ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
Naiste Korvpalliliiga
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Balti Matš
Videoarhiiv
Pood
Rahvaliiga
BSBC

Uudised

Eesti naiskond, Foto: Siim Semiskar

Täna ja homme! Naiste rahvuskoondis peab kaks maavõistlusmängu Soomega

09.08.2018

Eesti naiste korvpallikoondis peab 14. ja 15. augustil Paide E-Piim Spordihallis kaks maavõistlusmängu Soome naiskonnaga.

Järgmised tähtsad mängud seisavad naiskonnal ees novembris, kui 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni viimastes mängudes minnakse kodusaalis vastamisi Valgevenega (17.11) ja võõrsil Poolaga (21.11). Mängud põhjanaabrite vastu saavad olema vahekontrolliks ja kokkumängu häälestamiseks. Ühtlasi on kohtumised 11.-16. augustini toimuva koondise laagri osa.

 

Koondise peatreener Janne Schasmin sõnas Basket.ee-le, et Soomega on käsil hea ja pikaajaline koostöö. Järgmisel nädalal toimuvad mängud on peatreeneri hinnangul hea võimalus mängida koos nendel mängijatel, kes sõidavad peagi välismaale klubide juurde: „Kaasa saab teha ka Kadri-Ann Lass, kes varasemalt pole saanud koondise laagritest osa võtta. Kaasa ei saa teha Merike Anderson, kes sõitis juba koduklubi juurde ja Anna Gret Asi, kes asub U16 koondises mängima Euroopa meistrivõistlustel.“

 

Alates juunikuust on naiskoondislased treeninud individuaalsete kavade järgi ning mõõduvõtud põhjanaabrite vastu saavad Schasmini sõnul olema naiste tööle tagasisideks. „Ühelt poolt on naistel vaja kokku mängida ning teiselt poolt näen peatreenerina ära, millist tööd keegi endaga suvisel perioodil teinud on.“

 

Schasmini sõnul on naiste koondise järgmiseks suureks eesmärgiks saada füüsiliselt kiireks ja professionaalse suhtumisega tiimiks. „Palusin mängijatel ka kirja panna, mis nende jaoks üldse tähendab olla professionaalne sportlane. Peame olema mõtte ja tähelepanuga kohal nii trennis kui mängudes, kasutame üksteist arendavat suhtlemist ja konstruktiivset kriitikat. Mängijate areng peab olema järjepidev – seame eesmärke, tegutseme nende suunal ja analüüsime enda arengut süsteemselt. Pöörame ka suuremat tähelepanu enda toitumisele ning keha eest hoolitsemisele,“ võttis Schasmin põhilised punktid kokku.

 

Esimene kohtumine 14. augustil algab kell 19.00 ja päev hiljem, 15. augustil kell 11.00. Pileteid saab soetada kohapealt.

 

 

Sünnipäevad
Täna, 14. august
Birgit Piibur (24)
Henri Polakene (29)
Illimar Sibul (47)
Jaan Sööt (66)
Mart Vigla (42)
Homme, 15. august
Katrin Aava (55)
Margus Parve (53)
Toomas Raadik (28)
Margus Teelahk (48)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Naised: Eesti vs Soome