ROAD to MILAN2022

Dominique Hawkinsist on kolme mänguga saanud Rapla klubi liider. Foto: Siim Solman (Rapla)

Rapla oli Alexela KMLis kindlalt parem TTÜst, G4S Noorteliiga parim mäng polnud siiski piisav Valga-Valka vastu

13.01.2018

Koduses Alexela KMLis peeti täna kaks kohtumist, kus tabelis kõrgemal olevad meeskonnad teenisid punktilisa.

AVIS Utilitas Rapla alistas võõrsil (mäng peeti tegelikult Jüris) TTÜ KK 97:75 (51:38) nib BC Valga-Valka Maks&Moorits samuti võõrsil G4S Noorteliiga 108:84 (50:33). Kaks noort Pehkat viskasid seejuures tolles mängus kokku 50 silma!

Kõigepealt Jüri Spordihoonesse, kus publikut oli kohal tänuväärselt arvukalt, ca 450. Mis siis, et nö TTÜ kodumängul moodustas kohalolnuist ca 2/5 Rapla toetajaskond. Mäletatavasti pidas ka Tartu Ülikool oma eilse kodumängu (Pärnuga) linnast väljas, Viljandis.

Esimene veerand andis lootust toredaks võitluseks. TTÜ ees 25:21 (Olmre ja Käbin tegid vahepeal seal 7:0 sööstu). Paraku, TTÜ poolt vaadates, see pidu kaua ei kestnud ning teise veerandiga muutis Rapla mängu saatuse. Võites veerandi 30:13, pani mullune hõbe asja sisuliselt paika - poolajaks skoor 51:38.

Kui ka kolmas veerand algas Rapla domineerimisel - 23. minutil seis Raplale 61:46 ning 27. minutil 68:50, hakkasid rohkem minuteid teenima juba kaugema lauaotsa mehed. Viimane veerand oli Rapla poolt võidu vormistamine. Rapla paremus avaldus igas elemendis, TTÜ langes üllatavalt kergelt. Lõpunumbrid tablool 97:75.

VÕTMEHETK. Teine veerand (30:13). Rapla domineeris lauda, sai kiireid ja poolkiireid ning tabas soliidselt

PUNANE NIIT. Rapla on saavutamas teatavat stabiilsust. Kõikumisi, musti perioode on vähemal määral, lühemalt.

MÄNGU TEGIJA. Indrek Kajupank.

X-FAKTOR. Dominique Hawkinsiga koos on Rapla tase tõusnud tuntavalt. Ka Cressler ei tunne tema kõrval ennast halvasti (eriti võrreldes Sinaga) ning ta teeb paremaks ka teisi mehi.

STATISTIKA EI VALETA. Rapla pink kogus täna 25 punkti. See peaks küll olema selle hooaja rekord.

MÄNGU STAARID. Hawkins ***, Kajupank **, Olmre & G.Dorbek *

NII NAD RÄÄKISID

Aivar Kuusmaa (Rapla, Delfi TV-s): "Mäng kokkuvõttes oli normaalne. Kuid esimesel veerandil asjad ei toiminud. Poolajal sai omajagu üle räägitud asju. Ka viimasel veerandil ei tegutsenud me kokkulepitult.

Hawkinsist rääkides tuleb tunnistada, et ta on teinud me elu oluliselt lihtsamaks. Kentuckyst ei tulegi füüsiliselt nõrku mehi muidugi... Ta on kõrge IQ-ga, ma ei pea talle eraldi selgitama, ütlema, mida nüüd mängima hakkame - ta saab juba õhust aru.

Rotatsioon on nüüd avaram. Kui mäng lubab, püüan hoida rotatsiooni laiana. Voolaid tegi tubli mängu täna, andis Upsonile väärikat vahetust. Põldoja roll ja enesekindlus on aga Hawkinsi tulekuga justkui paremaks läinud, paika saanud."

Rait Käbin (TTÜ, Delfi TV-s): "Olime mänguks hästi valmis. Mängisime esimesed 10 minutit nii nagu peaks mängima kõik 40 minutit...

Kolmandal veerandil sa jõud otsa, siis sai mõistus otsa, kuni lõpuks sai kõik otsa. Lauas jäime jänni, lihtsad olukorras käändusid kõik meie kahuks - ei saanud me oma lauda, lahtisi palle, 1-1, ei midagi.

Kui rääkida Tassist, siis ehk oodatakse temalt liiga palju, imet justkui. U18 ja see kõik on tore, aga siin on ikkagi reaalsed kehad, mehed vastas. Aga ei, päev-päevalt ta kosub ja ma usun, et paari-kolme mängu pärast näitab ta oma täelist palet."

PROTOKOLLIST

TTÜ KK - AVIS Utilitas Rapla 75:91 (38:51)

vv: 81 vs 83 %

TTÜ KK: Olmre 14+5+4, Tass 12 pt, Metsalu 10+6 lp, Maskhulia 9 pt, Giese 9+8 lp, Käbin 6+3 rs, Viilup 5 pt.

Rapla: Hawkins 21+4+4 (19 pt I. p.a), Kajupank 15+4+3, Cressler 15+5+2, Kaldre 12 pt, Upson 9+9 lp, G.Dorbek 9+5+2, Põldoja 6+4 lp, Ruut4, Voolaid 4+4 lp.

*       *       *

Tallinnas Audentese SH-s andis G4S Noorteliiga meeskond oma senise hooaja parimatest etendustest, kaotades lõpuks tabeli kolmandale BC Valga-Valka Maks&Mooritsale 84:108 (33:50). Audentese noored võitlesid kõvasti ning tegid ühtlasi hooaja punktirekordi - 84 pt.

Kui poolajaks saavutas Valga-Valka edu 50:33, siis teine poolaeg oli noorte meeste esituses igati väärt kaup. Kuna poolaeg tervikuna kaotati 51:58, siis kolmandal veerandi hakati vastasele isegi ohtlikult lähenema. 28. minutil oli G4S Noorteliiga kaotusseis näiteks 55:70. Veerandi lõpuks rebis VV siiski edu suuremaks - 78:57.

Lõpuks siiski VV-le suurenumbriline võit - 108:84. Tuleb lisada, et G4Si noortemeeskond viskas täna 17 punkti rohkem kui seni resultatiivseimas mängus (67 pt).

VÕTMEHETK. -

PUNANE NIIT. Noored tabasid hästi (45 % mängust). Kui ka VV poleks korralikult tabanud, võinuks ju mängusaatus nugade peale minna...?

MÄNGU TEGIJA.  Ron-Arnar Pehka 31 punkti ja PIR 35 on seda väärt.

X-FAKTOR. Kaks Pehkat põrutasid Maksa ja Mooritsa korvi 50 punkti! Vägev värk!

STATISTIKA EI VALETA. Lauas oli VV siiski selgelt üle - 48-30.

MÄNGU STAARID. Ron Pehka ***, R.Raadik **, Haller & Ziedinš *

Indrek Visnapuu ja Ron Pehka mängujärgset kommentaari saab kuulata-vaadata SIIT.

G4S Noorteliiga - BC Valga-Valka Maks&Moorits 84:108 (33:50)

Lauapallid: 30-48

Korvisöödud: 11-24

Pallikaotused: 16-12

Pt vastase pk-test: 9-17

Teise võomalise pt: 4-27

Pink: 32-40

2 pt: 53 vs 69 %