis mängupäeva MVP Jon Diebleri (26-198) keskmised näitajaid tänavus on 18 mänguga 30 minutit 15,1 punkti, 4,1 lauapalli ja 2,3 korvisöötu (kahepunktivisked 50 %, kolmesed 53 %, vv 83 %).

Täpselt sama vana Petteri Koponen (194 cm), kes täna taas oli üleplatsimees, on keksmiselt 27,5 minutiga toonud 13,7 p+2,8 lp+3,3 rs. (tabavus vastavalt 60 %, 46 %, 75 %).

Intervjuu Koposega leiaba ka Euroliiga kofulehelt.

Ja natuke jääks unarusse, kui siinkohal unustaks kõrgeima mängijareitinguga (pildilolev) Sammy Mejia (Banvit, 32-198), kes keskmiselt 32,4 minutiga on saanud kirja 12,9 p+5,1lp+3,6rs. Kahesed 37 %, kolmesed 52 %, vv 85 %.

Tema kasutegur eriti kahes viimases mängus on olnud märkimisväärne.