Eesti-Läti Ühisliiga ja Naiste meistriliiga
Artiklid ja intervjuud

Indrek Kajupank ja Timo Eichfuss: eelmise mängu tegijad mõlemad

Pronksiseeria matš number kaks: Pärnu pole tänavu kodus Raplat võitnud

15.05.2018

Alexela KMLis jätkub ka pronksiseeria AVIS Utilitas Rapla ja Pärnu Sadama vahel. Seisult 1-0 peetakse teine matš Pärnus kolmapäeval kell 19.

Esimene mäng Raplas kulges Rapla kerge ülekaalu all. Mäng oli piisavalt võrdne, kuid päris kannule Pärnut ei lastud. Võit 84:77 (44:42) kodumeeskonnale.

Kaalukaks osutus Rapla kolmanda veerandi paremus 18:12, mis viis nad viimasele veerandile 8-punktises eduseisus. Sellest piisas. Mida protokoll reetis? Rapla tegi ses mängus vaid neli pallikaotust. Pärnu aga tabas vabaviskeid vaid 8st 3, samas kui Rapla 19st 15 - suur erinevus. Samas, kaugelt tabas Pärnu hea protsendiga 12 viset.

Indrek Kajupank tõi võitjaile 23 punkti, Sven Kaldre lisas 17, Devonte Upson 15 pt. Pärnu kasuks tõi Saimon Sutt 19, Timo Eichfuss 14 ja Siim-Markus Post 12 silma (visked siiski vaid 18/4).

Samas võitles Rapla mängu kestel pisivigastustega. Nii oli korduvalt vahetusmeeste pingi kõrval pikali maas Nolan Cressler (selg), löögi jalga sai Dominique Hawkins ning mängu käigus teibiti ka Sven Kaldre hüppeliigest.

Vigastused ei ole Raplat sel hooajal maha jätnud. Kuid teisedki meeskonnad pole pääsenud. Pärnul on siiani isegi kõige paremini läinud, kuigi ka siin on olnud väiksemaid vigastusi.

*       *       *

Alexela KMLis on omavaheliste mängud seis tänavu 3-1 Raplale (koos BBLiga seis tänavu 4-2). Viimase, tabeliseisu osas Rapla jaoks tähtsusetu mängu võitis võõrsil Pärnu 80:73. Kodus aga kaotas Pärnu mõlemad mängud viie silmaga. Et ka Balti liigas kaotas Pärnu kodus kuue silmaga, tähendab see, et Pärnu on tänavu Raplale kodus kaotanud 0-3. Kas sama suundumus jätkub ka täna?

Pärnu on omavahelistes mängudes enamasti lauas üle olnud, kuid see pole võite toonud. Pärnu peab õnnestuma mitmel rindel ja tegema rünnakul vähemalt 80-85 punkti. Näiteks BBLis võitsid nad 24. oktoobril mängu, mis lõppes 94:88.