Erik Luts, Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga: Betoonimeister ja Maaülikool/Limitex autoklaasid sammusid poolfinaali

09.04.2018

Eesti korvpalli Saku I liigas on selgunud esimesed kaks poolfinalisti. Betoonimeister/Tskk/SK Nord teenis 72:63 võidu Kohila SK/Webware’i üle ning Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid võitis 84:67 KK Viimsi/NoTo meeskonda. Mõlemad tiimid läbisid veerandfinaalseeria 2:0 eduga, vahendab Korvpall24.ee

Avamängus kindlalt, 75:54 parem olnud Betoonimeister oli seekord Kohila vastu alguses raskustes. Esimene veerandaeg kaotati koguni 6:21 ja poolajaks oldi veel 14 punktiga taga. Enne neljanda veerandaja algust suudeti aga kaotusseis vähendada ühele punktile ning viimasel kümnel minutil visati 20 silma vastaste üheksa vastu.

Võitjatele tõi 16 punkti Siim Laur ning võrdselt 11 silma lisasid Margus Klementsov ja Menhart Mardo. Erik Luts viskas Kohila eest 23 punkti ja kogus 11 lauapalli. Hendrik Ruut sai kirja 14 punkti.

Esimeses mängus Viimsi 82:74 alistanud Eesti Maaülikooli meeskond kaotas nüüd avaveerandi 15:19, aga juhtis poolajaks kahe punktiga. Enne viimast neljandikku oldi ees kuue silmaga ja järgmisel kümnel minutil kasvatati vahe 17 punktile.

Ken Karja oli EMÜ parim 27 punktiga. 24 silma lisas Gert Kaldmäe ja Argo Orumaa arvele jäi 15 punkti. Viimsile tõi 20 punkti ja 11 lauapalli Kristjan Evart. Kristjan Kokk viskas 12 puntki ning võrdselt 10 silma said enda nimele Andreas Märtson ja Kevin Sünd.

Betoonimeister kohtub poolfinaalis Paide Viking Windowi või G4S Noorteliiga duubelmeeskonnaga (kahe võiduni peetava seeria seis on 1:1 viigis). Eesti Maaülikooli tiim läheb vastamisi Tamsalu Los Toros/Karud – Tartu Kalev/Estiko paari võitjaga (seeria samuti 1:1 viigis).