Rapla võitis raskelt kodus Kalev/TLÜ-d 73:71 ja viis seeria neljandasse vaatusse, Kalevi spordihalli

25.04.2018

Alexela KMLi veerandfinaalseeria kolmandas mängus suutis AVIS Utilitas Rapla alistada kodus raskelt kulgenud mängus Tallinna Kalev/TLÜ 73:71 (36:35) ning seerias ellu jääda.

Neljas mäng peetakse reedel Tallinnas Kalevi spordihallis. Tee on kõigil huvilistel selge.

Oli piisavalt neid, kes uskusid, et Rapla teeb tasa kogu valu ja vaeva ning võidab täna suurelt. Oli neid, kes pakkusid mõrudalt, et Kalev/TLÜ võtab rahulikult 3-0 seeriavõidu. Ometi on ka Rapla raske võit loogiline asjade kulg.

Reaalselt võttes ei puudund Kalevi võidust just palju. Initsiatiiv oli kolmandal veerandil nende käes. Fortuuna, mis on olnud ses seerias siiani Kalev/TLÜ poolel, pöördus mõnevõrra. Korvpallijumal oli täna punaste särkide poolel.

Kolmanda veerandi lõpul sai Kalevi parim Reimo Tamm neljanda vea ja pidi siirduma sundpuhkusele; 36. minutil tegi põlvele valusalt viga Bamba Fall (vigastuse tõsidus alles selgub), kelle jaoks mäng ühtlasi läbi sai; ühel meeskonna punktiliidril Kayel Locke'il oli aga must päev nii kaitses kui rünnakul. Paraku jäid just tema peale lõpus mitmed olulised visked. Mööda läksid.

Valus oli Kalevi jaoks juba poolaja lõpp. Viimase 40 sekundiga +4 pealt rünnakule ja lähed riietusruumi -1-ga. Nii jõudis Delfi juba pealkirjagi panna - poolaeg Kalev/TLÜ-le. Tegelikult võitis Rapla poolaja 36:35.

*       *       *

Lõpuveerand kulges Rapla kergelt dikteerimisel. Nad olid korduvalt 2-4-punktiga ees, kuid Kalev tuli järgi. Korra viis Kiur Akenpärg ka Kalevi kahega ette (63:65 ja 3.25 lõpuni).

1.51 enne lüppu viis Tamm läbimurdest Kalevi uuesti ette 68:67. Kuna Rapla rünnakul pani Hawkins mööda, oli Kalevil võimalus edu suurendada, kuid Tamm jäi rünnakul kahe Rapla mehe vahele kinni - pallikaotus ja pall Raplale.

1.28 enne lõppu viis Hawkins uuesti Rapla ette 69:68. Seejärel ei tabanud Locke, seejärel Hawkins ja seejärel uuesti Locke. Kalevil jäi üle teha Hawkinsile viga. Too tabas 8,6 sekundit enne lõppu mõlemal visked ja Rapla ees 71:68.

Locke realiseeris seejärel joonelt mõlemad (71:70), 5,5 sekundit enne lõppu aga Kajupank samuti mõlemad (73:70).

Viskele Kalevit enam ei lastud, Tammele (pildil) tehti viga, kes tabas esimese, viskas teise mööda, kuid pall langes Raplale. Raske, kuid küllalt õiglane 73:71 võit Raplale.

VÕTMEHETK. 36. minutil sai mäng läbi Bamba Falli jaoks - tema põlvetrauma vigastus alles selgub. Sellega muutus väikse Kalevi rünnak ümaraks, teravus kadus.

PUNANE NIIT. Mingil hetkel käis äge duell ja vastastikune tulistamine: Hawkins läks ja tegi ise ning Tamm tegi otsemaid vastu. Playoff ikkagi. Kuidas saada oluline korv? - Mine ja tee ise. Neil meestel see enamasti toimis täna.

MÄNGU TEGIJA. Kindlasti Dominique Hawkins, kes (nagu Kuusmaa ütles), tegi küll ka rumalusi, aga oli Rapla jaoks hädavajalik mees. Eriti olukorras, kus Nolan Cressler alles toibub vigastusest.

X-FAKTOR. Sel hooajal 61 %-ga vabaviskeid tabanud Reimo Tamm tabas täna 6/5. Oleks pannud ka 6/6, kuid viimase pidigi ta mööda viskama. Võimas.

Teine faktor, millele tahaks juhtida tähelepanu, on see, et Bamba Falli väärtust mõistad paremini siis, kui teda enam ei ole.

STATISTIKA EI VALETA. Rapla tegi vaid neli pallikaotust

MÄNGU STAARID. Hawkins ***, Tamm **, Kaldre & Fall *

PROTOKOLLIST

AVIS Utilitas Rapla - Tallinna Kalev/TLÜ 73:71 (36:35)

vv: 60 vs 66 %

Rapla: Hawkins 25+3+2+3 vl, Kaldre 12+4+6+2 vl, Kajupank 11 pt, G.Dorbek 8+7+4, Upson 7+13 lp, Bubalo 7+3+2, Cressler (11:3( 2+2 rs.

Kalev/TLÜ: Tamm 19+5+4, Fall 11+12 lp, Jurtom 10+4 lp+2 bl, Akenpärg 9+3 rs, Locke 9+10+3, Saks 6+5 lp, Vahter 4, Saage 3.

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa (Rapla, Delfi TV-s): "Esimest korda üle pika aja saime korralikult minema, tegime hea alguse. Kuid me ei suutnud seda ära realiseeria ja nii lasime nad teisel veerandil omakorda kaheksaga ette. Muidu oli aga üsna tüüpiline playoff-mäng. Vaevalt et neljaski mäng reedel väga palju tänasest erineb. Usun, et võiduga saime siiski pinget õlgadelt maha veidike.

Heameel on selle üle, et Nolan Cressler sai loetud minutitega mängutunnetust ja tabas ühe vajaliku viskegi. Reedel võiks tema panus juba suurem olla. Kaldre on väga tubli olnud, täna tabas Kaju kaks olulist vabaviset lõpus ning ehk on ka tal lõpuks pinged maas. Dorbek on pannud niipalju kui torust tuleb..."

Gert Kullamäe (Kalev/TLÜ, Delfi TV-s): "Palju õnne Raplale. Nad olid mänguks hästi valmis. Teisel poolajal mängisime esialgu hästi ja saime isegi mängu dikteerima. Kahjuks minu nägemuses andsime rumalate pallikaotustega initsiatiivi uuesti ära...

Bamba Falli vigastuse küsimus... Tead, ma ei tahaks üldse rääkida neist vigastustest, mille tähe all on kulgenud mitu viimast kuud. Mast läheb nii maha, kui sellele mõtlema hakkan. Aga no reedel on meie kodumäng, tuleb oma read üle vaadata ja mängida nendega, kes meil on. Meie ülesanne on Raplal elu võimalikult keeruliseks ajada.

Olgu tulemus lõpuks mis ta on, aga usun, et oleme korvpallisõpradele andnud etendust täie raha eest. Ja kes oleks uskunud eksole - sa Siim oled ka tark mees, aga kas sa oleksid uskunud, et täna Raplasse tulles on 2-0 seis meie kasuks...?"

Reedel algusega kell 19 mängivad samad meeskonnad uuesti Tallinnas, sündmuspaigaks Kalevi spordihall.

Homme aga, neljapäeval, on teises paaris vastamisi Pärnu Sadam ja BC Valga-Valka Maks&Moorits. Mäng number neli siingi, seis 2-1 Pärnule. Kas Pärnul õnnestub murda koduväljakuneedus ja koduvõiduga seeriale võidukas punkt panna? Elame-näeme.