Steven Cook. Foto: Siim Semiskar

Alexela KML. Tartu Ülikool pani põhiturniirile punkti võiduga Valga-Valka Maks&Mooritsa üle

13.04.2018

Alexela meistriliigas peeti põhiturniiri eelviimane kohtumine. Tartu Ülikool alistas kodus BC Valga-Valka Maks&Mooritsa 98:86 (51:46). Oli küllaltki tihe ja jõuline andmine, kahe meeskonna peale tehti üle 50 vea ning tabati 25 kolmest.

Tabeliseisu suhtes see mäng teatavasti enam mingeid muudatusi tuua ei saanud. Sellest hoolimata lasid peatreenerid kaasa teha oma põhimeestel - eks hea sportlik mäng enne playoff'i kulu kindlasti ära. Teisipäeval alustab oma veerandfinaalseeriat Pärnu Sadamaga kodus Valga-Valka meeskond.

Tartu paus venib aga hoopis pikaks - nemad peavad oma vastast alles veerandfinaalist ootama. Nagu Kalev/Cramogi. Kui Cramo lakub oma haavu hetkel ilmselt heal meelel ja pikalt, siis Tartu ea hoo jaoks pikk paus ilmselt nii igatsetud ei ole. Aga eks me näe, mis kevad toob.

Tartu dikteeris enamuse ajast mängu, kuid mitut puhku kuivas nende 10-14-punktine edu peaaegu kokku. Teisel poolajal oli vahe neli-viis korda vaid kaks punkti. Ometi, murrangut VV mehed mängu tuua ei suutnud. Lõpuks soliidne võit TÜ-le, mängus, kus kaitse polnud esikohal.

VÕTMEHETK. VV oli teeninud mitu seisu tasandavat korvi järjest, kui Kristjan Kitsing kodupubliku rõõmuks vahe taas "normaalseks" muutis - tema kolmesest 2.35 enne lõppu 92:84. Tehtud!

PUNANE NIIT. Mõlemad tabasid kenasti, aga Tartu koduväljaku 53 % oli siiski VV-le liig.

MÄNGU TEGIJA. Steven Cook. Hooajal teist korda kuulub talle alles see au. Ameeriklase vormitõus on kindlasti Tartule suureks toeks.

X-FAKTOR. Kui hetk polnud kiita - 86:80 ja viis minutit minna, tabas kaugelt Kent-Kaarel Vene seisuks 89:80. Tõsi, VV nihkus veel lähemale - 89:84.

STATISTIKA EI VALETA. Valga-Valka võitis laua, jankides ründelauast 11 palli. Vaadates veerandfinaalseeriale Pärnuga, on sedaaadi agressiivsus kahtlemata kiiduväärt. Pärnuga võib oodata tõsist duelli, mitmes-mitmes mängus.

MÄNGU STAARID. Cook ***, T.Sokk **, Lasenbergs, Kitsing *

PROTOKOLLIST

Tartu Ülikool - BC Valga-Valka Maks&Moorits 98:86 (51:46)

Lauapallid: 32-37

Korvisöödud: 27-19

Pallikaotused: 10-15

2 pt: 58 vs 48 %

3 pt: 46 vs 40 %

vv: 74 vs 83 %

Tartu: Cook 22+5+4 (12/7), Kitsing 19+4+2+3 vl (13/7), Talts 14+7 lp, Kazakauskas 10 pt, Engström 10+3+3, T.Sokk 9+3+10, Vene 6, Eelmäe 5+4 rs+2 bl.

Valga: Lasenbergs (pildil) 20 pt (3 pt 6/4), R.Raadik 13+6 lp, Haller 11, Leimanis 11+4+4, Ziedinš 10+6+4, Miglinieks 10, Saare 5+3+4, Miculis 4+4 lp.

NII NAD RÄÄKISID

Vaata ja kuula Priit Vene ja Kristaps Zeidsi intervjuusid Delfi TV intervjuudest - SIIT.

*       *       *

Tartu ootab oma poolfinaalvastast paarist AVIS Utilitas Rapla-Tallinna Kalev/TLÜ. See seeria lõpeb kas 25., 27. või 29. aprillil.

BC Valga-Valka M&M alustab, nagu öeldud veerandfinaali juba teisipäeval, kui võõrustatakse Pärnu Sadamat. Paari võitja kohtub poolfinaalis BC Kalev/Cramoga. See seeria vältab 23., 26. või 28. aprillini.

KMLi põhiturniiri viimane mäng toimub aga homme, laupäeval (14. aprillil), kui vastamisi lähevad Rapla ja Kalev/TLÜ.

PLAYOFF'I AJAKAVA

T 17.04.2018 19:00 BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Sadam Valga Spordihoone Play-off
202 K 18.04.2018 19:00 AVIS UTILITAS Rapla Tallinna Kalev/TLÜ Rapla, Sadolin Spordihoone Play-off
203 R 20.04.2018 19:00 Pärnu Sadam BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Spordihall Play-off
204 P 22.04.2018 18:00 Tallinna Kalev/TLÜ AVIS UTILITAS Rapla Tallinn, Kalevi Spordihall Play-off
205 E 23.04.2018 19:00 BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Sadam Valga Spordihoone Play-off
207 N 26.04.2018 19:00 Pärnu Sadam BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Spordihall
Toimub vajadusel
Play-off
208 R 27.04.2018 19:00 Tallinna Kalev/TLÜ AVIS UTILITAS Rapla Tallinn, Kalevi Spordihall
Play-off
209 L 28.04.2018 17:00 BC Valga-Valka/Maks&Moorits Pärnu Sadam Valga Spordihoone
Play-off
210 P 29.04.2018 18:00 AVIS UTILITAS Rapla Tallinna Kalev/TLÜ Rapla, Sadolin Spordihoone