Edgars Lasenbergsi täna TTÜ mehed pidurdada ei suutnud. Foto: Siim Semiskar

Valga-Valka tulistas täpselt ning võttis võõrsil TTÜ vastu oma ära

11.02.2018

Koduses Alexela KMLis peeti tänagi üks kohtumine. BC Valga-Valka Maks&Moorits revanšeeris samas saalis aasta viimastel päevadel saadud kaotuse, olles täna TTÜ KK-st parem 88:81 (47:36).

Külaliste poolel debüteeris Toms Leimanis (varem Liepaja).

29. detsembril oli TTÜ KK suutnud kodusaalis tolle hetke tabeli teist Valga-Valkat võita 89:85. Sisuliselt sealt algas ka Valga-Valka langusperiood, kus nad kuuest Alexela KMLi mängust suutsid võita vaid ühe, sedagi G4S Noorteliiga vastu. Nüüd tõusti võiduga taas kõrgesse mängu - tihe on seal kohtadel 2-4.

Kaitse polnud kohtumise alguses märksõna kummalgi poolel. Avaveerand VV-le 27:22, poolaeg 47:36. Lauas oli TTÜ-l probleeme algusest peale. Nagu TTÜ KK peatreener Rait Käbin pärast mängu tõdes, on see element ikkagi peamiselt tahtmises kinni. Maris Ziedinš oli kogunud juba 17, Edgars Lasenbergs 16 pt; teisel pool Sten Olmre 14 pt.

Kolmas veerand. Kuigi TTÜ jäi endiselt kaitselauas hätta, siis Giese, Tassi ja Metsalu punktidest tuli meeskond vaikselt järgi ning Toomas Raadiku kolmene viis 29. minutil TTÜ sisuliselt esimest korda ette - 60:59. See oli vaid korraks, sest viimasele veerandile mindi VV 65:62 vedamisel. Sisuliselt oli TTÜ siiski mängus tagasi.

Paraku ei toonud neljanda veerandi algus suurt muutust. 33. minuti lõpus tabas Lasenbergs õhtu viienda kaugviske VV eduks 73:63, mis tähistas külaliste 14:3 spurti. Kohe lisas kolmese ka Sander Saare (76:63) ning mängusaatus kiskus finišilindi poole.

TTÜ veel püüdis, võitles, kuid mingit tuntavat pinget mängu enam ei tekkinud. 88:81 võit Valga-Valgale, kes seda võitu (ütleme tinglikult) ka rohkem vajas.

VÕTMEHETK. Viimase veerandi nelja esimese minutiga viskas TTÜ vaid neli punkti. Selle ajaga jõudis VV eest ära minna.

PUNANE NIIT. TTÜ oli lauas laisk; VV ladus kaugelt isuga ja hästi peale.

MÄNGU TEGIJA. Edgars Lasenbergs. Oli üks hea päev.

X-FAKTOR. TTÜ KK, kes on läbi selle kümnendi olnud väga korralik meeskond vabaviskejoonel, tabas täna vv 28/19. Kehva lugu.

STATISTIKA EI VALETA. Rain Raadik korjas kaheksa ründelauapalli. Tema rekord, nagu ta mängujärgses intervjuus mainis, on siiski 15...!

MÄNGU STAARID. Lasenbergs ***, Olmre **, Ziedinš *

PROTOKOLLIST

TTÜ KK - BC Valga-Valka Maks&Moorits 81:88 (36:47)

vv: 67 vs 92 %

TTÜ KK: Olmre 23 pt, T.Raadik 17 pt, Giese 12+5 lp, Metsalu 14+5 lp, Tass 10+9+2 bl.

Valga-Valka: Lasenbergs 27+6+3, Ziedinš 21+5+2, Haller 14 pt (3 pt 7/4), Bružas 7+2+3, T.Leimanis 5+5+1 (17 min, visked 4/2), R.Raadik 4+10+2.

NII NAD RÄÄKISID

Rain Raadik (VV, Delfi TV-s): "Meie kaotustejada ju siitsamast TTÜ-st algas. Otsustasime enne mängu koosolekul: siit see algas ja siin see lõpeb. Kaitses me ei teinud head mängu, aga üle pika aja tabasime hästi kaugelt.

Tõusime tabelis taas paremasse seisu. Võtame aga mäng korraga. Positsioonil kaks-kolm ilmselt oleme ja šanss teisena lõpetada on kindlasti veel olemas.

Mis puutub Toms Leimanisse, siis üks põhjus tema toomiseks oli kindlasti see, et me saaks treeningul korralikult 5-5 teha. Teiseks on tegu ikkagi Läti liiga TOP 6 viskajaga. Nii et kindlasti toob ta meile veel palju juurde."

Rait Käbin (TTÜ, Delfi TV-s): "Alustasime loiult. Ei saanud ennast käima, nii ta läks ja nii ta kuidagi ka jäi. Vastasele au ka selles mõttes, et nad panid kohati sisse üle käe ja käe alt.

Üks asi, millest muidugi ei saa mööda vaadata, on Valga 19 ründelauda, sh Rain Raadikult... 8!! Seeläbi said nad 20 viset rohkem kui meie, ja nii polnud vahet, et meie protsent märgatavalt parem oli. Otsustavatel minutitel said nad vajalikke kordusviskeid.

Et nad kaugelt võivad tabada, oli teada. Kuid kolmandik neist visetest olid ikka päris hullud. Lõpus tabasid nad juba väga enesekindlalt." (VV kaugvisete % võinuks olla veel kõrgem, viimased 3-4, mis enam suurt midagi ei otsustanud, läksid korvist mööda - toim.).