ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Alexela KML. Tartule 88:74 võit TTÜ üle

07.04.2018

Täna kell 16 on Alexela KMLis vastamisi TTÜ KK ja Tartu Ülikool, Baltimaade värske pronksimeeskond. 

UUENDATUD

Tartu sai küllalt sujuva 88:74 (45:43) võidu. Kolmas veerand Tartule +5, neljas +7. Tartu tabas paremini - 52 vs 42 %; vabavisetest teenis Tartu samuti kümme punkti rohkem - 18 vs 9. Tartul puudus Tanel Sokk, TTÜ-l Toomas Raadik.

 

Kristjan Kitsing kogus 21+5+2, Steven Cook 15+9+3, Vytenis Cizauskas 13 pt, sünnipäevalaps Janar Talts 11, Julius Kazakauskas 10+6+3 ning Hendrik Eelmäe 11+4 lp (vv 10/7).

 

Teisel pool sai Sten Olmre kirja 15 pt, Levi Giese lisas 14+10 lp, Oliver Metsalu 14+6 lp, Norman Käbin 8+4+5, Reni-Alvin Kuimet 8 pt.

 

*        *       *

ENNE MÄNGU

Meeskondade kohad põhiturniiril on paigas, nii jääb mõlemal võimalus mõningasteks eksperimentideks. Tõenäoline, et Tartu annab mõnele põhimehele (kes pole ka päris terve) puhkust.

 

Omavahelised mängud on tänavu olnud küllalt võrdsed (2-1 Tartule). Seejuures viimase mängu Tartus võitis TTÜ KK 2. veebruaril 84:79. Eelmised oli võitnud Tartu kodus 79:71 ja võõrsil 83:79. Pluss seitse punktid seni Tartule.

 

Järelejäänud kuus põhihooaja mängu peetakse kõik tuleval nädalal.

 

Heidame aga vahepeal pilgu liiga individuaalsete kategooriate tipule.

 

Punktid (top 12): N.Cressler 18,6, D.Hawkins 16,5, I.Briscoe 15,8, V.Cizauskas 15,8, L:Giese 15,8, E.Lasenbergs 15, Ron-Arnar Pehka 14,9, S.Olmre 14,4, K.Kitsing 14,2, B.Mirkovic 14, M.Kirves 13,9, S.Sutt 12,7.

 

Lauapallid (top 6): L.Giese (pildil) 8,9, C.Engström 8,5, B.Fall 8,3, R.Raadik 7,5, J.Kazakauskas 7,5, D.Upson 6,8.

 

Korvisöödud (top 6): T.Sokk 5,6, V.Cizauskas 5,1, I.Briscoe 4,5, N.Käbin 4,1, R.Raap 3,9, S.Sokk 3,9.

 

Vaheltlõiked: I.Briscoe 2,2, V.Cizauskas 2,0, M.Dorbek 1,8. Blokeeringud: B.Fall 2,0, M.Tass 1,7, J.Talts 1,1.

 

2 pt %: C.Simmons 68, B.Fall 66, B.Subotic 65, B.Mirkovic 65, J.Talts 64, C.Engström 63. 

3 pt %: B.Mirkovic 47, T.Sokk, I.Kajupank 46, K.Kitsing, S.Sokk, L.Giese 44 .

vv: T.Raadik, T.Leimanis 95, B.Mirkovic 92, S.Sokk 91, K.-J.Lips 89, E.Haller, S.Saaremäel, J.Vahter 89.

 

Kasulikkuse tegur: C.Simmons 1,02, I.Briscoe 0,97, T.v.d.Mars 0,92, L.Giese 0,90, B.Fall 0,89, B.Mirkovic 0,88.

 

VÕIMALIKKE STSENAARIUME UUEKS NÄDALAKS

Portaal Korvpall24.ee kirjutab lahti:

 

Pärnu (10-15) kohtub põhihooaja viimases mängus kolmanda koha kindlustanud AVIS Utilitas Rapla meeskonnaga. Kui sealt teenitakse võit ja Valga-Valka Maks&Moorits (11-13) peaks kaotama viimastes kohtumistes nii TTÜ-le kui ka Tartu Ülikooli tiimile, siis teenitakse neljas koht.

 

Tallinna Kalev/TLÜ (9-15) jaoks jääb aga neljas positsioon püüdmatuks, isegi kui tõustakse Valga meeskonnaga samale pulgale (omavaheliste mängude seis on 2:2, kuid korvidevahe on Valgale +2). Viimastes mängudes minnakse vastamisi G4S Noorteliigaga ja samuti Raplaga.

 

Eeldusel, et Kalev/TLÜ suudab G4S Noorteliigat võita ja Rapla võidab nii Pärnut kui Kalev/TLÜ-d, jääb viiendaks Pärnu (omavahelised mängud Kalev/TLÜ-ga 2:2, aga korvide vahe +1 pärnakatele).

 

LIIGAST (KMLi võistlussüsteemist):

Põhiturniir saab läbi 14 .aprillil. Play-off'i pääseb 6 paremat, põhiturniiri 2 paremat saavad otse poolfinaali.

Alexela KML ja Saku I liiga üleminekumängud peetakse 24. ja 27. aprillil.

 

Veerandfinaalid mängitakse vahemikus 17.-29. aprill, poolfinaalid 1.-12. mai, pronksiseeria 14.-23. mai ning finaalseeria 15.-30. mai.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 01.06.2022 13:00 Poiste treenerite toimkond
N 02.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
R 03.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 28. mai
Helen Austa (42)
Henrik Herman (38)
Reigo Kimmel (42)
Tiit Saluveer (72)
Greeta Üprus (28)
Homme, 29. mai
Harri Ausmaa (31)
Joosep Heinla (20)
Tauri Raja (39)
Priit Roosimägi (40)
Triin Teppo (32)
Veljo Vares (41)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa