Branko Mirkovic kogus täna 29 pt ja 6 rs

Mirkovic show' Tartus ning Kalev/Cramo võttis TÜ-lt revanši

10.03.2018

Alexela korvpalli meistriliigas võtsid täna mõõtu tabelitipud Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli meeskond. Viimase omavahelise mängu võitis Tartu 75:73, kuid täna tunnistati põnevalt kulgenud kohtumises vastaste 90:82 paremust.

Tartul on teadupärast meeskonnas seitse põhitegijat, pluss noored. Kaks põhimeest - Janar Talts ja Tanel Sokk olid aga täna viirushaigusega audis.

Ka Kalev/Cramol oli kaks puudujat - Cedric Simmons ja Janari Jõesaar, kuid olukorda ses mõttes võrdseks pidada (nagu mängujärgses intervjuus viitas Cramo abitreener Indrek Reinbok), siiski ei saa. Tartu mängis 4 pluss noortega (lisaks Kent-Kaarel Vene), Cramo kasutas üheksat kogenud meest.

Tartu alustas mängu meeldivalt suurearvulise kofupubliku ees (1000 inimest ehk?) hästi ning pääses avaveerandil juba 19:10 juhtima. Cramo vastas seejärel aga 18:4 spurdiga ning poolajale mindi külaliste 51:47 juhtimisel.

Enne neljanda veerandaja algust oli Cramo kümne punktiga ees, kuid peagi oli seis pärast Hendrik Eelmäe vaheltlõiget ja korvi Tartu poolt vaadatuna 73:76. Cramo vastas aga seejärel 9:0 spurdiga ning Tartut enam ohtlikule lähedale ei lastud.

Kalev/Cramo dikteeris kohtumist ja oli mänguolukordade lahendamisel pisut kindlam; eriti serblane Branko Mirkovic. Kaitses Tartu kõrget hinnet ei teeni. Nagu tunnistas mängu abikommentaator Tanel Tein, Tartu kaitse oli lodev. "Liiga kergelt võeti olukordi, liiga lihtsalt lasti ära teha. Kõvemini peaks kaitses pitsitama."

Turniiritabelis on Kalev/Cramo (20-1) jätkuvalt liider, Tartu (14-7) hoiab teist kohta.

VÕTMEHETK. 34.-35. minutil tegi Cramo 9:0 spurdi (kaks kolmest Arbetilt, üks Mirkovicilt) ning edu muutus nende jaoks turvaliseks - 85:73.

PUNANE NIIT. Cramo kasutas edukalt ära Tartu vead, eksimused, pallikaotused ning enda viskekohad.

MÄNGU TEGIJA. Ei mingit kahtlust, selleks oli eelmise mängu (VEF) suur ebaõnnestuja Branko Mirkovic. Tema PIR 32, pluss-miinus +17.

X-FAKTOR. Oli vaja, et Taltsi-Tanel Soku puudumisel tõuseks keegi esile pingilt. Märt Rosenthal tuli ja tegeii väärt partii (19 minutiga 8+2+1), samas Robin Kivi ning Hendrik Eelmäe punktipanus jäi puudu.

STATISTIKA EI VALETA. Tartu tabas väljakult paremini ja võitis laua, kuid meeskondlikum ning tublim partii kaitses (korvusöödud neile +6 ning 8 vähem pallikaotusi) - see suuresti määras

MÄNGU STAARID. Mirkovic ***, Cizauskas **, Arbet & Engström *

PROTOKOLLIST

Tartu Ülikool - BC Kalev/Cramo 82:90 (47:51)

vv: 66 vs 71 %

Tartu: Cizauskas 25+2+2+3 vl, 6 pk, Engström 16+5 lp, Kitsing 15+3+2, Kazakauskas 9+12+2, Rosenthal 8+2+1, Cook 7+3+5, Eelmäe 2+2+3.

Cramo: Mirkovic 29+6 rs, Briscoe 16+2+4, M.Dorbek 10+3+2, Subotic 12 pt, S.Sokk 7+4 rs, Kangur 3+4+2, Arbet 6+4 lp.

NII NAD RÄÄKISID

Indrek Reinbok (Kalev/Cramo, Delfi TV-s): "Mängu võit on hingele mingil määral kindlasti kosutuseks. Et edasi töötada.

Vastasel oli kaks põhimeest puudu, aga ka meil oli mehi puudu (Simmons, Jõesaar), ses mõttes olime võrdses seisus. Aga Tartuga on alati raske, kerget kohtumist me kindlasti ei oodanud. Oleme palju reisinud, oleme saanud mitu emotsionaalselt rasket kaotust... Au meestele, kes võidu täna koju tõid.

Mis puutub Mirkovici esitusse täna ja üleeile, siis kui sa küsid, kas oli temaga pärast Riia mängu erijuttu, siis tegelikult oli erijutt kõigi ses mängus osalenud tagamängijatega."

Martin Dorbek (Kalev/Cramo, ERR Sport): "Meil tulid vahetusest agressiivsemalt mehed peale ja neil vahetati põhiviisikust paar meest välja ja sealt tekkis see vahe. Ma ei ütleks, et treener meile midagi konkreetset ütles, pigem vahetusest tulnud mehed olid agressiivsemad, kui alustajad.”

Priit Vene (Tartu, Delfi TV-s): "Pinget, võrdset mängu ja ka kirge oli. Samas, tavaline põhihooaja mäng ilma väga suurte panusteta...

Pinget lõi see eelkõige, et mõlemad tahtsid võita. Seetõttu oli ka publiku jaoks küllap meeldiv õhtupoolik.

Talts ja Sokk olid meil puudu, loomulikult oli vaja enne mängu teha teatud muutusi. Mängisime teises rotatsioonis. Tuli kahetsusväärselt sisse üks saatuslik periood, mil me tulnud oma asjadega toime ja vastane tegi seal sees viiepunktirünnaku. Loll koht.

Ma ei ajaks mängu saatust pallikaotuste kapsaaeda - oli üleüldiselt rapsiv, jõuline mäng. Otsustas ikkagi Mirkovici staaž ja tema kolmesed 13st 7."

Märt Rosenthal (Tartu, ERR Sport): "Kuna meil oli täna üks mängujuht, Vytenis Cizauskas, siis oli kohati teatud raskusi mängu juhtimisega. Tegime palju pallikaotusi, just enda tagaalas. Oli raskusi palli üle saamisega."