Gert Kullamäe vs Aivar Kuusmaa - kes jääb peale? /Fotod: Siim Semiskar

Klassikaline duell Kuusmaa vs Kullamäe - kas viimane vaatus? (Bamba Fall sai arstidelt rohelise tule)

26.04.2018

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeria Tallinna Kalev/TLÜ ja AVIS UTILITAS Rapla vahel on võtnud paljude jaoks üllatusliku pöörde. Favoriidiseisuses raplakad jäid mängudega 0:2 taha. Üleeile tehti koduväljakul esimene vigade parandus, kui tasavägine mäng kallutati päris viimastel sekunditel enda kasuks (73:71). Kas Kalev suudab eelmise hooaja hõbedase meeskonna tänavu juba play-offide esimeses ringis välja lülitada? Kindlasti on Rapla meeskond valmis kaardid ringi mängima.

Bamba Fall on etendanud finaalseerias märkimisväärset rolli. Mees on seni igas mängus kogunud kahekohalise arvu lauapalle ning kahes viimases ka punkte. Eelmise mängu lõpuminutitel tegi Fall põlvele liiga ning pidi pingile lonkama. Kas korvialune jõud saab täna meeskonda aidata? "Arstid andsin Bambale loa mängida aga vastavalt enesetundele," sõnas klubi mänedžer Oliver Läll täna hommikul Basket.ee-le. Viimases mängus naasis platsile ka Rapla meeskonna ameeriklasest tagamängija Nolan Cressler, keda vaevavad probleemid seljaga. Mees mängis kohtumises 11 minutit ja tõi selle ajaga kaks punkti. Oli selgelt näha, et seljavigastus meest endiselt häirib. Cressler on läbi hooaja olnud Rapla number üks skooritegija, kuid tundub, et liidrikoorma peab  vähemasti selles seerias enda õlule võtma keegi teine.

Aivar Kuusmaa pärast 73:71 Rapla võidumängu (Rapla, Delfi TV-s): "Esimest korda üle pika aja saime korralikult minema, tegime hea alguse. Kuid me ei suutnud seda ära realiseeria ja nii lasime nad teisel veerandil omakorda kaheksaga ette. Muidu oli aga üsna tüüpiline playoff-mäng. Vaevalt et neljaski mäng reedel väga palju tänasest erineb. Usun, et võiduga saime siiski pinget õlgadelt maha veidike.

Heameel on selle üle, et Nolan Cressler sai loetud minutitega mängutunnetust ja tabas ühe vajaliku viskegi. Reedel võiks tema panus juba suurem olla. Kaldre on väga tubli olnud, täna tabas Kaju kaks olulist vabaviset lõpus ning ehk on ka tal lõpuks pinged maas. Dorbek on pannud niipalju kui torust tuleb..."

Gert Kullamäe (Kalev/TLÜ, Delfi TV-s): "Palju õnne Raplale. Nad olid mänguks hästi valmis. Teisel  poolajal mängisime esialgu hästi ja saime isegi mängu dikteerima. Kahjuks minu nägemuses andsime rumalate pallikaotustega initsiatiivi uuesti ära...

Bamba Falli vigastuse küsimus... Tead, ma ei tahaks üldse rääkida neist vigastustest, mille tähe all on kulgenud mitu viimast kuud. Mast läheb nii maha, kui sellele mõtlema hakkan. Aga no reedel on meie kodumäng, tuleb oma read üle vaadata ja mängida nendega, kes meil on. Meie ülesanne on Raplal elu võimalikult keeruliseks ajada.

Olgu tulemus lõpuks mis ta on, aga usun, et oleme korvpallisõpradele andnud etendust täie raha eest. Ja kes oleks uskunud eksole - sa Siim oled ka tark mees, aga kas sa oleksid uskunud, et täna Raplasse tulles on 2-0 seis meie kasuks...?"

Vaata põnevat korvpallilahingut täna 19 Kalevi Spordihallis või Delfi TV vahendusel!