Bojan Subotic, mängu resultatiivseim

Alexela KML: paus sai läbi Kalev/Cramo numbriliselt kindla võiduga TTÜ KK üle

28.02.2018

Alexela korvpalli meistriliiga naasis Tähtede mängu ja koondisekohtumiste pausilt ning seda BC Kalev/Cramo 90:63 võiduga TTÜ KK üle.

TTÜ osutas liigaliidritele kõva vastupanu ning poolajale mindi ainult ühepunktilise kaotusega. Kuid pärast pausi vajus võõrsilmeeskonna mäng täiesti koost ning kolmandal veerandil läks Kalev juba 12 punktiga juhtima. (Veerand 19:8 Cramole).

Kodumeeskonna eest sai kõige rohkem punkte kirja Bojan Subotic (21). Talle järgnesid 15 silmaga Isaiah Briscoe ja Kristjan Kangur. Võib lisada, et haigestunud peatreener Donaldas Kairyst asendas mängul teine leedulane Giedrius Žibenas.

VÕTMEHETK. Kolmas veerand. TTÜ kogus vaid 8 silma. Seejuures 24. minutil juhtis TTÜ 46:44 ning neli minutit hiljem Cramo 60:48.

PUNANE NIIT. Kalev/Cramo võitis klassiga - kõigis parameetrites parem.

MÄNGU TEGIJA. Mees nagu orkester - Kristjan Kangur. Tema PIR oli 31.

STATISTIKA EI VALETA. TTÜ tegi 19 pallikaotust, Sten Olmre neist 7.

vv: 70 vs 61 %

Kalev/Cramo: Subotic 21+4 lp, Briscoe 15+3+6+5 vl, Kangur 15+10+3+3 vl, Keedus 12 pt, Mirkovic 9+5+3, M.Dorbek 8+2+5+3 vl, Arbet 7+7 lp (kõrgeim +- =28)

TTÜ KK: N.Käbin 11+2+5+3 vl, Giese 11+6 lp, Olmre 11+4+2, Metsalu 9+6+3, T.Raadik 9+6 lp, Tass 7+3 lp.

NII NAD RÄÄKISID

Indrek Reinbok (Kalev/Cramo, Delfi TV-s; peatreener Donaldas Kairys puudus mängult haiguse tõttu): "Tegelikult tuli see päris raskelt, see mentaalne keeramine. Mängijad pidid päris palju ennast sundima," ütles Reinbok pärast kohtumist, kelle arvates oleks pidanud juba alguses vindi peale keerama, kuid täna nii ei juhtunud.

Me oleme siin osade meestega 4-5 treeninud, nende jaoks oli see esimene tõsine treening sel nädala," ütles ta nende mängijate kohta, kes koondistesse ei mahtunud."

Rait Käbin (TTÜ KK, Delfi TV-s): "No nii kaua kui meil lasti mängida, nii kaua mängisime tõesti hästi. Aga nii kui nad teise veerandaja poole pealt teise käigu sisse panid hakkas meil raskeks minema," ütles Käbin.

Eks see ole personaalne küsimus," arvab Käbin mängijate enesekindluse kohta, mis mängu jooksul aina langes. "Eks meil oli natuke teise leveli meeskond täna vastas."