Raplas läks põnevaks: Cressleri lõpuvise kinkis kodumeeskonnale võidu. Tartu tõi võidu Valgast

02.03.2018

Reede õhtul võõrustas Alexela KMLi keskses mängus AVIS Utilitas Rapla Tallinna KalevTTLÜ-d. Tänavusel hooajal oli selles paaris seis 1-1, seekord jäi peale kodumeeskond, kes vaid ühepunktilise eduga võitis põnevuslahinugs 65:64 (32:32).

Kohtumise esimene pool oli väga tasavägine ning teise veerandi lõpuks oli seis 32:32 viigis. Esimese poolaja kohta võiks öelda isegi et paiguti unine, aeglane, võrdne, kuid kiretuvõitu. Rapla poolel puudus nende viimase aja liidreid Domimique Hawkins.

Kolmandal veerandil suutis Rapla 12-punktiga juhtima minna, kuid Kalev suuris lõpuveerandil vahe minimaalseks teha (nende spurt 14:5). Viimasel viiel minutil oli Rapla küll enamasti 1-5 punktiga peal, kuid viimast rünnakut alustas kodumeeskond ometi kaotusseisust. Rapla reedeõhtuse publiku meeleheaks vormistas küljeaudist (3,2 sek lõpuni) alanud rünnaku soolominekuga võiduks Nolan Cressler - 65:64.

VÕTMEHETK. Ses mõttes võtmehetk, millega Kalev/TLÜ mängu tagasi tuli miinus 12 pealt, oli Gert Kullamäe pandud maa-ala. Sealt sai Kalev/TLÜ 14:5 spurdiga mängu.

PUNANE NIIT. Kuigi pingelise lõpuga, oli mäng natuke loid. Eks mõlemad meeskonnad seavad fookuse hetkel Balti liiga veerandfinaalidele.

MÄNGU TEGIJA. Ikkagi Nolan Cressler. Tema pani mängule võidu punkti, olles 19 punktiga ka võitjate resultatiivseim.

X-FAKTOR. Raplal puudus nende üks liidreid Dominique Hawkins.

STATISTIKA EI VALETA. Rapla oli tõsiselt hädas eemalt - 19st 2 ehk 10 %. Teine silmatorkav number oli Kalev/TLÜ tabavus vabaviskejoonel - 16/8.

MÄNGU STAARID. Fall ***, Bubalo **, Locke & Upson *

PROTOKOLLIST

AVIS Utilitas Rapla - Tallinna Kalev/TLÜ 65:64 (32:32)

Lauapallid: 42-41

Korvisöödud: 16-13

Pallikaotused: 5-10

2 pt: 44 vs 48 %

3 pt: 10 vs 31 %

vv: 62 vs 50 %

Rapla: Cressler 19+9+5 (27/8), Bubalo 13+9+2, G.Dorbek 11+5+4 (14/3), Kajupank 9 pt, Upson 9+5+3.

Kalev/TLÜ: Fall 19+10+4 bl (PIR 35), Locke 16+9+2, Saks 9 pt, Tamm 5+5 lp, Kaldre 4+3+3 (temal mängu parim pluss-miinus - +10).

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa (Rapla, Delfi TV-s): "See mäng oleks pidanud lahendatud olema juba kolmanda veerandi lõpuks... Aga au vastasele ja eks nad hakkasid maa-ala panema ning meie teatud mehed nägid sellist asja justkui esimest korda - sh kogenud mängijad. Kui väljakunägemine ära kaob, siis on raske kaitses mängida...

Fall pani kaks korda kiirest pealt, pluss muu. Lõpp oli loterii. Seda tuleb küll lõpukordi kiituseks öelda, et kõik tehti nii nagu ma timeout'i ajal palusin.

Ütlen ausalt, teatud asjad leppisime enne mängu kokku, aga meil oli vähe aega. Mõtted on üsna selgelt Teisipäevasel Tartu mängul (BBLi veerandfinaali kordus)."

*       *       *
Teises tänases mängus sai tabelis pikalt teist kohta hoidnud, kuid hetkel neljandaks langend BC Valga-Valka Maks&Moorits sai kodus lüüa Tartu Ülikoolilt 76:96.

Tartu meeskond võttis juba esimesel veerandil ohjad enda kätte ja mindi 21:11 juhtima ning nii suurest kaotusseisust valgalased enam tagasi ei suutnudki tulla. Teisel poolajal osutati küll vastupanu, hakates kaugelt paremini tabama, kuid vahe alla paariteist punkti ei tulnud. Tartu hoidis edukalt pikivahet.

Kohtumise kõmuliseim hetk oli kindlasti Kristaps Miglinieksi eemaldamine mängu ajal. Valga mängija tegi Kristjan Kitsingu vastu vea ning kohtunikud diskvalifitseerisid tema. Priit Vene oli juba ülekande ajal silmnähtavalt ärritunud Kristaps Zeidsi peale: "Ma ütlesin talle, et tema peab oma mängijaid kontrollima, enne, selle ajal ja pärast mängu. See on tema leib ja kui ta selle vastu eksib, siis ta jääb sellest ilma."

VÕTMEHETK. Kolmanda veerandi 27.-28. minutil tabas Tartu mitu viset kaugelt (Kitsing, Cook), tuues kaheksapunktise edu 14-15 pt peale. Sellest piisas.

PUNANE NIIT. Tartu mäng töötas, oli balansis ja stabiilne. Ka 24 korvisöötu on kõnekas number.

MÄNGU TEGIJA. Vytenis Cizauskas. Tegi igakülgselt mängu.

X-FAKTOR. Valga-Valka poolel puudus nende üks selge liider Edgars Lasenbergs.

STATISTIKA EI VALETA. Tartu teenis VV pallikaotustest 20 pt võõrustajate 10 vastu; kiired Tartu kasuks 13 vs 5 pt; Tartu pingilt tuli 10 silma rohkem.

MÄNGU STAARID. Engström ***, Cizauskas **, Leimanis & Kitsing *

BC Valga-Valka Maks&Moorits - Tartu Ülikool 76:96 (29:41)

Lauapallid: 31-34

Korvisöödud: 15-24 (II. poolajal 9-16)

Pallikaotused: 14-12

2 pt: 44 vs 60 %

3 pt: 42 vs 40 %

vv: 71 vs 80 %

Valga-Valka: Haller 15 pt, R.Raadik 13+6 lp, Leimanis 13+3+6, Bružas 10, Miculis 9, Miglinieks, Visnevics 8.

Tartu: Cizauskas 20+6 rs+4 vl, Engström 18+7 lp, Kitsing 14+4 lp, Kazakauskas 11+4 lp, T.Sokk 10+2+9, Cook 7+5+2, Talts 6+4+3+3 bl, Kivi 5 pt.

Priit Vene (Tartu, Delfi TV-s): "Vaatamata 20-punktisele edule tuli võit siiski raskelt. Kindlasti ei olnud see jalutuskäik pargis, vastasmeeskonna välismängijad olid agressivsed ja üritasid anda endast parima."