Alexela KML playoff, 1/4-finaal: Pärnu üks, Valga-Valka null

17.04.2018

Alexela KMLi playoff algas algas teisipäeval Pärnu Sadama võõrsilvõiduga BC Valga-Valka Maks-Mooritsa üle tulmeusega 93:85 (41:45).

Külalised alustasid kohtumist paremini ja läksid 12:7 juhtima. Valga tegi seejärel aga 11:1 spurdi ning veerandaeg võideti 21:17.

Kodumeeskond suutis sama suurt eduseisu poolajaks hoida. Seis VV poolt vaadates 45:41.  Egert Haller ja Edgars Lasenbergs olid toonud 9 pt; vastaspoolel Siim-Markus Post 10+5 rs, Timo Eichfuss 9+4 lp, Mihkel Kirves 8 pt.

Kolmandal veerandaja keskpaigas õnnestus VV-l ka 12 punktiga ette pääseda (66:54). Seejärel tegid omakorda pärnakad 11:1 spurdi (Post, Lips, Raap) ning viimasele neljandikule mindi vastu Valga kahepunktilises eduseisus - 67:65.

Viimane veerand. Siim-Markus Postiga ei suutnud vastased kuidagi hakkama saada ja neljas veerandaeg kuulus Pärnule 28:18, millega asuti seeriat juhtima.

*       *       *

VÕTMEHETK. Viimasel veerandil pingutas Pärnu võrdses seisus kaitset sedavõrd, et saavutas stabiilse 7-8-punktise edu. 35.-39. minutini teenis Valga juurde vaid kaks silma, see saigi otsustavaks.

MÄNGU TEGIJA. Kahtlusteta Siim-Markus Post. Noormees, kes teinud varemgi hooajal Valga vastu häid mänge, saavutas eile 28 punkti piiri, lisaks 9 rs. PIR 26.

MÄNGU STAARID. Post ***, Eichfuss **, Lasenbergs, Lips *.

PROTOKOLLIST

BC Valga-Valka Maks&Moorits-Pärnu Sadam 85:93 (45:41)

Lauapallid: 27-40

Korvisöödud: 12-20

Pallikaotused: 8-12

2 pt: 45 vs 57 %

3 pt: 42 vs 46 %

vv: 70 vs 65 %

Valga-Valka: Lasenbergs 20 pt, Haller 14, Ziedinš 9+4+3, Leimanis 8+5 rs, Miculis 8+4 lp, Saare 8, Bružas 7, R.Raadik 6+7 lp.

Pärnu: Post 28+9 rs, Eichfuss 14+5 lp, Lips 13+5 lp, Kirves 12+4+4, Sutt 10+8+2, Raap 8+4+3, Miljkovic 4+6 lp.

NII NAD RÄÄKISID

Siim-Markus Post (Pärnu, Korvpall24.ee):

“Mängisime teisel poolajal võistkondlikumalt ja sundisime neid mängima rohkem üks-ühe vastu. Sealt see vahe lõpuks ka sisse tuli. Väga suurt energiat andsid meile Pärnu fännid, keda oli pool tribüüni täis ja kes tegid palju lärmi.

Valga ei üllatnud meid millegagi, nad panid lihtsalt rasked, üle käte, visked ära. Lõpuni nad ei suutnud nii visata. Kaitses on meil ikka väga palju arenemisruumi. 85 punkti neil visata lasta on liiga palju.”

Küsimusele, kas selle võidu pealt on nüüd kergem kodumängule minna, vastas tagamängija: “Eks ikka on hea koju mängima tulla, kui võit on all, aga ei tohi pilvedesse tõusta. Kodumäng on ülioluline!”

Mängu tipphetked ja intervjuud SIIN.

Pildil: Karl-Johan Lips (Pärnu Sadam).

203 R 20.04.2018 19:00 Pärnu Sadam BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Spordihall Play-off
205 E 23.04.2018 19:00 BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Sadam Valga Spordihoone Play-off
207 N 26.04.2018 19:00 Pärnu Sadam BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Spordihall
Toimub vajadusel
Play-off
209 L 28.04.2018 17:00 BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Sadam Valga Spordihoone