Rannar Raap

KK Pärnu sai kodusaalis jagu Audentesest

10.03.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas peeti teisipäeva õhtul kaks kohtumist, kus suvepealinnas peetud kohtumises võõrustas Korvpalliklubi Pärnu oma debüütaastat tegevat Audentese/ SG Noortekoondist. Pärnakad võtsid kohtumises kindla 116:75 võidu.

Mängu alustasid hästi pärnakad, kes tabasid kiirelt korve, kasvatades jõudsasti oma edu ning juhtides 4 minutit pärast kohtumise algust juba 17 punktiga. Seejärel sai ka Audentes oma alguse kohmetusest üle ning pisikesele pausile minnes oli vahe juba sulanud, juhtimas siiski Pärnu 33:21. Teisel veerandajal jätkus kodumeeskonna hea viskehoog. Heiko Rannula jagas mänguaega ka oma meeskonna noorematele meestele, kes ei jäänud jätta ning poolajaks oli vahe veelgi kasvanud, seisuks 65:33.

Teisel poolajal püsis esimesel tekkinud vahe. Pärnakad hoidsid initsiatiivi kindlalt enda valduses, kontrollides mängu käiku kindlalt. Enne otsustavat kümmet minutit juhiti 90:55 ning kohtumise lõppedes 116:75.

„Hea meel on selle üle, et meie nooremad sõdurid said täna piisavalt minuteid. See mäng oli selline, et ka noored ei andnud midagi vastastele kergelt ja see võit tuli meie nooremapoolse koosseisuga. Ei olnud nii, et nooremad oleks ära surutud. Hea, et treener Rannula otsustas kasutada kõiki mängumehi,“ kiitis Pärnu mänedžer Mait Käbin nii oma mängumehi kui ka treenerit. „Saime esimestest minutitest isu ja hoo üles. Tegime küll hiljem palju vigu ja lasime neil vabavisetega esimesel poolajal palju korve visata, aga muidu oli meie poolt päris hea sooritus. Audentese poisid on tublid. Üritasid koguaeg ja 75 punkti meile visata ei ole üldse paha,“ lisas ta.

Pärnakate poolelt oli heas hoos Rannar Raap, kes viskas 27 punkti ja andis 9 korviga lõppenud söötu. Norman Käbin ja Robert Valge lisasid 15 ning Ken Kuber 10 silma. Audentese poolelt jõudis kahekohalise arvu punktideni vaid üks mängumees – Siim-Markus Post, kes viskas 22 punkti. Taavi Jurkatamm toetas teda 9 ning tervelt 6 meeskonnakaaslast veel 7 punktiga.