TTÜ KK lõpetas Balti liiga turniiri kaotusega. Kõik playoff-paarid on selged

07.02.2018

TTÜ korvpallimeeskond pidas sel hooajal oma viimase mängu Balti liigas, kohtudes kodusaalis alagrupi liidri Pasvalyse Pieno zvaigzdesiga. Tehnikaülikooli meeskond kaotas suurelt 68:96.

Kaotusnumbrid olid suured juba poolaja järel, leedulaste eduseisus ulatus 16 punktini 45:29. TTÜ-l jättis soovida visketabavus, eksiti kõigil 11 kaugviskel.

Teisel poolajal läks kolmeste osas asi vähe paremaks, aga vahe kärises ikkagi üha suuremaks. TTÜ mängijad tegid tervelt 22 pallikaotust vastaste 11 vastu. Pallikaotustest teenis Pieno žvaigždes tervelt 27 punkti, TTÜ vaid kaheksa. Sinna ongi suuresti koer maetud.

Võitjate resultatiivseim 17 punktiga Osvaldas Olisevicius. TTÜ poolel viskas Toomas Raadik 15 punkti, Levi Giese kogus 12+7 lp, Sten Olmre 11 pt, Oliver Metsalu 10+7+2 ning Matthias Tass 10+6 lp.

TTÜ lootused edasipääsule kustusid üsna ammu. 11st mängust suudeti võita kolm. Pieno Žvaigždes on B-alagrupi esikoha kindlustanud kümne võidu ja ühe kaotusega.

Viimasest viiest Balti liiga mängust kaotas TTÜ KK neli, eelviimati tunnistati võõrsil BC Ogre 80:66 paremust.

TTÜ KK peatreeneri Rait Käbini kokkuvõtet näeb SIIT.

Playoffis kohtuvad Eesti klubid nii: B-alagrupi teine Tartu Ülikool läheb vastamisi A-alagrupi kolmanda meeskonna ehk AVIS Utilitas Raplaga, Tallinna Kalev/TLÜ aga A-alagrupi võitja Jurmalaga ning grupi neljas Pärnu Sadam Pasvalysega.