BC Kalev/Cramo võitles kõvasti, kuid suur UNICS võttis oma

13.02.2018

BC Kalev/Cramo kodumäng VTB Ühisliiga liidri Kaasani UNICSi vastu kujunes meeldivalt tasavägiseks, kuigi vähemalt viimastel minutitel võitjas kahtlust ei tekkinud

Kolme veerandaja järel vaid viie-punktilises eduseisus olnud UNIKS tabas otsustaval veerandil neli kaugviset ja võitis 75:67 (35:32). UNIKS jätkab liiga liidrina – neil on 14 mängust 13 võitu. Kalev/Cramo jätkab kaheksandal kohal – 14 mängust on võidetud neli. Samal võitude-kaotuste suhe on ka eile Zeniti šokeerinud

Astanal ning täna võõrsil Himki maha murdnud VEFil, aga ka Tsmokil. Teisisõnu –nii tabeli tipp kui ka teine pool (sisuliselt on kohad 7.-13. ühe võidu „sees“) on üle mõistuse tihedad.

Kalev/Cramole tõi Isaiah Briscoe täna 25 punkti (visked 9/19), olles ka ainuke mees, kes kahekohalise punktisummani jõudis. Branko Mirkovic lisas 8 ja neli meest 6 punkti. UNIKSile tõi Jamar Smith 15 ja viimasel veerandajal kaks kaugviset tabanud Anton Ponkrašov 11 punkti.

UNIKS tabas pisut paremini nii lähi-, kaug- kui vabaviskeid, tegi pisut vähem pallikaotuseid ja kuigi Kalev võitis laua (ründelaud seejuures 17:12), võttis tugevam kokkuvõttes oma. Seejuures teenisid vastased meie pallikaotustest 19 punkti, meie vastaste omadest 12. Vabavisetest teenis UNIKS 14 punkti, meie – 9 (16st!) – nii et just need tegurid kallutasid muidu võrdse mängu vastaste kasuks.

Juba neljapäeval võõrustab Kalev/Cramo ülitähtsas mängus Nižni Novgorodi – hetkel eelviimasel kohal paiknevat meeskonda, kellele novembris suurelt kaotasime. Seekord peab minema teisiti.

Tekst: Janar Filippov/bckalev.ee