Ülker on terve hooaja mänginud kui meeskond, kuulumata koosseisult kõige tugevamate ringi ning selle tagant võib otsida meest nimega Zeljko Obradovic (allpool pildil)

Kirilenko mängis, Teodosic löödi välja ning CSKA kaotas Moskvas Ülkerile

28.02.2015

Korvpalli Euroliigas sai Türgi klubi Fenerbahce Ülker võõrsil 81:75 (39:37) jagu Moskva CSKA-st ning tõusis Venemaa klubist vahegrupi tabelis mööda. Liidrid eri gruppides on seitsme võiduga Real ja Olympiacos.

Moskvas olid tunded kõrged, kuna platsile pääses ka värskelt klubiga taasliitunud vanameister Andrei Kirilenko. Endine NBA staar sai avapoolajal mänguaega viis minutit ning kogus kaks punkti ja ühe söödu, vahendas ERR Sport.

Laud sai otsustavaks

Jan Vesely ja Andrew Goudelock viskasid Ülkeri edukaimatena mõlemad 14 punkti, Bogdan Bogdanovic viskas 13 ja Nemanja Bjelica 11 silma ja hankis 13 lauda. Üldse oli Ülker lauas parem 43-36.

CSKA parimana viskas Nando De Colo 18 punkti ning viimasel minutil enesevalitsuse kaotanud ja kohtunike poolt eemaldatud Miloš Teodosic 14 silma. Kui De Colo tabas väljakult 50 %, siis Sonny Weems (13 p) 33 % ja Teodosic vaid 18 %, lisaks sai serblane enda arvele neli pallikaotust.

„Meeskonna võit, rassisime jubedalt mõlema korvi all. Tõeline rõõm,“ ütles Jan Vesely. „Kahju, et De Colo sai lõpus viienda vea, tema oli täna meie mootor,“ tõdes Kirilenko. Mõlema meeskonna treenerid ja mängijad pidasid võtmesõnaks Ülkeri paremust lauas.

Vitoria võitis liiga väikselt...

Kuigi Ülkeril ja CSKA-l on nüüd mõlemal F-vahegrupis 6 võitu ja 2 kaotust, siis türklastel on pärast tänast võitu omavahelistes mängudes visatud korvide vahe parem (+3).

Veel üks üllatus.Teine Türgi klubi F-vahegrupis Anadolu Efes pidi vastu võtma kaotuse, kui jäi koduplatsil 84:87 alla hispaanlaste Vitoria Laboral Kutxale. Laud külalistele 40-35, tabavus 40 vs 48 %. Ainus miinus baskide jaoks oli see, et kodus oli Efesele kaotatud viiega, nüüd aga ollakse võrdsete võitude peal...

Fernando San Emeterio viskas võitjatele 22 punkti ning Colton Iverson kogus 17 silma ja 11 lauapalli, Davis Bertans 14+5lp (3p 6/4).

Kaotajate edukaim oli Dario Saric 18 punktiga, varem Vitorias mänginud Thomas Heurtel tõi 17+5rs ning Nenad Krstic 16+12lp.

Spanoulis venitas OLY võidule

F-grupi ainuliidriks kerkis Pireuse Olympiakos, kes sai kodus 77:72 jagu Malaga Unicajast. Vasileios Spanoulis kogus võitjate poolel 18 punkti ja 10 korvisöötu – kreeklaste ebajumal esines seega taas tuntud headuses. Nagu traditsiooniks, viskas ta pooled punktid viimasel veerandil – täpselt 9.

F-grupi tabeliseis: Olympiakos 7-1, Fenerbahce Ülker 6-2, CSKA 6-2, Anadolu Efes 4-4, Laboral Kutxa 4-4, Nižni Novgorod 2-6, Milano 2-6, Unicaja 1-7.

Barca alistas ALBA alles lisaajal

Reedeses ainsas E-vahegrupi mängus tuli Berliini ALBA võõrsil Barcelona vastu teisel poolajal välja 16-punktilisest kaotusseisust ning viis kohtumise lisaajale, kuid viimasel viiel minutil valitses Barcelona ja võitis 92:82.

Justin Doellman viskas võitjatele 17 punkti, Ante Tomic 16, Eesti koondise vastane 5. septembril Tomaš Satoransky (mängis üle 28 minuti) säras 11 punkti ja 8 korvisööduga.

Kaotajate parimad olid 20 silmaga Reggie Redding ja Alex Renfroe (pildil), kellele läks kirja lisaks ka 6lp+7rs. ALBA võitis laua 38-27

E-grupi tabeliseis: Madridi Real 7-1, Tel-Avivi Maccabi 6-2, Panathinaikos 5-3, Barcelona 5-3, ALBA 3-5, Žalgiris 3-5, Galatasaray 2-6, Crvena Zvezda 1-7.