Erik Keeduse vormikõver on taas tippu roninud

BC Kalev/Cramo sai Alexela KMLis kerge võidu Kalev/TLÜ üle

29.03.2018

Alexela korvpallimeistrivõistluste neljapäevases ainsas kohtumises alistas BC Kalev/Cramo koduväljakul 97:64 Tallinna Kalev/TLÜ. Sisuliselt on Kalevi Spordihalli näol tegu siiski mõlema meeskonna koduväljakuga.

Valitsev Eesti meister Cramo võitis avaveerandi 25:15 ning poolaja juba 20 punktiga. Kalev/TLÜ suutis kolmanda veerandaja küll 23:22 võita, aga kohtumise favoriit oli viimasel neljandikul 22:8 parem ning teenis kokkuvõttes 33-punktilise võidu.

Võitjate poolelt ei teinud kohtumises kaasa Martin Dorbek, Gregor Arbet, Janari Jõesaar ja Madis Soodla. Vastaste ridadest puudusid ka mitmed mängijad, kelle seas Reimo Tamm, Mario Paiste, Tom Kaldre ja Djordje Dzeletovic. Suured kaod, mis veelgi valusamad nõrgema jaoks.

Kalev/Cramo mängis hästi, hoolimata sellest, et platsil käis tõsiselt vaid seitse meest. Kaheksas - Thomas van der Mars osales vaid viis ja pool minutit, tuues 2 pt, 2 lp. Mängiti kompaktselt, märksa suurema võimsusega, pall liikus, kõik toimis.

VÕTMEHETK. Esimene veerand lõppes juba 25:15 ning Cramo jalga gaasilt ei võtnud.

PUNANE NIIT. Cramo kiirus, aktiivsus, agressiivsus. Vastase pallikaotustest ei teeninud vastane punktigi, Cramo aga lausa 22 pt.

MÄNGU TEGIJA. Mirkovici kõrval näitas suurepärast vormi Erik Keedus, kelle pluss-miinus (32) oli platsi parim.

X-FAKTOR. Cramol oli pingil vaid kolm meest, kellest kaks Balkani poissi kogusid kahepeale 35 punkti. Kalev/TLÜ pink kokku sai kirja 4 silma...

STATISTIKA EI VALETA. Kalev/Cramo 31 tulemuslikku söötu on hooaja parimaid näitajaid koduses liigas.

MÄNGU STAARID. Mirkovic ***, Keedus **, Fall & Simmons *

PROTOKOLLIST

BC Kalev/Cramo - Tallinna Kalev/TLÜ 97:64 (53:33)

vv: 75 vs 83 %

Kalev/Cramo: Mirkovic 20+3+5+3 vl (10/7), Briscoe 17+5+5, Subotic 15+6+6, Simmons 14+11+3, Keedus 14+6+5 (3 pt 6/4), Kangur 8+6+2, S.Sokk 7+4 rs.

Kalev/TLÜ: Locke 19+5 lp, Saage 15+2+3, Fall 14+13+4+3 bl, Akenpärg 7+7 rs, Jurtom 5, Saks 4+5 lp.

NII NAD RÄÄKISID

Indrek Reinbok (Kalev/Cramo, Delfi TV-s): "Hea emotsiooni jahtimine on kindlasti vajalik, et minna hea enesekindlusega Himki vastu mängima.

Nägime kõvasti vaeva, et püsida nendes ülesannetes, mida mängust tahtsime kätte saada. Kui trennis saab tihedamini mängu kinni pidada, siis mängus on ainult viis võimalust asju parandada.

Loodame, et haiged ja vigastatud mehed on peagi rivis tagasi. Kõige suuremad küsimused on Gregor Arbeti kohal, kelle hooaeg võib ka läbi olla."

Gert Kullamäe (Kalev/TLÜ, Delfi TV-s): "Loodan samuti, et peagi saavad mehed taas terveks ja koosseis tiheneb.  Samas, ma tegin Müürsepale ka ettepaneku, et kas ta ei taha comeback'i. Aga jonnib vastu. Vaatan, et saan äkki nõusse. Eesti korvpalli eest!"

*       *       *

Kalev/Cramol on tabeliliidrina koos 24 võitu ja üks kaotus. Hooaja lõpuni on neil jäänud veel üks kohtumine. Kalev/TLÜ on üheksa võidu ja 13 kaotusega viiendal positsioonil. Neil on pidada veel neli kohtumist.