Eestlased välismaal: Vene, Veideman ja Laane teenisid võidulisa

19.03.2018

Eesti korvpallurid Rain Veideman, Siim-Sander Vene ja Rait-Riivo Laane teenisid välisliigades olulist võidulisa.

Rait-Riivo Laane ja Piraeuse Ethnikos teenisid võidulisa Kreeka korvpalli esiliigas. Põhiturniiri 22. voorus mängiti koduväljakul üle liidrite hulka kuuluv Holargose meeskond 79:75. Laane rassis väljakul võitjate poolel kõige enam, tervelt 34 minutit. Tema arvel 7 punkti ja 6 korvisöötu, visked väljakult 2/6, vabavisked 2/2.

Rünnakul oli Ethnikose ridades suurepärases hoos Paraskevas Martzos, kes viskas 28 punkti. Tabelisse 12. võidu teeninud Ethnikos jagab võiduprotsendilt liigatabelis 6.-8. kohta, Holargos on 18ne võiduga teine. Põhiturniiril on mängida veel kaheksa vooru.

***

Itaalia korvpalli kõrgliiga 22. voorus alistas Siim-Sander Vene koduklubi Varese Openjobmetis tabeli kolmanda meeskonna Avellino Sidigasi 82:75. Kodus mänginud Varese sai vahe sisse kohe esimesel veerandajal (26:14) ning edu suudeti hoida lõpuni.

Vene alustas algviisikus, mängis 33 minutit ja viskas 12 punkti. Lisandus veel 5 korvisöötu ja 4 lauapalli. Visked väljakult 5/9, kaugvisked 2/3. Varese resultatiivseim oli 26 punktiga Stanley Okoye. Üsna hiljuti klubiga ühinenud ekskalevlane Mario Delaš panustas 22 minutiga 3 punkti ja 5 lauapalli. Avellino jätkab 15 võidu ja 7 kaotusega, Varesel on samad näitajad 9/13.

***

Itaalia korvpalli esiliigas teenis võidulisa Rain Veidemani tööandja G.S.A. Udine. Koduväljakul alistati Forli Unieuro 78:64. Viimasele veerandajale läks Udine vastu kaotusseisust 57:58, ent lõpp oli võimas. Otsustav veerand võeti jõuga 21:6.

Veideman kuulus põhitegijate hulka. Mängis 32 minutit, viskas 12 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Visked väljakult 5/10. Võitjate resultatiivseim oli 16 punktiga Chris Mortellaro. Udine püsib läänekonverentsis 16 võiduga kolmandal kohal, Forli on 10 võiduga 12. positsioonil. Tabel on tihe. Põhiturniiri lõpuni jääb veel viis vooru.

Allikas: sport.delfi.ee