OlyBet liiga
Meeste amatöörliigad

Kristjan Kangur. Foto: Siim Semiskar

Neli-null! BC Kalev/Cramo krooniti Tartus Alexela meistriliiga võitjaks! (Finaali MVP on Kristjan Kangur)

24.05.2018

Läks lihtsamat ja loogilisemat rada pidi. BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli vaheline finaalseeria jätkus vana tuttava stsenaariumi järgi ning tiitlikaitsja krooniti Tartus Alexela meistriliiga võitjaks - Eesti meistriks.

Neljas finaalmäng lõppes Kalev/Cramo võiduga 99:83 (44:45). Tallinlaste jaoks on tegu kümnenda meistritiitliga.

Suurem osa korvpallivaatlejaist, "asjatundjaist" ja kiibitsejaist olid seda meelt, et viimase, neljanda finaalmängu võtab Kalev/Cramo kergelt ära ja meeskonnad võivad suvepuhkusele minna. Oli ka üks-kaks häält kümnest, kes uskusid, et Tartu võib täna nõelata ja ühe mängu koju tuua.

Tartu püsiski täna mängus 28 minutit, võites isegi poolaja. Avaveerandi lõpus juhtis Tartu korraks 24:17, kuid lasi Cramol teise veerandi algul ruttu järgi tulla. Cizauskas kaitses ei mänginud, aga rünnakul viis Tartu 14. minutil kolmesest ette 30:26. 19. minutil aga tõmbas Isaiah Briscoe omakorda Cramo ette 42:41. Tartu poolajaks siiski punktiga peal.

Kolmanda veerandi algul tõmbas pikema kõrre Cramo. Kuid Cizauskase vabavisetest jõudis TÜ 25. minutil peaaegu järgi - 56:58. Saabusid olulised minutid. 28. minuti alguses tõi Cizauskas uuest tabloole viigi (62:62). Kangur, Mars, Subotic ja Mirkovic kasutasid aga kiiresti ära TÜ ebaõnnestunud rünnakud ning paar pallikaotust. Kahe minutiga mindi juhtima 73:62. IV veerandile Cramo juhtimisel 75:65.

Cramo jätkas kaitses kõvasti, rünnakul mängiti targasti ja pikemalt, vajadusel ka otsustavalt. 34. minutiks viisid Janari Jõesaar ja Martin Dorbek Cramo ette juba 84:67. Aeg tiksus halastamatult Cramo kasuks. Paar korda raputas Tartut ka Briscoe ning vaid päris lõpupoole mängis Tartu ennast pisut lähemale.

Kalev/Cramo täna päris sajani ei jõudnud, aga keda huvitab - võit numbritega 99:83 (44:45).

Imetletavad on Kalev/Cramo - viskava meeskonna numbrid: üldine visketabavus  56,7 %, kahesed 64,1 %, kolmesed 43,9 %, vabavisked 83,3 %. Keskmiselt viskas Kalev 100,5 punkti mängus!!

VÕTMEHETK. Bojan Subotici tabav kaugvise 29. minuti lõpus tegi seisuks 70:62 Kalev/Cramo. Usutavasti langes Tartu umbes täpselt sel hetkel.

PUNANE NIIT. Cramo tegi heas mõttes rutiinse mängu, eriti kaitses. Ja eriti lauas (45:26 - see on seeria võimsaim paremus just lauas).

MÄNGU TEGIJA. Tänase ja eelmise mängu abil Bojan Subotic. Ka Briscoe oli teisel poolajal sõiduvees.

X-FAKTOR. Ilusa esituse tegi 19-aastane Märt Rosenthal, kelle arvele kogunes 22 minutiga 8 pt ja 4 rs, üks lõpuminuti korvisööt veel eriti nauditav.

STATISTIKA EI VALETA. Ülekaalukalt parima kasuteguriga (pluss-miinus) mees platsil oli täna Janari Jõesaar - temalt 27 minutiga +26, Eff 14.

MÄNGU STAARID. Briscoe ***, Subotic **, Jõesaar & Kitsing & Mirkovic *

PROTOKOLLIST

Tartu Ülikool - BC Kalev/Cramo 83:99 (45:44)

Lauapallid: 26-45

Korvisöödud: 22-21

Pallikaotused: 7-9

2 pt: 40 vs 60 %

3 pt: 46 vs 33 %

vv: 71 vs 84 %

Tartu: Kitsing 21 pt, Cizauskas 15+6 rs+2 vl, Kazakauskas 13+8+2, Talts 13+7+2, T.Sokk 8+3 rs, Rosenthal 8+4 rs, Saal 3, Cook 2. Carl Engström kaasa teha ei saanud.

Cramo: Briscoe 20+3+2, Subotic 19+5 lp, Mirkovic 18+3+6, Kangur 11+8+5, v.d. Mars 8+7 lp, M.Dorbek 6+3+3+2 vl, Arbet 3, S.Sokk 3+2+3, Soodla 2.

NII NAD RÄÄKISID

Donaldas Kairys (BC Kalev/Cramo, TV 6, Delfi TV-s): „Tänan. See on mu esimene tiitel üldse! Olen ülimalt rahul!

Täielik tiimitöö, tiimivõit – kedagi eraldi esile tõstma ma ei hakka. Statistikat võite ise vaadata. Olen täna uhke treener. Võidab meeskond.

Ma ei oska öelda, kas mind just üllatas see, et Tartu meiega kaitses sedavõrd hääta jäi. Nad ju püüdsid tegelikult ja üritasid kõvasti. Aga me oleme viskav meeskond ja me suutsime seda finaalis ka järjekindlalt, stabiilselt tõestada. Viisime endale omase mängu edukalt ellu.

Loodan, et jätkan Kalev/Cramos. Eks neid asju arutatakse pärast tseremooniat, pärast tunnete jahtumist. Minu soov on jätkata.”

Priit Vene (Tartu, TV 6, Delfi TV-s): „Nojah, 0-4, jäime finaalis siiski kokkuvõttes selgelt alla – mis siin ikka õigustada. Olime natuke õhemad; kaotused inimkoosseisus olid meie jaoks

valusama mõjuga.

Vastane oli tugevam. See on üks mis kindel.

Engström ei mänginud täna, sest ta pole valmis mängima. On vigane, mõttetu olnuks lõhkuda teda.

Kuni finaalini tuleb hooajaga rahule jääda (Balti liiga pronks tuli ka ära – toim.), enam-vähem. Finaalis oleks tahtnud võita…”