Isaiah Briscoe, taamal Mihkel Kirves

Cramo pääses Pärnust võiduga koju, BBLis Eesti klubidele kaks lihtsat võitu

26.01.2018

Alexela KMLis peeti sel hooajal kolmandat korda kohtumine Pärnu Sadama ja BC Kalev/Cramo vahel. Kuigi lõpp läks küllalt tihedaks, võttis koduliigas kaotuseta püsiv tiitlikaitsja võõrsilt järjekordse võidu - 93:86 (50:37)

Vähim vahe, mis pärnakad suutsid tabloole mängida, oli viis punkti. See juhtus nii 31. kui 39. minutil. Lähemale Sadama meeskond siiski ei pääsenud.

Kalev/Cramo asus kohtumist juhtima 23:15 ja oli poolajaks soliidselt ees - 50:37. Lauas domineeriti (21-12), tsoonist tabati tunduvalt paremini (68 vs 45 %), vahetsumehed tootsid punkte (19 tk).

Teisel poolajal tuli Pärnu 500 pealtvaataja rõõmuks siiski mängu. Peaaegu ühe viske mängu. Kui võtta, et ka ühe rünnakuga saab teenida neli punkti, siis täitsa võrdsesse mängu. Viimasele veerandile mindi Cramo 73:63 eduseisus ent Lipsu ja Kirvese puktidest oli seis juba 31. minuti lõpus Pärnu poolt vaadates 68:73.

Seejärel venitasid Subotic ja Arbet Cramo edu taas suuremaks (82:70) kuni Post taas Pärnu lõpu eel lähemalt tõi. Jäi 2.04 kui Post kahandas kaotusseisu 83:89-le. Otsustav samm jäi kodumeeskonnal aga tegemata, paar täppi panemata. Veel 1.27 enne lõppu sadas sisse Eichfussi kolmene (86:91), kuid varsti seejärel ei tabanud Kirvese vise ning teisel pool tabas Mirkovic mõlemad vabavisked, vormistades lõppseisu 93:86.

BC Kalev/Cramo jätkab seega Eesti meistrivõistluseid täiseduga ning tabelis ollakse kindlad liidrid. Samuti 15 kohtumist pidanud Pärnu on neist võitnud kuus ja tabelis ollakse sellega kuuendad.

VÕTMEHETK. Nagu kirjutatud, 31. minuti lõpus tuli Pärnu miinus viie peale (68:73), juhtides teist poolaega eraldi võttes 31:23. Järgneva kolme minutiga teenis aga kodumeeskond vaid kaks silma Cramo üheksa vastu ning favoriit libises taas eest.

PUNANE NIIT. Lisaks viimase veerandi lähemale nihkumistele suutis Pärnu ka kolmandal veerandil mängida vahe mitut puhku 9-12 silmale, aga mitte alla selle. Nõks jäi puudu, klassivahe määras.

MÄNGU TEGIJA. Karl-Johan Lips. Raske valik, kuid võitjate poolel eredat tähte polnud.

X-FAKTOR. Taas aktsioonis nägime Gregor Arbetit, kes sai aega küll vaid kuus minutit, aga tabas küllalt olulistel hetkedel kaks kolmest.

STATISTIKA EI VALETA. Pingilt on Pärnul ikka niipalju vähem võtta. Eriti midagi, mis toetaks korvialust. Pingi punktid Cramo kasuks täna 44-12.

MÄNGU STAARID. Simmons ***, Lips **, Briscoe, Kirves *

PROTOKOLLIST

Pärnu Sadam - BC Kalev/Cramo 86:93 (37:50)

vv: 70 vs 80 %

Pärnu: Lips 18+3+4 (9/7), Sutt 18 pt, Kirves 17+5+5, Post 12+5 rs, Kask 9 pt, Raap 6+4+5.

Kalev/Cramo: Briscoe 18 pt, Mars 11+6 lp, Kangur 11+4+3, Mirkovic 11+3+5, Simmons 11+8 lp, Arbet 10 pt, Subotic 7+2+4.

NII NAD RÄÄKISID

Indrek Reinbok (Kalev/Cramo, Delfi TV-s): "Pärnu mängis väga hea mängu ja andis väärilise lahingu. Pidime kõvasti pingutama, et võit kätte saada. Kindlasti pikem pink ja natuke rohkem kogemust. Need asjad annavad lõpus kindlust.“

Heiko Rannula (Pärnu, Delfi TV-s): "Esimesel poolajal teisel veerandajal lasime ennast ära suruda. Läks paanikaks. Eriti just rünnakul. Üldjoontes olen aga rahul.

Teisel poolajal püsisime ilusti mängus ja ei andnud alla. Olen eelkõige seetõttu uhke, et ei läinud laadaks ja poisid mängisid täiega lõpuni. Lõpuks oli mängugi. Paraku peab kiitma Gregor Arbetit. Vanameister siin üle nelja aasta viskas sisse ja just meie mängus. Aga nii vanad mehed teevadki.“

*       *       *

Balti liiga kohtumised olid Eesti klubide jaoks täna meeldivalt ühepoolsed. Erinevalt eilsest. Tartu Ülikool alistas kodus kindlalt Valmiera/ORDO 85:66 (42:32). Tartu oli selgelt parem pea igas elemendis ning küsimust mängu võitjas ei tekkinud kordagi.

Võib lisada, et tartlaste esimesest 50 punktist tõid Janar Talts ja Kristjan Kitsing 30. Lauas oli Tartu parem lõpuks 48-30, korvisöötude skaalas 26-14, kolmesed Tartu kasuks 42 vs 25 % (TÜ-l 36/15).

Kitsing tõi 21+7+3, Talts 18+9 lp, Cizauskas 16+11+3, Rosenthal 12+5 lp, Sokk 10+4+4, Patrik Saal 5+3 lp, Kazakauskas 1+8+6. Ei mänginud Emgström ja Eelmäe. Valmiera parim oli Janis Kaufmanis - 20+4 rs.

Tartu hoiab nüüd Balti liiga B-alagrupis seitsme võidu ja kolme kaotusega kindlalt teist kohta. Tabeliliider on Pieno Zvaigzdes üheksa võidu ja ühe kaotusega.

Tallinna Kalev/TLÜ võitis aga (samuti kodus) Atõrau Barsõd - 107:64 (56:35). Teist päeva jutti polnud kasahhidest seegi kord asja. Kannatajaiks on nende Eesti gastrollidel siiski paraku olnud Tartu ja TTÜ KK.

Täna oli asi klaar esimese poolajaga - +21 Kalev/TLÜ-le.

Tartu oli lauas parem 38-29, korvisöödud koguni 34-13 (!), kahesed 58 vs 46 % ja kolmesed lausa 51 vs 23 % (TLÜ-l 31/16). Jurtom kogus 20 pt, Fall 14+5 lp, Saage 14, Dzeletovic 12+5 lp, Kaldre 11+4+11, Osby 10+8+3, Saks 9+8 rs.

Kalev/TLÜ hoiab Balti liiga B-alagrupis nüüd seitsme võidu ja nelja kaotusega kolmandat kohta.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu