Siim-Markus Post, platsil parimaid

Pärnu Sadam võitis Tallinnas TTÜ KK-d, hooaja omavaheline skoor 4-0

04.03.2018

Alexela korvpalli meistriliigas ei lasknud täna Pärnu Sadam end üllatada ja võitis võõrsil TTÜ KK meeskonda 76:67.

Esimese veerandaja võitsid võõrustajad 27:20, kuid seejärel läks Pärnu samm-sammult eest ära.

Poolajaks olid külalised punktiga ees ja enne viimast veerandaega juhiti 58:53. TTÜ vahendas korraks kaotusseisu veel 57:58-le, aga pärnakad eduseisu enam käest ei lasknud. TTÜ ei suutnud enda tahet peale suruda. Lõpp kuulus Pärnule kuna kodumeeskonnal oli suuri probleeme mänguliste korvide saavutamisega.

Turniiritabelis on Pärnu Sadam kaheksa võidu ja 12 kaotusega kuuendal kohal, TTÜ (3-16) on seitsmes. Pärnuga võrdselt kaheksa võitu on ka viiendal kohal oleval Kalev/TLÜ-l, kuid neil on kaks kohtumist varuks (võiduprotsent vastavalt 44,4 ja 40 %).

VÕTMEHETK. Viimase enam kui viie minuti jooksul sai TTÜ mängust vaid ühe korvi. 63:66 kaotusseisust 4.23 enne lõppu sai pärast Saimon Suti viimase minuti alguse kolmest 67:74. Tehtud.

PUNANE NIIT. Pärnu mängis meeskondlikumalt ja suurema südamega.

MÄNGU TEGIJA. Siim-Markus Post. Tegi kolmandal veerandil mitu pöördelist kolmest. Pärnu haaras sealt initsiatiivi.

X-FAKTOR. Pärnu on vabavisetel liiga viletsamaid meeskondi, kuid nad tabasid täna joonelt 77 %. TTÜ on üks paremaid, kuid tabas 56 %...

STATISTIKA EI VALETA. TTÜ tabas kahepunktitsoonist paremini lausa 16 % (51 vs 35 %), aga lõpptulemuses see ei kajastu, sest lifi 30st kaugviskest kukkus võrku vaid kuus.