Rääkida on vaja!

Mängus on otsepääse poolfinaali: SK Cesis-1182 Tallinn

28.02.2015

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas on nädalavahetusel ees viis pluss üks kohtumist. See tähendab -  täna koguni viis ja pühapäeval üks. See nädalavahetus paneb mõndagi paika.

Ühisliiga tuliseim heitlus käib otse poolfinaali jõudmise nimel. Kuna Riia TTT on juba koha sinna taganud, siis 1182 Tallinn ja Cesise vahel võitlus jätkub. Nii nagu jätkub Tallinna Ülikooli muljetavaldav pürg neljandale kohale.

1182 teab, mida peab tegema

Tänavu kaks korda kodus SK Cesist võitnud 1182 proovib kolmandat raundi Lätimaal, võit tasakaalustaks sisuliselt tabeliseisu, sest hetkel on 1182-l kaotusi üks rohkem (olgu neetud see lisaajakaotus TLÜ-le , kui sõnastada olukorda 1182 mätta otsast...).

1182 peab vaid uskuma, et võita suudetakse Läti tugevaid ka Lätimaal ning tegema nii, et agressiivset, võistkondlikku-sõnakat kaitset saab mängida ka 40 minutit, mitte 15 või 25. Sest positisioonirünnak ei ole meie tiimide tugevaim külg.

Samamoodi nagu 1182 teab, mismoodi peaks Cesise vastu mängima, teb seda ka Cesis. Eriti võttes arvesse, et Tallinnas kaotati viimati 25-punktisest eduseisust neljaga...

Kas TLÜ suudab veelgi mängu parandada?

Kui Cesise-1182 mäng algab kell 16, siis kaks tundi hiljem alustab TLÜ Riias TTT Juuniorite vastu. Läti tippklubi järelkasv kaotas 1182-le Riias vaid 60:64 ja TLÜle Tallinnas 61:64.

TLÜ hakkas viimati küllalt tõsiselt vastu TTT-le endale, kaotades poolaja vaid 31:37 ja olles teisel poolajal pidevalt kümne punki kaugusel haardeulatuses – lõppskoor 62:79. Mängus TTT Juunioritega peab TLÜ hoidma külma pead ja mängima oma mängu ning kindlasti ka korvi alt läbi.

Veel kohtuvad ülevalpool Riia TTT ja Riia RSU/Merks ning allpool LU-Vega1/Lieapaja ja AmEst Rapla-Läti U16. Pühapäeval võõrustab Läti U16 omakorda Audentese SG/Noortekoondis.