Matthias Tass (pildil) ja Levi Giese mängisid mõneti üllatuslikult täna Kalev/TLÜ eesliini selgelt üle. Tassi hooaja näitajad on: 11 pt, 6 lp, 1,7 bl. Foto: Siim Semiskar

Alexela KML. Kalev/TLÜ jättis tihi võtmata ja vandus teist korda järjest alla TTÜ-le

02.04.2018

Alexela korvpalli meistriliigas teenis TTÜ KK meeskond hooaja teise võidu Tallinna Kalev/TLÜ vastu, kes alistati võõrsil skooriga 76:63. Kaks viimast omavahelist mängu on kuulunud kindlalt "tehnikatudengitele".

Kohtumist alustas Kalev paremini, võites avaveerandi 14:9. Poolajale mindi aga TTÜ minimaalses eduseisus 31:30, seejuures mitte seetõttu, et mõlemad oleks mänginud liiga head kaitset. Lihtsalt..., eksiti väga palju, lihtsatel visetel.

Ka neljandale veerandajale läksid meeskonnad vastu võrdselt seisult 49:49. Kõik lahtine. Siis, lõpuks aga otsustasid TTÜ mängijad, erinevalt võõrustajaist, hakata ka normaalselt tabama, eeskätt loogilisi viskeid. Kõige otsustavamaks kärises vahe aga lauas, kus üks meeskond otsustas üritada tegutseda (TTÜ), teine aga eriti mitte.

Lauavõitluse kokkuvõttes 49-37 võitnud TTÜ pani oma paremuse viimasel kümnel minutil lõplikult maksma, visates 27 punkti Kalevi 14 vastu. Olgu lisatud, et TTÜ võttis koguni 19 ründelauda, neist Matthias Tass 6 ja Levi Giese 5.

Kullamäe & Müürsepa tiimist läksid täna lati alt läbi Fall, Jurtom, Akenpärg, Paiste, tubli miinuse tegi (+-) ka 20 punkti toonud Djordje Dzeletovic. Kayel Locke sai mängida vaid seitse minutit. Lisaks on neil vigastustega puudu Reimo Tamm ja Tom Kaldre.

Turniiritabelis on täna kuuenda võidu teeninud TTÜ (6-18) seitsmenda koha kindlustanud, Tallinna Kalev/TLÜ (9-14) jätkab viiendal kohal, kellel on võimalus veel kahe võidu kaugusel asuvat Valga-Valka/Maks&Mooritsa meeskonda püüda.

VÕTMEHETK. Viimane veerand algas viigiseisult (49:49). Levi Giese tõi järjest 6 pt, Toomas Raadik 2 ning TTÜ rebis kaheksaga ette. Veel otsustavamaks said Sander Viilupi kolmene ja sellele järgnenud Tassi ja Raadiku kahene 35. minutil seisuks 64:51. Sealt Kalev enam üles ei tulnud, kaugeltki mitte.

PUNANE NIIT. Kiretupoolse mängu peamine "uinuv kaunitar" oli siiski Kalev/TLÜ. Märts, vaikelu, natüürmort mineraalveega...

MÄNGU TEGIJA. Levi Giese (pildil) kevadiselt hea hoog jätkub. Tänagi kaksikduubel pea eksimatu tabavuse juures (9/8). Giese hooaja keskmised on 15,8 pt ja 8,9 lp. Kahesed 60 %, kolmesed 44,4 % ja vabavisked 79 %.

X-FAKTOR. Naljakas on see, et TTÜ tahtis pealtnäha palju rohkem kui Kalev/TLÜ. Samas, turniiritabelit vaadates olnuks väiksel Kalevil seda võitu oluliselt rohkem tarvis. Mis toimub?

STATISTIKA EI VALETA. TTÜ lauas parem +12, tulemuslike söötude osas +7, tabavuses +11 %. Kalevilt väga halb esitus. Kaks puuduvat lüli (Kaldre & Tamm) ei ole piisav vabandus.