Ron-Arnar Pehka. Fotod: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga tegi hea esituse, saades Raplalt hooaja väikseima kaotuse

24.03.2018

Alexela korvpalli meistriliiga laupäevases ainsas mängus teenis võidulisa AVIS Utilitas Rapla, kui võõrsil oldi 103:80 paremad G4S Noorteliigast.

Võõrustajad suutsid üllatuslikult esimese veerandaja 22:22 viigistada, poolaja võinuks Rapla 11 punktiga võita, kuid Ron Arnar Pehka enda väljakupoolelt teele saadetud kaugvise oli tabav. Vaata SIIT. Seega poolajaskoor Rapla kasuks "vaid" 50:42.

Kolmanda veerandajaga said vastased eduseisu siiski 20 punktile kasvatatud (seis 76:59) ja ka viimane neljandik võideti. Ometi, viimasel veerandil noored käega ei löönud, võitlesid lõpuni, visates 21 silma ja saavutasid tänavu esmakordselt 80 punkti piiri.

Kompaktne, soliidne mäng õnnestus noortel mitmeski mõttes. Lauas eriti alla ei jäädud, pallikaotusi tehti isegi vähem kui Rapla (!), suurem vahe ilmes vaid tabavuses, eriti kahepunktitsoonist. Mitu noortekoondislast - Ron Pehka (U20), Leemet Loik, Karl-Kristjan Karpin ja Eric Schmalz (U18) tegid korraliku partii.

VÕTMEHETK. Kolmanda veerandi kolm esimest minutit kuulusid Raplale 9:0 (50:42 --> 59:42). Punkte tõid Bubalo, Cressler ja Ruut, hiljem vahet kasvatada aitas ka Gert Dorbek.

PUNANE NIIT. G4S hoidis hästi mägu koos ent nii kui Rapla suutis alla mängida, oli häireolukord. Rapla tabas tsoonist (71 %) 11 viset rohkem - st 22 punkti rohkem.

MÄNGU TEGIJA. Domagoj Bubalo. Tähtsad punktid, domineeriv jõud korvi all, parim efektiivsuse näit - 27

X-FAKTOR. Marek Ruut sai pealt 20 minutiga kirja 6 pt, 2 rs ja 1 vl. Tema pluss-miinus (27) oli mängu parim.

STATISTIKA EI VALETA. G4S Noorteliiga tegi mängus vaid 13 pallikaotust. Seda on kaheksa võrra vähem kui hooajal keskmiselt.

MÄNGU STAARID. Hawkins ***, Bubalo & Ron Pehka **, Cressler & Karpin *

PROTOKOLLIST

G4S Noorteliiga - AVIS Utilitas Rapla 80:103 (42:50)

vv: 66 vs 65 %

G4S Noorteliiga: Loik 18+7 lp, Ron Pehka 18+6 rs+3 vl, Schmalz 14+5+2, Karpin 15+10+2, Kuhi 6+4+2.

Rapla: Hawkins 18+2+4, Bubalo 18+8 lp, Cressler 16+4 rs, G.Dorbek 12 pt, Kaldre 10, Põldoja 6+9+3, Voolaid 9+6 lp.

*       *       *

Turniiritabelis on G4S Noorteliiga teeninud 12 kaotust ja see annab neile 9. koha. Hooaja kahes viimases mängus kohtutakse TTÜ ja Tallinna Kalev/TLÜ-ga.

Rapla (13-9) jätkab kolmandana, kuid lähimatel jälitajatel Valga-Valkal ja Kalev/TLÜ-l on mõlemal võimalus see koht põhiturniiri lõppedes endale saada.