Heas vormis Janar Talts. Foto: Siim Semiskar

Alexela KML: Tartul polnud kodus Valga-Valkaga suuri probleeme

15.02.2018

Koduses Alexela KMLis suurt intriigi liidergrupi mäng ei pakkunud. Tabeli teine Tartu Ülikool alistas kodus kolmandat-neljandat kohta jaganud BC Valga-Valka Maks&Mooritsa 82:70 (37:27).

Mäng algas tartlastele kui vastlasõit - 11:0. Veerandi lõpuks muutus olukord siiski "normaalsemaks" ning seis Tartu poolt vaadates oli 16:13. Seejuures Julius Kazakauskas oli toonud TÜ kasuks juba 7 punkti. Teisel veerandil aga Tartu oma initsiatiivi siiski leidis ning pikale vaheajale võeti kaasa eduseis 37:27.

Kolmandal veerandil hakkas Tartu edu kasvama, Kaheksast punktist sai veerandi teiseks pooleks juba 19-punktine edu. Suure osa punkte sepistas Kristjan Kitsing. Viimasele veerandile mindi Tartu 56:42 eduseisus. Tartu oli oluliselt tõhusam kolmesekundialas ning ka tabavus oli neil kogu mängu peale tunduvalt parem - 50 vs 39 %.

Kui 32. minutil viis Janar Taltsi kolmene TÜ ette 64:44, võis hakata Tartule tabelisse punkti juurde kirjutama. Neli minutit enne lõppu tõi Edgars Lasenbergsi kaugvise küll korraks Valga lähemale (61:72) ent seejärel oli VV poolteist minutit kuival. Võit 82:70 Tartule ilma suuremate agadeta.

VÕTMEHETK. Enne kolmanda veerandi keskpaika otsustasid mängu saatuse Taltsi ja Cizauskase punktid.

PUNANEN NIIT. Esimesed kolm veerandaega hoidis Tartu VV mehed keskmiselt 14 silma peal. Kurnamistaktika toimis.

MÄNGU TEGIJA. Ei olnud VV meestel midagi väärikat panna Janar Taltsi vastu, kes täna taas tegutses koondise põhimehe vääriselt.

X-FAKTOR. Steven Cook jäi nullile. Eks tema vigastusejärgne mäng ongi olnud natuke ebastabiilne.

STATISTIKA EI VALETA. Valga-Valka, kes neli päeva tagasi tabas TTÜ-l külas kaugelt pea 40 %-ga, viskas täna kaugelt sisse vaid 27 % (33/9).

MÄNGU STAARID. Talts ***, Kitsing **, Bružas & Kazakauskas *

PROTOKOLLIST

Tartu Ülikool - BC Valga-Valka Maks&Moorits 82:70 (37:27)

Lauapallid: 41-32

Korvisöödud: 17-16

Pallikaotused: 16-12

2 pt: 60 vs 53 %

3 pt: 33 vs 27 %

vv: 61 vs 76 %

Tartu: Kitsing 21 pt, Talts 20+4 lp (10/8), Kazakauskas 13+9+3, Cizauskas 8+5+5, Kivi 8+3 lp, Engström 6+6 lp, T.Sokk 6+2+3, Cook 0+4+2 (7/0).

Valga: Lasenbergs 11+4+6, Ziedinš 10+8+3, Leimanis 10 pt, Bružas 7+4+3, R.Raadik 7+4 lp, Haller, Miglinieks 7 pt, Peterson 6.

NII NAD RÄÄKISID

Priit Vene (Tartu, Delfi TV-s): "Raske oli, nad mängivad ebastandardset mängu. Aeg-ajalt jäime ikkagi surve alla. Üldises plaanis oli vaja vastane hoida alla 70 silma, peaaegu saime hakkama.

Meil oli vaja alt mängida, kuna vastased toimetasid aeg-ajalt lühikese koosseisuga. Saime sealt punkte ja kõik toimis. Ega sellises mängus ei pea uhama 120 silma."