Meeste amatöörliigad
Naiste Korvpalliliiga

Eesti naiskonnal jätkus täna Türgi vastu püssirohtu vaid esimeseks veerandiks

14.02.2018

Eesti naiskond kohtus täna 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängus Türgi koondisega ning pidi tunnistama vastaste selget 86:48 paremust.

Kui esimesel veerandajal suutis Eesti mängus püsida, siis teisel veerandajal enam mitte. Teine veerand algas seisul 16:21, poolaja lõpuks olid tablool aga numbrid 19:38.

Võõrustajad enam tagasi ei vaadanud ja nautisid suurt üleolekut. Lauavõitlus Türgile 48-32, visketabavus väljakult vastavalt 50 ja 26 protsenti, pallikaotused 13-14.

Türgi poolelt tõi Cansu Köksal 14 punkti. Eesti koondise resultatiivseim oli 11 punktiga Merike Anderson, tema visked väljakult 4/12. Maarja Bratka lisas 8 punkti ja 5 lauapalli.

Koondise eest viimase mängu pidanud Mirjam Nikolai sai väljakule 11 minutiks, mille jooksul tõi 4 punkti ja võttis kolm lauapalli.

Peatreener Janne Schasmini sõnul jäi mäng täna suuresti kehva visketabavuse taha. "Me ei tabanud ja sellest tekkis kõigil ebakindlus. Korvpallis on raske võita kui sisse ei viska," sõnas treener mängujärgselt. "Natuke liiga suur aukartus oli mängijatel vastaste ees nende kodusaalis. Kohal oli seekord ka Isil Alben, kes meie kaitse oskuslikult lahti harutas." Positiivse poolena nägi Schasmin asjaolu, et noormängijatele sai anda rohkem ja kindlamalt mänguaega.