Janari Jõesaar. Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo hävitas numbriliselt poolfinaalseeria avamängus Pärnu Sadama 57 punktiga

01.05.2018

Alexela korvpalli meistriliiga poolfinaalis teenis BC Kalev/Cramo võistkond ülekaaluka, 105:48 võidu Pärnu Sadama üle ja asus seeriat 1-0 juhtima.

Cramo võitis tasavägiselt kulgenud esimese veerandaja 24:21. Korraks, enne teise veerandi keskpaika oli seis pärast Timo Eichfussi korvi (tema ainus täna) 27:27. Thomas van der Mars oli kogunud 9, Siim-Markus Post aga juba 12 silma, Cramo teinud aga 7 pallikaotust...

Seisult 31:29 tegi Cramo 11:0 spurdi, asudes juhtima 40:29. Vahepeal tuli Pärnu lähemale, kuid vaid kaugvisetele lootnud külalised endale sellega teenet ei teinud. Peamiselt van der Marsi ja Janari Jõesaare korvidest viidi poolaeg lõpule seisul 50:35.

See mis toimus teisel poolajal, oli Pärnu seisukohast hävitav. Ka Cramo seisukohast, aga teise rakursiga. Mis minema hakkas, see läks: Cramo puhul kui lepase reega, Pärnu jaoks kadusid ka pulgad... Teise poolaja üldskoor 55:13...! Seega, poolfinaali avamängust Cramole 57-punkine võit.

Kuulates eilset playoff'i eelset pressikonverentsi, mõeldes Cramo ja Pärnu selle hooaja omavahelistele mängudele ja võttes arvesse ka mängupausi, julgeks pakkuda, et Donaldas Kairys võibola isegi ülehindas Pärnu suutlikkust. Kuid seegi võib olla liigne mõttekonstruktsioon.

Igatahes tegi Kalev/Cramo keskendunud etteaste, mis pühkis pisut küsimärke nende löögijõu kohalt eemale. Simmonsi-Keeduse puudumine playoff'ist on endiselt valus kaotus, kuid Kalev ilmselt suudab nendetagi tiitli kaitsta. Tartu (või Rapla) jaoks on kõike endiselt väga raske ning kõrgete mägeda taga.

Pärnu poolel ei teinud kaasa tagamees Saimon Sutt, kes on hädas tagareie vigastusega. Seeria järgmises kohtumises on mees tõenäoliselt taas rivis.

Teine seeria kohtumine peetakse laupäeval, 5. mail Pärnus. Algus kell 17.10. Ülekanne lisaks Delfi TV-le ka TV 6-s.

VÕTMEHETK. Teisel veerandil läks Kalev/Cramo viigiseisult 27:27 oma teed. Kaitserutiin oli Pärnule liiast.

PUNANE NIIT. Cramo võimutses tsoonis. Nad tabasid kahepunktialast 19 (!!) viset rohkem, tabades 80 %-ga.

MÄNGU TEGIJA. Kas van der Mars või Jõesaar, selles on küsimus. Täna siiski hollandlane van der Mars, kelle PIR oli 5 pügala võrra kõrgem - 35.

X-FAKTOR. Cramo ühekse mehe rotatsioon (hiljem lülitus kümnendana ka Soodla) lõikas hästi. Mängupausi, vähest mängubaasi oli tunda vaid mängu alguses.

STATISTIKA EI VALETA. Kalev/Cramo pani esimesed viis kolmest mööda, edasi aga tabas 18st 10.

MÄNGU STAARID. Jõesaar ***, van der Mars **, Arbet & Briscoe *

PROTOKOLLIST

BC Kalev/Cramo - Pärnu Sadam 105:48 (50:35)

vv: 73 vs 72 %

Kalev/Cramo: v.d. Mars 23+9+2+2 bl, Jõesaar 23+5+1+3 vl, Mirkovic 15 pt (3 pt 4/4), Arbet 13 pt (3 pt 5/3), Briscoe 11+3+9+2 vl, Subotic 10+10+4+2 vl, Kangur 4+2+3+4 vl, M.Dorbek 4+3+4, S.Sokk 2+5 rs.

Pärnu S: Post 15 pt, 6 pk (12 pt I. poolajal), Miljkovic 8+9+2, Kirves 8 pt, Kask 6+3 lp (11/3), Saaremäel 5, Lips 2+4 lp (11/0), Eichfuss 2. Raap 0, Sutt ei teinud kaasa.

NII NAD RÄÄKISID

Indrek Reinbok (Kalev/Cramo, Delfi TV-s): "Poolaja lõpuks jõudsime meie ka kuidagi playoff-mode'i... (muigab). Eesmärk oli teha teisel poolajal tarku otsuseid nii kaitses kui rünnakul. Olime kaitses tunduvalt tublimad, aga rünnakul kippusid poisid hullama. Oli oht lolle vigastusi saada.

Meie siht on kindlasti võimalikult väheste mängudega hakkˇ1ˇ122ˇ123 aga playoff on playoff. Pärnu mõtleb meie vastu kindlasti kodus midagi välja. Ma ei kahtle selles.

Mis puutub Simmonsisse, siis niipalju kui mina tean, on olemas veel mingisugune variant, et ta naaseb tänavu meeskonna juurde mängijana - tõmbab ka ketsid jalga. Aga see sõltub paljuski tema enda otsusest ja sellest, mida ütlevad Ameerika arstid."

Janari Jõesaar (Kalev/Cramo, Delfi TV-s): "Jah, iga veerandiga tegime asja paremaks. Kaitses hakkasime kõvemini mängima ja saime rünnakul ka asjad ilusti käima ja visked sisse. Lõpus oli juba kergem."