Kalev/Cramo võitis Subotici vedamisel Alexela KMLis kindlalt TTÜ KK-d

23.03.2018

Koduses Alexela meistriliigas peeti reedel üks kohtumine, milles tabeli suveräänne liider BC Kalev/Cramo alistas koduplatsil kindlalt TTÜ KK tulemusega 85:62 (52:34).

Cramo viskas poolajaks juba 52 punkti TTÜ 34 vastu. Visketabavus selleks ajaks Cramo kasuks 60 vs 28 %. Bojan Subotic oli kogunud 12 silma, Isaiah Briscoe 10, TTÜ poolel Oliver Metsalu 12 pt.

Kolmanda veerandaja mängisid kaks Tallinna tiimi küll 18:18 viiki, aga viimasel oli taas parem valitsev Eesti meister 15:10. Teine poolaeg kulus lihtsalt seisu vormistamisele.

Kalev/Cramo selle kuu komeediks ja antud kohtumise käilakujuks oli taas Montenegrost pärit Bojan Subotic (27 a, 203 cm), kes tabas pea eksimatult. Saagiks lõpuks pealt 26 minutiga 23 punkti ning efektiivsuse näit 36.

VÕTMEHETK. Puudub. Juba avaveerand läks Kalevile +9-ga.

PUNANE NIIT. Kalev mängis lihtsa, hea rutiiniga, liigselt punnitamata. Ning tabas soliidselt.

MÄNGU TEGIJA. Montenegro-Serbia passiga Bojan Subotic on olnud Kalev/Cramo märtsikuu rünnakute liider koos Isaiah Briscoe'ga.

STATISTIKA EI VALETA. Cramo tabas täpselt samapalju kaheseid kui kolmeseid: mõlemaid 26st 13.

MÄNGU STAARID. Subotic ***, Mirkovic **, Briscoe, Tass *

NII NAD RÄÄKISID

Rait Käbini (TTÜ KK; Delfi TV-s) intervjuu leiab SIIT.

vv: 71 vs 65 %

Kalev/Cramo: Subotic 23+6+4+2 bl (10/9), Mirkovic 16+5+5+4 vl, Briscoe 12+4+5, S.Sokk 9+3 rs, Simmons 8+7+2, Arbet 6 pt, Keedus 6+4 lp.

TTÜ KK: Metsalu 12+4 lp, Olmre 11+4 lp, Tass 10+7+3+2 vl+2 bl, Giese 9+11+3 (13/2), N.Käbin 8+2+4, Viilup, T.Raadik 4 pt.

Turniiritabelis on Kalev/Cramo (22-1) kindlustanud esikoha. TTÜ-le (4-18) sai tänase kaotusega ametlikult selgeks, et nemad jäid põhiturniiril seitsmendaks, mis tähendab ühtlasi seda, et play-offi pole võimalik enam pääseda. Koha võrra kõrgemal asub Pärnu Sadam (9-13) ja samal pulgal nendega on kaks mängu vähem pidanud Tallinna Kalev/TLÜ (9-11).