Nolan Cressler tabas pea eksimatult. Foto: Siim Solman

Alexela KML. Rapla võitis otsustavas mängus kindlalt Kalev/TLÜ ja jätkab poolfinaalis Tartu vastu

29.04.2018

Alexela KMLi selgus täna viimane poolfinalist, kelleks on mullune hõbedameeskond AVIS Utilitas Rapla. Otsustavas viiendas veerandfinaalmängus langes nende ees Tallinna Kalev/TLÜ 90:66 (50:34).

Poolfinaalis alustavad teisipäeval BC Kalev/Cramo-Pärnu Sadam ja kolmapäeval Tartu Ülikool-AVIS Utilitas Rapla. Samad paarid mis eelmisel aastal.

Veerandfinaalseerias Kalev/TLÜ-le kaks esimest mängu kaotanud, ent seejärel võidurajale naasnud Rapla tõi kastanid tulest välja, võites ka seeria viienda mängu 90:66. Kaks viimast mängu läksid Raplale kindlalt, nii võibki kolmanda mängu kahepunktilist võitu pidada ses seerias pöördeliseks verstapostiks.

Võõrustajad surusid kohe esimestest minutitest oma tahtmist peale ning võitsid avaveerandi 24:15. Poolajaks kasvatati edu juba 16 punktile. Rapla oli küllalt enesekindel, Kalevil jäi tulejõudu, viskekindlust ja leidlikkust vähekks - käigud lõppesid justkui otsa, või jäid poolikuks, tõntsiks.

Kalevil õnnestus kolmanda veerandi võiduga (+5 pt) viimaseks neljandikuks vahe veel 11-le saada (69:58), kuid enamaks jaksu polnud. Rapla ei pidurdanud ning kindlustas koha poolfinaalis - võit 90:66.

Kogu seeria pakkus siiski korralikult intriigi. Kaks esimest mängu kuulusid Kalevile ning kolmandas kohtumises oldi suurüllatusele lähedal. Rapla sai aga mängu kodusaalis kahe punktiga kätte.

Meenutagem korra kolmanda mängu lõppu Raplas.

/.../

Kolmanda veerandi lõpul sai Kalevi parim Reimo Tamm neljanda vea ja pidi siirduma sundpuhkusele; 36. minutil tegi põlvele valusalt viga Bamba Fall, kelle jaoks mäng ühtlasi läbi sai; ühel meeskonna punktiliidril Kayel Locke'il oli aga must päev nii kaitses kui rünnakul. Paraku jäid just tema peale lõpus mitmed olulised visked. Mööda läksid.

Järgmised kaks mängu kuulusid neile juba kindlalt. Reedel võideti Kalevit nende kodusaalis koguni 30 silmaga ning täna oli ülekaal samuti veenev.

/.../

VÕTMEHETK. Nii nagu avaveerandil viis Hawkins Rapla kaotusseisust 15:8 ette, nii viis Hawkins viimase veerandi algul +11 pealt pärast kaht täiesti kuiva minutit Rapla ette (2+2) 73:58.

PUNANE NIIT. Teist mängu järjest prevaleeris Rapla lauas. Kui reedel +13, siis täna koguni +17!

MÄNGU TEGIJA. Olulisemaid korve tõi Dominique Hawkins.

X-FAKTOR. Rapla hakkas lõpuks tabama ka kaugelt: reedel 21/8, täna 30/14. Kui nii jätkatakse, läheb Tartul kibedaks.

STATISTIKA EI VALETA. Kui välja arvata Kiur Akenpärg, siis Kalev/TLÜ Eesti mängijate punktipanus viimases kahes mängus jäi liiga väikseks. Kui reedel suudeti visata veel 45 punkti, siis täna vaid 35.

MÄNGU STAARID. Cressler ***, Hawkins **, Fall & Kaldre *

PROTOKOLLIST

AVIS Utilitas Rapla - Tallinna Kalev/TLÜ 90:66 (50:34)

Lauapallid: 46-29

Korvisöödud: 24-11

Pallikaotused: 8-7

Pink: 41 vs 6 pt (Cressler alustas pingilt)

2 pt: 51 vs 48 %

3 pt: 46 vs 25 % (Raplal 30/14, avapoolajal 19/11)

vv: 70 vs 73 %

Rapla: Cressler 31+2+3 (16/11), Hawkins 20+7+7, Kajupank 11+5+2, Bubalo 8+4 lp, Upson 6+8 lp, G.Dorbek 6+8+3, Kaldre 6+2+6+3 vl.

Kalev/TLÜ: Locke 19+6 lp, Fall 12+12 lp, Akenpärg 16 pt, Saks 7+4 lp, Tamm 6+3 rs, Paiste 3+3+3.

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa (Rapla, Delfi TV-s): „Vahepeal läks närviliseks, kuid saime sellest üle. Kaitses tegime natuke vigu, mida ei oleks tohtinud teha. Kahes viimases mängus andis meile juurde Cressleri tagasi tulemine.

Eks ise väsisime ka ära, kuid kui seeriat vaadata, siis olime selle (füüsise) võrra paremad.

See seeria on möödas. Närvirakke kulus, aga mitte lõpmatult. Poolfinaali eel ma samas mingit stressi või tohutut üleväsimust ei taju, mis siis et esimese mänguni on meil vaid kolm päeva aega.

Tavaliselt ma meestele playoffis puhkepäevi ei anna. Aga praegu, enne kui ma lähen riietusruumi, ma mõtlen välja, kas homme tuleb puhkepäev või mitte.

Kui sa küsid Cressleri kohta, siis täna hommikul ta ütles selja kohta, et ta on nüüd täiesti terve.”

Gert Kullamäe: „Kui nüüd püüda tagasi vaadata, siis meie jaoks oli murdehetk ikkagi kolmas mäng, kus meil natuke õnne lõpus puudu jäi. Teiseks murdehetkeks oli Nolan Cressleri tagasitulek. Sportlikult võttes saigi määravaks Cressleri ja Hawkinsi kvaliteet. Au neile kahele.

Ma usun, nad ei uskunud, et me esimese mängu siin Raplas ära võtame. Sellest kogu intriig alguse saigi. Eks ma ise hakkasin ka korra juba mõtlema, kui valus võiks neile see kaotus seerias olla… ai ai. Muidugi oleks tahtnud natuke vahtu lüüa, profisatse rohkem kõditada.

Südamest on kahju, et ei saanud terve satsiga viimasele kuule vastu minna. Et neid vigastusi sedavõrd kuhjus. Oleks oleks, aga vastasel juhul oleks ehk ka poolfinaal saanud teosk (võib-olla poleks pidanud Kalev/TLÜ siis ka Raplaga heitlema – toim.).

Üldiselt jään aga kokkuvõttes positiivseks. Imetlusväärsed vennad on siin mõned, kes pärast tööd tulevad palli mängima. Kust nad selle energia ja tahtmise võtavad…? Respekt neile meestele.

Nolan Cressler (Rapla, Korvpall24.ee-le): "Tunnen ennast paremini ja veidi tervemana. Suutsin täna mängida ja meeskonnal võidu võtta ning poolfinaalikoha teenida. Mu selg on korras. Üritan veel füüsise korda ning jalad liikuma saada.

Veerandfinaal oli raske, eriti 0:2 kaotusseisus olles. Pidime ennast august välja tõmbama, kuid me ei löönud verest välja. Hoidsime mänguplaanist kinni ja mängisime agressiivselt, mis oli selle seeria võtmeks. Paar päeva me puhkame ja laseme kehadel taastuda. Me saame ennast valmis!"

*       *       *

Rapla kohtub nüüd poolfinaalis Tartu Ülikooliga. Esimene mäng peetakse kolmapäeval Tartus.

Teise finalisti selgitavad BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam. Avamäng toimub teisipäeval Tallinnas.

Rapla saab nüüd kaks vahepäeva. Kolmapäeval peab olema Tartus, et alustada poolfinaalseeriat.