BBL. Tartu Ülikool kaotas pronksiseeria avavaatuse kodus Šiauliaile 86:88

28.03.2018

Balti liiga kolmanda koha avamängus pidi Tartu Ülikooli korvpallimeeskond koduväljakul tunnistama Leedu tiimi Šiauliai 88:86 paremust.

Tartu asus 28:11 juhtima, kuid külalised vastasid järgmisel kümnel minutil 25:12 veerandaja võiduga.

Viimaseks neljandikuks suutsid tartlased kaotusseisu neljale punktile vähendada. Lõpu eel jõudis Tartu tänu tabavatele kaugvisetele mitmel korral ka viigini ja miinus ühe peale, aga paaripunktine võit jäi siiski külalistele.

Tartu ei tegutsenud kaitses just kõige hoolikamalt ja agressiivsemalt, samas oli kogu mängu üsna vaba ja ründav, millest kõneleb ka pallikaotuste arv (6 vs 7). Samas, laua võitis Šiauliai koguni 40-25, ründelaud külalistele 15-9.

Tanel Sokk tõi Tartu parimana 19 punkti, lisaks 4 rs. Vytenis Cizauskas lisas 18+3+5, Kristjan Kitsing 13 pt ja Janar Talts 12 silma. Julius Kazakauskase arvele jäi 10 punkti, 4 lp 6 rs. Võitjate eest viskas Laurynas Birutis 22 ning Akeem Wright 16 punkti.

Priit Vene sõnas kokkuvõtteks (Delfi TV-s): "Muidu oli mäng enam-vähem, aga teisel veerandil saime lühikese perioodiga 0:10. Jälle tekkis hetk, kus me kaitses ei suutnud pidama saada ja sealt kannatas ka rünnak.

Vastane oli igas liinis pea 15 cm üle, eriti määravaks sai see tagaliini puhul, sest mis viga kahemeetrisel kaitset lahti harutada. Leedu korvialustel meestel oli töö ette ära tehtud, nemad vaid vormistasid.

Kordusmängus peame ise hästi õnnestuma, veel paremini viskama. Lasime end ikkagi täna ära suruda. Šiauliai on mängitav sats, vaatame oma eksimused üle ja teema plaani. Midagi uut kindlasti ka välja mõtleme."

Meeskonnad kohtuvad omavahel uuesti 4. aprillil Leedus.

Finaali avamäng peeti täna Lätimaal. Jurmala ja Pasvalyse avakohtumine lõppes skooriga 80:98.