BBL: Tartu alistas võõrsil Rapla; teised Eesti klubid võtsid vastu "oodatud" kaotuse

01.03.2018

Balti liigas oli kolmapäeval võistlustules neli Eesti klubi. Tegu oli playoffi ehk veerandfinaalide avamängudega. Keskses mängus alistas Tartu Ülikool võõrsil AVIS Utilitas Rapla.

Algust tehti BBLis niisiis veerandfinaalidega.

AVIS Utilitas Rapla võõrustas Eesti klubide omavahelises duellis Tartu Ülikooli. Mäng oli tuline, peale jäid külalised 73:67 (39:32).

Avapoolaja võitis Tartu 39:32. Janar Taltsi arvel oli selleks hetkeks kogunenud juba 15 punkti ja 4 lauapalli. Taltsi visked väljakult 6/6.

Teisel poolajal koondiseski säranud vanameister enam samas tempos ei jätkanud, kuid kaksikduubel tuli kokku ikka - Janar Taltsilt 21 punkti ja 10 lauapalli. Vytenis Cizauskas toetas võitjaid 15 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisööduga, Kristjan Kitsing lisas 12 pt, Julius Kazakauskas 11+4 lp, Carl Engström 8+5 lp.

Lauas oli Tartu parem 33-27, tabavus kahestel Rapla kasuks 53 vs 47 %, kuid kolmestel tartlastele 47 vs 38 %. Vabaviskeid tabas Rapla vaid 57 %...

Rapla poolel oli 15 punktiga resultatiivseim Dominique Hawkins, kes kohtumise viimasel minutil jalale viga tegi. Tema arvel ka 6 korvisöötu ja 5 lauapalli. Nolan Cresslerile läks kirja 13+6+5, Gert Dorbeku nime taha 12 pt, Domagoj Bubalole 12+5 lp, Indrek Kajupangale 8 pt.

Veerandfinaalid peetakse kodus-võõrsil süsteemis. Korduskohtumine toimub 6. märtsil Tartus.

*       *       *

Tallinna Kalev/TLÜ võõrustas täna Balti korvpalliliiga veerandfinaali avamängus Läti liiga kolmandat meeskonda Jurmalat. Külalised võitsid kohtumise 89:81.

Poolaja võitis Jurmala 53:41. Kalevi kaitse oli auklik ja nii oli külalistega sammu pidada raske. Mängu teine pool oli juba parem ja nii saadi vahe lõpuks alla kümne.

Laud kuulus lätlastele 42-31, kahesed Kalev/TLÜ-le 50 vs 46 %, kuid kolmesed Jurmalale 42 vs 29 %.

Vastaste resultatiivseim 20 punktiga Ivar Žvigurs, kelle arvele kogunes ka 8 lauapalli, Edgars Jeromanovs lisas 19+5 rs, Haralds Karlis 12 pt.. Kalevi värske täiendus Kayel Locke kogus 21 punkti, lisaks 4 lp, 3 rs.; Bamba Fall kogus 13+8 lp, Kristo Saage 17+4+2, Mario Paiste 11+3+3, Kaido Saks 8 pt, Martin Jurtom 7+5+3.

Korduskohtumine toimub Jurmalas 7. märtsil.

Pärnu Sadam kohtus veerandfinaalis B-alagrupi võitja Pasvalyse Pieno žvaigždesiga. Mäng kukkus välja ühepoolne. Leedulased teenisid meie suvepealinnas suure võidu 96:66.

Juba esimese poolajaga kärises vahe paariküme punkti peale 47:27. Teisel poolajal kasvas vahe veelgi ning korduskohtumise eel selles paaris sisuliselt kõik selge.

PSV oli lauas üle 40-27, korvisöödud neile 19-9, Pärnu tegi 23 pallikaotust PSV 19 vastu. Kahesed PSV kasuks 71 vs 57 %, kolmesed vastavalt 37 vs 14 %.

Võitjate tulemuslikum täna 19 punktiga Osvaldas Olisevicius, Arturs Ausejs lisas 16 pt, Tomas Lekunas 13 pt. Pärnul viskas 15 punkti Nemanja Miljkovic, 12 silma tõi Mihkel Kirves, 11 Rannar Raap, Saimon Sutile läks kirja 7+2+4.