Mängu tegija: Saimon Sutt. Foto: Siim Semiskar

Valga väsis lõpuks ning Pärnu Sadam purjetas kindla võiduga poolfinaali

26.04.2018

Alexela KMLis on täna õhtuks selgunud neljast poolfinalistist kolm. Esimesena väljus 1/4-finaalist võitjana Pärnu Sadam, kes täna suurepärase häälestuse ja füüsilise hoiakuga murdis väsinud olemisega BC Valga-Valka Maks&Mooritsa 90:66 (42:28).

Õnnitlused Pärnu suunas. Kuipalju oli enne hooaeg neid, kes medalimängudest unistada julgesid?

Ühtlasi murdis Pärnu ses seerias koduväljakuneeduse. Neljast mängust üks õnnestus kodumeeskonnal võita - see kõige olulisem.

Mängueelses intervjuus tunnistas Pärnu klubi juht/mänedžer Johan Kärp, et hoolimata Valga meeskonna mängukoormusest ei tunne Pärnu end kuidagi veel kindlalt. "Hommikuses trennis ka rõhutati, et haavatud loom võib olla väga ohtlik. Seda aga Valga täna on... Kui aga rääkida tänase mängu võtmest, siis ma ei ole originaalne kui ütlen kaitse ja veelkord kaitse!"

Valga-Valka loots Kristaps Zeids oli rahulik ning nentis, et usub meeskonda, usub hoolimata mängukoormusest võitu. - "Tuleb järgida mänguplaani ning vältida mõõnu."

Nii võõrustajate poolt ka sündis - Pärnu kaitse oli hea. Kuid lisaks soliidsele kaitsele mängis Pärnu täna ka lõbusat rünnakut, ei oldud kammitsais, ei kaheldud, leiti kohti, võeti julgelt uljaid viskeid. Ning see tõi šampuse lauale - kolmanda veerandi lõpus mindi päästmatult oma teed.

Valga-Valka ei leppinud kindlasti allaandmisega, kuid Pärnu enesekindlus, õnnestumine rünnakul ning agressiivsus kaitses olid omast klassist. Neljandal veerandil VV veel proovis, kuid Saimon Suti kaks kauget kolmest mõjusid neile kui jäine ambritäis vett. Pärast teist tabamust oli Pärnu ees 77:59 (34. minut) ning pärast seda ei mõjunud valusalt ka Mihkel Kirvese viies viga. Mäng oli tehtud, Valga lagunes lõplikult.

VÕTMEHETK. Saimon Suti kaheksa järjestikust punkti 33.-35. minutil. Eduseis 71:56 kasvas numbritele 79:60.

PUNANE NIIT. Pärnu füüsis pääses maksvusele. Mida edasi, seda enam. Kaitses jaksati ning rünnakul lõbutseti.

Tahaks siiinkohal eraldi kiita Pärnu pikki: Eichfuss, Kask, Lips, Miljkovic - nende töö täna oli muljetavaldav.

MÄNGU TEGIJA. Külma kõhuga ja ensekindel Saimon Sutt.

X-FAKTOR. Senises seerias justkui hoogu kogunud Nemanja Miljkovic vabanes täna "ahelatest" ning tõi lenneldes pealtnäha kergeid korve. Mees sai tiivad.

STATISTIKA EI VALETA. Pärnu oli täna lauas parem 47-31, teine poolaeg seejuures 28-16. Kogu seeria Pärnule lauas +35.

MÄNGU STAARID. Miljkovic ***, Sutt **, Lips &Kirves *

PROTOKOLLIST

Pärnu Sadam - BC Valga-Valka Maks&Moorits 90:66 (42:28)

Lauapallid: 47-31

Korvisöödud: 11-14

Pallikaotused: 12-11

2 pt: 53 vs 48 %

3 pt: 30 vs 21 %

vv: 74 vs 61 %

Pärnu: Kirves 19+6+2, Sutt 17+5+2, Miljkovic 16+13+2 bl, Saaremäel 9 pt, Eichfuss 8, Lips 7, Raap 6+2 vl, Kask 4+4 lp, Post 4+5+3.

Valga-Valka: Lasenbergs 14+4+3, Ziedinš 13+9 lp, Leimanis 11+2+3+2 vl, R.Raadik 7+6 lp, Miglinieks 4+4 lp+2 vl, Haller, Saare 5 pt.

NII NAD RÄÄKISID

Heiko Rannula (Pärnu, Delfi TV-s): "Olime hästi valmis. Dikteerisime tänu sellele ning korralikule kaitsele sündmusi. Neil hakkas eilne mäng jalgades tunda ka andma...

Tänane mäng oli meeskonnavõit. Saime kaitse pidama, leidsime enesekindluse ja ei pidanud tagasi vaatama. Esile tuua pole üksikult kedagi mõtet. Kui tulemust teed, siis on ka meeskonna keemia hea.

Eks nüüd tuleb poolfinaalseeriat silmas pidades esmalt muidugi kosuda. Seejärel tuleb maha istuda ja mõelda, kuidas seda seeriat mängima minna: kas pumbata täie rauaga või anda meestele hingata. Mäletate võibolla, mullu olime pronksilahinguks tühjad. Tuleb mehed üle vaadata, ära kuulata ning seejärel hindame olukorda."

Kristaps Zeids: "Me ei suutnud kahjuks täna paremini, ei suutnud väärilist lahingut anda. Püüdsime, proovisime..., aga ei. Me ei olnud päris nii keskendunud nagu oleks pidanud, me ei olnud täna selles joonises, mis peaks.

Eks muidugi need reisid ja tihe graafik on meid häirinud (eilne mäng Ogrega võõrsil - toim.), kuid ma ei otsi sealt vabandusi. Pärnu oli täna parem meeskond, nad olid valmis ja võitu väärt. Pärnu on sitke meeskond ning usun, et nad võivad Cramot üllatada, kasvõi ühes mängus.

Praegu olen muidugi pettunud. Meie sihid olid Eesti liigas kõrgemad. Kui keegi oleks meile sügisel öelnud, et langeme veerandfinaalis, oleksin veel enam olnud pettunud. Kuid hooaeg on pikka ja muutliku loomuga, nii ma ei saa täna öelda sugugi, et oleksime teinud halva hooaja. Usun, et suutsime paljusid meeldivalt üllatada."

Mihkel Kirves (Pärnu, Korvpall24.ee-le): "Ma ei usu, et see kõige pingevabam mäng oli, kuna seeriat lõpetada on ikka raske. Aga me olime hästi valmistunud ja suutsime kaitses hea mängu teha. Lisaks arvan, et Valga oli veidi väsinud ka ning ei suutnud meiega kaasa joosta.

Pärnu kasuks kallutas seeria see, et suutsime oma mängu peale suruda. Esimesed kaks mängu olid lahtisemad, aga muutsime mõned asjad kaitses ja see tõi ka edu. Me mängisime juba kolmandas kohtumises Valgas kaitses hästi, kuid rünnakul olime ebakindlad ja pehmed. Suutsime viimases kahes mängus ka nende kahte tagamängijat Lasenbergsi ja Leimanist paremini ohjeldada.

Vaadates vastu poolfinaalile Kalev/Cramoga, siis eks meil on veel pisut varu. Kahe viimase mängu kaitsega olen enam-vähem rahul, aga alati saab paremini. Esimesed kaks mängu lasime liiga palju visata. Potentsiaali jäi kindlasti veidi kasutamata, aga meil on noor võistkond ja õpime. Reedel puhkame ja laupäeval hakkame valmistuma seeriaks Cramo vastu."

*       *       *

Teises 1/4-finaalpaaris Tallinna Kalev/TLÜ-AVIS Utilitas Rapla on seis enne reedest neljandat kohtumist 2-1. Kohtumine algab Kalevi spordihallis kell 19. Kui Rapla peaks suutma Tallinnas võita, siirdub lahendus pühapäeva ja Raplasse.