Rapla alistas kodusaalis Liepaja!

07.12.2014

Eesti-Läti Ühisliigas sai AmEst Rapla naiskond tabelisse teise võidu, seda väärtuslikuma, et alistati tugevasse keskklassi kuuluv Vega1/Liepaja, kel enne Eesti turneed oli neli võitu-neli kaotust. Ühtlasi tõusis Rapla kahe võiduga Audentese rinnale.

Mäng ei tulnud mõistagi kergelt, Rapla oli kodus lõpusireeni kõlades ees 74:69 (34:36). Kõige suurem Rapla edu oli seitse, Liepajal kuus punkti. Väikse allajäämise lauas (38-42) korvas Rapla pisut parema visketabavusega (2 p võrdselt 51 %, kolmesed 28-21 %). Pallikaotusi mõlemal 18.

Märkigem vahepeal meenutuseks, et eelmisel hooajal sai Rapla Liepajalt kolm kindlat kaotust: 10. novembril jäädi kodus neile alla 56:82, 19. jaanuaril võõrsil 49:108 ning 2. veebruaril taas kodus 63:78. Seega, tänase võidu kontekstis saame rääkida silmaga nähtavast edasiminekust.

Rapla sattus pärast eduseisu neljandal veerandil kaotusseisu 56:57. Ent närv pidas ja ka vabaviskejoonel oli Kaia Kosk lõpus üsna kindel. Väärt ning kindlasti eneseusku tõstev võidupunkt suhteliselt närviliselt ja tehniliste vigade toel tegutsenud vastase üle.

Kaia Kosk tõi 41 punkti, lisaks viis lauda ja neli vaheltlõiget (visked 12/10, 9/3, 15/12). Greeta Üprus lisas 12 p, Kristel Korjus 7+6lp. Ivaštsanka arvele kogunes 30 silma (21/12), eile 2 peale jäänud Marta Mankoska lisas 15+7lp (12/5).

AmEst Rapla peatreener Toomas Annuk, oma mängu kohta - mis edu tõi? Mis nippe kaustasite?

Nagu olen varemgi öelnud, siis meie edu pandiks saab olla ennekõike võistkonna ühtne tegutsemine ja võimalikult väike eksimuste arv mõlemal väljakupoolel. Tänase mängu juures ei saa öelda, et kõik sujunuks ideaalselt, mida näitab pallikaotuste suur arv (nimelt esimese kolme veerandiga oli protokollis meil 17 pallikaotust), kuid viimasel veerandil suutsime leida üles viskekohad ning mis peaasi - olla kannatlikumad, mida kinnitab ka vaid üks lisandunud pallikaotus.

Vastaste liidrite ohjeldamine nii hästi teil küll ei õnnestunud kui eile TLÜl (Ivaštšanka ja Mankowska olid kolmanda veerandi keskel mõl 2 p peal), kuid see pole vist kõige olulisem?

Olen naiskonnale mitmel korral öelnud, et keskendume ennekõike nendele asjadele, mida meie suudame kontrollida ehk teisisõnu proovime mängida sellist korvpalli nagu meie tahame ja mitte ülemäära keskenduda vastaste juhtmängijate neutraliseerimisele.

Kahtlemata on Liepaja keskmängija (Marina Ivaštšanka – toim.) tasemel mängija ning ehkki Kätlin Korjus, arvestades oma noorust, tegutses tema vastu väga tublisti, siis pidime rohkem tähelepanu pöörama teiste mängijate kontrolli all hoidmisele, mis üldjoontes ka õnnestus. Kaitses proovime ikka mängida vastasvõistkonna, mitte ühe konkreetse mängija vastu.

Kuna Kaia Kosk moodustas täna päris hullu summa, tuleb sul öelda midagi ka tema kohta.

Kaia kogutud 41 punkti räägib loomulikult paljuski iseenda eest, aga treenerina saan öelda, et tema puhul on tegemist mustersportlasega.

Mul on hea meel, et ta mängib meie naiskonnas, tegemist on selge liidermängija ja eeskujuga noorematele tüdrukutele. Tema suhtumine, püüdlikus,võitluslikkus nii treeningutel kui mängudel on ära teeninud suure tunnustuse.

Naljaga pooleks võib küll öelda, et kuna tegemist on tõenäoliselt üldse ühe parima viskekäega mängijaga meie korvpallis, siis võiks ta vaba olles veelgi rohkem viskeid enda peale võtta ja muud ülesanded teistele usaldada... :)