ROAD to MILAN2022

Vanad kotkad vedasid Tartut, aga kaitses jäi puudu.

BBL. Tartu võitis kordusmängu, kuid Jurmala läks kindlalt finaali. Koduliigas muljus Kalev/Cramo Valga-Valkat

21.03.2018

Korvpalli Balti liigas peeti täna poolfinaalide korduskohtumised. Tartu Ülikool saavutas küll võõrsil Läti meistriliiga kolmandat meeskonda Jurmala üle võidu 83:81, kuid finaalkohast jäädi siiski ilma, sest koduväljakul oli kaotatud 12 punktiga.

Tartu kaotas kordusmängus avaveerandi napilt 19:20 ning jäi poolajavileks kaotusseisu 38:43. Südika kolmanda perioodiga pääses Tartu ette 59:56, kuid lõpuveerandi esimese kolme minutiga lasti kodumeeskonnal teha 12:3 vahespurt.

Kui mängida jäi kaks minutit, jõudis Tartu veel viigini (74:74), ent vähemalt 12-punktilist võitu - mis oleks päästnud lisaajale - enam välja võluda ei õnnestunud. Pressinguga ja trap'iga võeti teadlikke riske, mis sageli aga napilt õnne ei toonud ning vastane suutis oma vabad kolmesed rahulikult kahjuks ära panna.

Jurmala võitis laua 40-36, korvisöödud Tartule 24-19, palliakaotusi Jurmalal 12, Tartul 9. Korvialusest tsoonist teenis Tartu rohkem punkte - 38 vs 24, vastase pallikaotustest Tartu lausa 16 Jurmala 2 vastu.

Kahesed Tartu kasuks 54 vs 41 %, kolmesed aga Jurmala kasuks 43 vs 33 % (ehk 23/10 vs 27/9), vabavisked Tartule 78 vs 68 %.

Tartu edukamad olid: Kristjan Kitsing 21+7 lp ja Janar Talts 19+7 lp. 33. minutil teise ebasportliku veaga saalist välja aetud Vytenis Cizauskas kogus 13+3+5, Julius Kazakauskas 9+5+6, Tanel Sokk 5+4+6, Hendrik Eelmäe 7 pt, Carl Engström 9 pt, kuna Steven Cook jäi nullile.

Jurmala poolel viskasid Ervins Jonats ja Ugis Pinete võrdselt 16 punkti, esimeselt ka 12 lp. Eriti valusad olid Jonatsi korvid olulistel minutitel. Täpselt nädala eest peetud avamängu koduväljakul kaotas Tartu 69:81.

“Vastane oli parem, neil olid mõned õnnevisked ka, mis salata,” tõdes TÜ peatreener Priit Vene pärast mängu ERRile. “Mõned sellised mehed, kes muidu nii ei viska, panid täna ära.”

“Laiemas plaanis on meil vaja tihedamat liigat, et selliseid mänge oleks rohkem. Võitlesime lõpuni ja ka võitsime selle kohtumise, aga kui selliseid mänge oleks rohkem, oleks lihtsam mängida,” oli Venel kindel arvamus.

“Kõik, kes väljakul käisid, andsid endast parima ja minu jaoks keegi lati alt läbi ei jooksnud. Korralik mäng oli,” sõnas ta lõpetuseks.

*       *       *

Jurmala kohtub finaalis leedulaste Pasvalyse Pieno Zvaigzdesega, kes alistas poolfinaali kordusmängus külla sõitnud Šiauliai 68:64 ja oli kahe mängu kokkuvõttes parem 11 punktiga.

Võitjate tulemuslikumad olid kordusmängus Osvaldas Olisevicius 16 ja Trevon Hughes 14 punktiga. 18 pallikaotusega patustanud Šiauliai poolel oli suurim korvikütt Laurynas Birutis 14 silmaga.

Avamängu võõrsil oli Pieno Zvaigzdes võitnud 91:84. Leedu meistriliigas jagavad klubid hetkel omavahel 5.-6. kohta 10 võidu ja 16 kaotusega.

Koduses Alexela korvpalli meistriliigas kohtusid täna hooaja alguse kaks edukamat klubi - BC Kalev/Cramo ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits. Tänaseks neljandale kohale langenud piirilinna meeskond tiitlikaitsjaid üllatada ei suutnud ning kalevlased lahkusid Valgast 87:54 võiduga. Nii on Kalev/Cramo olnud tänavu VV-st parem kõigil neljal korral - 24-33 punktiga (keskmiselt 26,8).

Kalev võitis avaveerandi 28:17 ja juhtis kolmanda perioodi lõpuks juba turvaliselt 64:45. Kolmanda veerandaja keskpaigas jõudis, tõsi, Valga korraks üheksa punkti kaugusele, misjärel vastas Cramo 11:4 spurdiga ja võitis viimase neljandiku koguni 23:9.

MÄNGU TEGIJA. Hea tujuga üle nädala selgroo - Isaiah Briscoe. Visked sisse 11st 9!

MÄNGU STAARID: Briscoe ***, Simmons **, Keedus & Mirkovic *

PROTOKOLLIST

BC Valga-Valka Maks&Moorits - BC Kalev/Cramo 54:87 (32:46)

Lauapallid: 25-44

Korvisöödud: 14-19

Pallikaotused: 9-8

2 pt: 52 vs 57 %

3 pt: 23 vs 41 % (Cramol 29/12)

vv: 60 vs 76 %

Valga-Valka: Miglinieks 10+4 lp, Ziedinš 10+3 bl, R.Raadik 8+3+2 (taas 5 viga), Leimanis 7+6 rs, Lasenbergs 7 pt (8/2), Haller 6 pt (8/2).

Kalev/Cramo: Briscoe 21+7+6 (11/9), Mirkovic 13+5+3, Keedus 9+5+3, Simmons 9+7 lp, Subotic 9, M.Dorbek 7+3 rs, S.Sokk 6+4 lp, Arbet 6 pt, Kangur 4+3 lp.

Kalev sai turniiritabelisse ühe kaotuse kõrvale 21 võidu, millega hoitakse kindlalt esikohta. Hooaja alguse komeet Valga/Valka on neljandal positsioonil 11 võidu ja 12 kaotusega. Viimasest kaheksast kohtumisest on Valga võitnud vaid kaks.

Indrek Reinbok (Kalev/Cramo, Delfi TV-s): vaata-kuula SIIT.