Vytenis Cizauskas, avamängu Tartu resultatiivseim. Fotod: Siim Semiskar

Tartu püüab BBLi 1/2-finaalis väikest imet: Jurmalaga alustatakse -12 pealt

21.03.2018

Balti liigas (BBL) peetakse täna algusega kell 19 Lätimaal poolfinaali kordusmäng BK Jurmala ja Tartu Ülikooli vahel. Avamängust on lätlastel varuks 12-punktine edumaa.

Nädal tagasi Tartus lõppes mäng Tartu jaoks kurvalt. Kaotanud poolaja 36:41, tuldi viimase veerandi alguseks isegi natuke lähemale - 51:55. Viimane periood aga kuulus Jurmalale 26:18 ja nii kogu mäng 81:69.

Kas miinus on liiga suur, 12 punkti? Lisaks võõrsil... Võib tunduda küll ja see tunne ei pruugi petlik olla. Samas, tartlaste loots Priit Vene säilitas pärast avakohtumist lootuse ning nentis, et kõik pole kadunud. Palju oli asju, mis endal jäi vajak ning palju, kust vastast haavata. Tõsi, 12 silma on ikkagi palju...

Vastaste poolel tegi Tartus enim pahandust Edgars Jeromanovs 17 punkti, 4 korvisöödu ja 6 vaheltlõikega, Deniss Krestinin lisas 15+10 lp, Kristaps Plavnieks 15 pt, Haralds Karlis ja Ervins Jonats 10 pt.

TÜ poolel kogusid: Vytenis Cizauskas 17 pt, Carl Engström 11+7 lp, Steven Cook 12+7+3, Janar Talts 11, Tanel Sokk 10. Samas, Kristjan Kitsing jäi 5 silma peale ja Julius Kazakauskas sai kirja 1 pt ja 9 lp.

Ja veel. Tartu võitis küll üsna selgelt laua, kuid polnud rünnakul enda tasemel. Nelik Cizauskas-Kazakauskas-Cook-Sokk tabas kahepunktitsoonist 23st viskest vaid 6 ehk 26 %. Lisaks, meeskond tegi koguni 24 pallikaotust, mis ülemäära palju punkte vastasele siiski ei kinkinud. Oponendi pallikaotustest saadud punktid Jurmala kasuks 25:20.

Vabavisetest teenisid vastased 24 ja Tartu 13 punkti, enam-vähem selline vahe lõpuks jäigi. Seega teravust on vaja ning vabavisked tuleb ka sisse panna.

Jurmala oli avamängus selgelt ühtlasem sats kui Tartu. Algviisikute punktid Tartule 55:34, aga pingilt lisa praktiliselt ei tulnud. Finaali pääsu ihkaval Tartul seisab täna ees keeruline ülesanne, aga miski pole võimatu.