TTÜ KK üllatas Alexela meistriliigas võõral väljakul Kalev/TLÜ-d

20.03.2018

Alexela korvpalli meistriliigas ei suutnud Tallinna Kalev/TLÜ kümnendat võitu tabelisse kirja saada, sest liiga eelviimaselt TTÜ KK meeskonnalt saadi 85:91 kaotus, vahendas Korvpall24.ee

TLÜ alustas kohtumist paremini, kui võitis avaveerandi 25:20 ja poolajaks juhiti kolme punktiga. Kolmanda veerandajaga viigistas TTÜ seisu ning viimane neljandik sai nii otsustavaks.

Korra oli Kalev/TLÜ neljandal veerandil (33. minut) ka punktises eduseisus, hiljem enam mitte. 1.03 enne lõppu oli TLÜ kaheksa punktiga kaotusseisus ja kuigi jõuti veel ka 85:89 seisuni, siis kokkuvõttes said külalised teenitud võidu kätte.

Võitjate poolel tegid väga hea esituse korvialused jõud Levi Giese ja Matthias Tass, kes viskasid kahe peale kokku sisuliselt pooled omade punktid (vastavalt 23 ja 22 = 45 pt) ning noppisid pooled lauapallid (vastavalt 12 ja 9, meeskond kokku 41). Nende kahe mängija panus tagas TTÜ-le ka paremuse lauavõitluses.

VÕTMEHETK. 33. minutil viis Martin Jurtom Kalev/TLÜ juhtima 70:69, kuid paar minutit hiljem oli seis Oliver Metsalu, Levi Giese ja Norman Käbini punktidest 75:70 TTÜ kasuks. Sealt edasi Kalev/TLÜ enam ohtlikult lähedale ei pääsenud.

PUNANE NIIT. TTÜ-l olid kõik olulised lülid täna heal tasemel. Keegi ei kukkunud ansamblist välja. Üldine tabavus - 49 % oli ka väga normaalne.

MÄNGU TEGIJA. Levi Giese ja tema otsustavatel minutitel tabanud vabavisked - 8st 8!

X-FAKTOR. Suurepärase mängu tegi reedel 19. sünnipäeva pidav Matthias Tass, tabades ka kaugelt 4st 3.

STATISTIKA EI VALETA. Gert Kullamäe juhitav meeskond lasi endale teisel poolajal visata 54 punkti. Paljuvõitu medalinõudleja jaoks, eriti mängides tabeli seitsmenda vastu.

MÄNGU STAARID. Giese ***, Tass **, Jurtom & Locke *

PROTOKOLLIST

Tallinna Kalev/TLÜ - TTÜ KK 85:91 (40:37)

vv: 65 vs 71 %

Kalev/TLÜ: Locke 20+6 lp, Kaldre 12+2+3, Jurtom 12+6+2, Fall 12+13 lp+3 bl, Akenpärg 10 pt, Dzeletovic 9+5 lp, Saage 10 pt.

TTÜ KK: Giese 23+12 lp, Tass 22+9 lp, Olmre 15+4+3, N.Käbin 11+3+2, Metsalu 8+6+2, Viilup 7+3+2.

NII NAD RÄÄKISID

Gert Kullamäe (Kalev/TLÜ, Delfi TV-s): "Väga valus kaotus. Täiesti tahtejõuetu esinemine meie poolt, mis puudutab kaitsemängu. Arvestades tabeliseisu, siis valus kaotus. Au TTÜ-le ja õnne neile.

Võidame koos ja kaotame koos. Ei tahaks millegi taha pugeda. Kaitses tegime arusaamatuid asju. Fakt on see, et mängisime kaitses ülihalva mängu. Tänase mänguga me ei teenigi play-off'i kohta. Tänase mänguga võiks seal TTÜ olla."

Rait Käbin (TTÜ KK, Delfi TV-s): "Nad alustasid hästi. Meie pigem alustasime kehvasti. Üks murdepunkt oli see, kui teise veerandaja esimese viie minutiga ei saanud nad ühtegi punkti. Nägime, et suudame neid kaitses peatada küll. Poisid tahtsid. Põhimeesmärk oli mängida energiaga. Oli ilusaid õnnestumisi ja oleks võinud juba varem asja enda kasuks pöörata."

*       *       *

TLÜ jätkab 9 võidu ja 11 kaotusega viiendal positsioonil. TTÜ-l on 4 võitu ja 17 kaotust ning play-off'i lootus kadunud, sest kui ka kuuendale tiimile Pärnule (9-13) viie mänguga järele jõutakse, siis omavahelistes heitlustes ollakse ikkagi miinustes.