Alexela KML. Tartu Ülikoolile kindel võit Kalev/TLÜ üle, laud +21

25.03.2018

Alexela korvpalli meistriliiga pühapäevases mängus üllatust ei sündinud ning Tartu Ülikooli meeskond võitis võõrsil kindlalt, 95:64 Tallinna Kalev/TLÜ-d.

Kalev suutis Tartuga esimesel poolajal sammu pidada ning pausile mindi üheksapunktilises kaotusseisus.

Tartu tegi vahe sisse kolmandal veerandajal, mis võideti 23:15 ja eduseisu kasvatati veelgi 14 punkti võrra viimasel neljandikul.

Tartu sedavõrd suur võit oli võibolla isegi mõnevõrra üllatav, kuna nende meeskondade senisest viiest tänavusest mängust oli Tartu võitnud kolm, Kalev/TLÜ aga lausa kaks.

Lauavõitluse koguni 46:25 võitnud Tartu parimana tõi Janar Talts 21 punkti, lisaks 5 lp, 3 rs. Steven Cook lisas 16 ja Tanel Sokk 13 silma, temalt ka 6 rs.

Kodumeeskonna resultatiivseimad olid Djordje Dzeletovic ja Bamba Fall 15 punktiga, Kayel Locke kogus 13+7+2.

Lisaks suurele paremusele lauas võitis Tartu korvisöödud 24-10. Kahesed Tartule 62 vs 51 %, kolmesed 33 vs 28 %, vabavisked 85 vs 63 %.

Liigatabelis on Tartu (16-7) teisel kohal, Kalev (9-12) jätkab viiendana.