Meeste amatöörliigad

Priit Vene juhtimisel on Tartu tõusnud liigatabelis teiseks

Alexela KML. Tartu Ülikool oli Viljandis Pärnu Sadamast selgelt parem

12.01.2018

Koduses Alexela KMLis peeti täna üks kohtumine (homme on ees kaks vastasseisu). Tabeli teine-kolmas Tartu Ülikool alistas neutraalsel pinnal ehk Viljandis Pärnu Sadama 84:67 (39:35) ning kindlustas teist positsiooni.

Hooaja reeglipära hulka kuulub, et kuigi mõnes teises paaris intriigi jätkub, siis Pärnul pole õnnestunud tänavu Tartu kandadele astuda. Kui eelmistes mängudes oli Tartu parem vastavalt 16 ja 12 punktiga, siis täna oli vahe "akadeemikute" linna kasuks 17 silma. Kolm null ja kokku +45 Emajõe ateenlastele.

Mängu esimene poolaeg oli paraku tuim, mittemidagiütlev, mõlemapoolselt. Pärnakate parim oli täna esimene veernad, mille nad võitsid (16:13). Teisel perioodil Tartu veidi nagu ärkas ja viis vaheajaks eduseisu 39:35-le. Tartu tabas silmatorkavalt paremini (53 vs 36 %), aga Pärnu säras kümne (!) ründelauapalliga.

Kolmandal veerandil jäi Pärnu rünnak seisma. Tartu kasutas vastase ebaloogilise mängupildi ära, sai kiired üles ja seis tablool oli järk-järgult Tartu kasuks - 46:37 (Cizauskas 3), 56:42 (Talts 2), ning 60:46. Viimasele veerandile mindi Tanel Soku korvi järel Tartu eduseisus 62:49. Veel polnud kõik kadunud.

Kuid särtsu ja uut hingamist Pärnus täna polnud. Neljanda veerandi algupoole virutas Kristjan Kitsing lühikese vahega pikemalt juurdlemata kaks kauget kolmest seisuks 68:54. Ja kuigi Pärnu korraks Mihkel Kirvese korvist 34. minutil lähemale (68:59), jätkus Tartu ülemvõim. Sokk ja Talts viisid vahe tass 75:59-le.

Tartu sisuline paremus pääses täna selgelt maksvusele. Tartu ka tabas üsna imeliselt, ühel hetkel olid nad teisel poolajal tabanud 11st viskest 10 - hästi ajastatud, õiged visked. Mitme mängumehe punktid jäid Pärnul täna aga kasinaks. Õigustatud võit Tartule.

VÕTMEHETK. Viimase veerandi keskel otsustadid mängu saatuse Tartu kogenud eestlased - Sokk ja Talts. 8-9-punktine vahe kasvas turvaliselt 16-le silmale.

PUNANE NIIT. Sordiini all mäng. Näiteks võrreldes kolmapäevaste Balti liiga mängudega oli kirge oluliselt vähem. Nii Tartu kui Pärnu tegid üleeile suurepärase mängu - ju siis energiat päris igasse päeva ei jätku. Tartu väljus missioonist siiski kilbil.

MÄNGU TEGIJA. Pärnu on Kristjan Kitsingu lemmiksats - ta on visanud suvepealinlaste vastu sel hooajal 30, 19 ja 20 punkti - keskmiselt niisiis 23 pt. Lisaks keskmiselt võtnud kümme lauapalli.

X-FAKTOR. Kuna Tartul oli noori esiliiga mängu tõttu puudu, oli iga mehe panus eriliselt tähtis. Teist mängu TÜ eest pidanud Julius Kazakauskas sai kirja korralikud numbrid - 12+6+3.

STATISTIKA EI VALETA. Tartu tabas mängust 50 %, Pärnu 36 %. Seejuures sooritas Pärnu 12 viset rohkem.

MÄNGU STAARID. Kitsing ***, T.Sokk **, Eichfuss & Sutt *

PROTOKOLLIST

Tartu Ülikool - Pärnu Sadam 84:67 (39:35)

vv: 55 vs 58 %

Tartu: Kitsing 20+12 lp (12/7), T.Sokk 18+3+2, Talts 11+3+2, Kazakauskas 12+6+3, Cizauskas 10+2+7, Engström 7+13 lp.

Pärnu: Eichfuss 16+6 lp, Sutt 16+3+4, Kirves 12+4+3, Post 8+4 rs, Saaremäel 5+3 lp, Raap 4+5 rs.

NII NAD RÄÄKISID

Priit Vene (Tartu, Delfi TV-s): "Esimene poolaeg oli kinnine. Ei tahtnud neile mängu avada, see oli üks põhjus. Teisel poolajal saime kaitses parema surve peale, saime jooksma ning kergemaid punkte. Poolajal rääkisime aga sellest, et nad on võtnud kümme ründelauda - paljuvõitu...

Saime edasises mängus ennast lahti joosta, sisse-välja mängida ja nii tõmbasime nende kaitse ribadeks. Meie tänavust tegevust aga üleüldiselt mõjutas Saku I liiga mäng Paides - paranevad ja vigastusest naasevad mehed olid seal. Siin olime üheksakesi."

Heiko Rannula (PÄrnu, Delfi TV-s): "Täna minu hinnangul olid mõlemad meeskonnad esimesest minutist uimased ja hajevil. Mis tähendas, et tegelikult meile pakuti esimesel poolajal mängu juhtrolli. Kuid meie olime rutakad, hajevil niisamuti ning me ei realiseerinud oma võimalusi.

Teisel poolajal Tartu võttis ennast kokku. Sellest piisas. Meie poolel oli positiivne vahest kaitsemäng. Võitlesime tublilt. Rünnakul aga jäi miskit puudu, eelkõige ilmselt enesekindlusest ja mõistlikkusest. Kiirus ja teravus on meie trump, aga kui ei lahenda, siis on kehva. Lõpuks räägib mõndagi viskeprotsent."