Gert Dorbek, täna 22 silma, seejuures kaugelt 8st 6. Foto: Siim Solman

Alexela KML. Rapla võitis eestlaste korvidest võõrsil Pärnut 75:70

10.02.2018

Koduses Alexela KMLis pidasid taas kõva lahingu vanad rivaalid Pärnu Sadam ja AVIS Utilitas Rapla. Nagu mitmelgi korral varem, oli lõpus parem mullune hõbe Rapla esindus - 75:70.

Mäng oli hea. Allajäänud Pärnu tegi väga väärika teise poolaja, mida oli kohapeal tunnistamas ligi 600 pealtvaatajat, ent lõpuks võtsid Rapla klubi eestlastest liidermängijate korvid pärnakatelt võidušansi. Reeglit aga kinnitas see, et tänavu pole nende meeskondade mängus (kokku viis) kordagi olnud vahe suurem kui kuus punkti.

Esimesel poolajal mängisid mõlemad korralikult kaitset, käis võitlus initsiatiivi pärast. Vaatemängu oli vähem. Avaveerand Rapla kasuks 15:14, poolaeg 38:32. Viigiseisult 28:28tegi Rapla lõpus väikse spurdi kui kaugelt tabas Gert Dorbek, läbimurdest Dominique Hawkins.

III veerandi algul tundus, et Pärnule jäävad vaid rasked visked, aga olukord paranes märgatavalt. Elu puhus mängu sisse Siim-Markus Post , kes ka 26. minuti lõpus seisu viigistas (47:47). Rapla osaks jäid tabavad kaugvisked, viskajaid toitis üks-üks meinkute ja väljasöötudega Hawkins. Rapla juhtis enne viimast perioodi 54:50.

Viimase veerandi 8. sekundil teenis viienda vea Rapla ainus "pukk" Devonte Upson. Oli küsimus, kas Pärnu sudab oma pikkuse ja korvialuse jõu terve veerandiga ära kasutada. Tuleb tunnistada, et ei suutnud. Rapla lühike koosseis mängis palju individuaalse teravuse peale ning kuna mehed kaugelt tabasid, oli teatud mõttes ka õnn tugevama poolel, kui nii võib öelda.

Põnevust lõppu siiski jagus. 2.35 enne lõppu oli Post vabavisetest vähendanud kaotust 65:67-le ning nad omasid ka järgnevaks palli, mis paraku päädis Saimon Suti valesööduga. Rapla võttis maa-ala ning 1.24 enne lõppu realiseeris Indrek Kajupank 2+1 rünnaku (Rapla ees 70:65). Nemanja Miljkovic vastas 2+1 (68:70), kuid seejärel tabas kohe Sven Kaldre kolmene (68:73).

Oli veel aega, kuid Kajupank tabas mõlemad joonelt ja Pärnu kahe viimase rünnaku lahendus polnud väga mõtestatud. Võit Raplale 75:70.

VÕTMEHETK. Jäi pisut üle minuti mängida kui Sven Kaldre põrutas äärelt kolmese Rapla eduks 73:68. Selline vahe lõpuks jäigi.

PUNANE NIIT. Rapla veidi tugevamana meeskonnana oli vaimselt üle, stabiilsem ja otsustavatel minutitel (taas) kindlam.

MÄNGU TEGIJA. Kaheksast kuus tabavat kolmest Gert Dorbeku esituses tegid Pärnule haiget küll.

X-FAKTOR. Ei tea, kas neist vabavisetest julgebki enam rääkida, aga ütleme siis maailmameister Heino Endeni sõnadega, et 65 % (Pärnul) on ikka väga kehv. Samas pole see eriti vähem kui hooaja keskmine (67 %).

STATISTIKA EI VALETA. Pärnu võitis laua küll 43-31 (sh RL 11-6), kuid ei domineerinud rünnakul korvi all.

MÄNGU STAARID. Hawkins ***, G.Dorbek, Miljkovic **, Kaldre, Lips *

PROTOKOLLIST

Pärnu Sadam - AVIS Utilitas Rapla 70:75 (32:38)

vv: 65 vs 69 %

Pärnu: Lips 18+5 lp, Miljkovic 17+11+2+2 bl (11/7), Post 13+4+5, Kirves 10+7+4, Sutt, Kask 4, Eichfuss 2+6 lp, Raap 2+5 lp.

Rapla: G.Dorbek 22+6 lp (3 pt 8/6), Hawkins 13+6+10, Cressler 13+6 lp, Kaldre 12 pt, Kajupank 7+4 lp, Voolaid 3+4 lp, Upson 5 pt.

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa (Rapla, Delfi TV-s): "Oma mängu üle suurt uhkust tunda ei saa. Õudne ponnistamine oli. Õnneks leidus üks vanameister (G.Dorbek - toim.),kes kastanid tulest välja tõi. Mis puutub Upsoni väljalangemisse vigadega, siis on ta varem ka terve teise poolaja mänginud edukalt nelja veaga, täna aga läks teisiti.

Saime kuidagi hakkama. Pidime tegema palju üks-üks, individuaalseid lahendusi. Eks Pärnu teab meie liikumisi paremini kui meie ise, aga õnneks Kaldre ja Dorbek karistasid kaugelt täna hästi.

Nüüd tuleb meil pikem paus. Saame asju lihvida, harjutada, tahaks uue mehe lisandumisel (pikk - toim.) koostööd harjutada jne."

Heiko Rannula (Pärnu, Delfi TV): "Kiidame vastast kõigepealt. Eriti Kaldre ja Dorbek tegid palju pahandust. Nad ilmselt pole terve hooaja peale kokku nii hästi tabanud...

Meie tagapaar oli esimesel poolajal eriti ebakindel. Kaugelt prooviti vist ka kolm korda ainult. Väga kehv esimene poolaeg. Teine oli parem, võitluslik, teadsime et oleme lauas üle, aga ei suutnud seda parimal moel realiseerida. Mäng jäigi pigem rünnaku taha; olime ise kuidagi uimased täna. Kaitses mõned kokkulepitud asjad ei toiminud (Kirves 1-1 olukordades jne).

Rünnakurütm oli kehv, kritiseerida võib vähest stabiilsust ja rotatsiooni (Kask 6 min). Ses mõttes ka, et kui keegi ansamblist välja langeb (nagu täna Saimon), siis on kohe mängus kohe lünk sees."