ROAD to MILAN2022

Martin Dorbek omas elemendis. Foto: Siim Semiskaar

Alexela KML: Kalev/Cramo ei andnud seegi kord Valga-Valka Maks&Mooritsale sõnaõigust

09.01.2018

Koduses Alexela Meistriliigas üllatust ei sündinud. BC Kalev/Cramo alistas Kalevi spordihallis suurelt BC Valga-Valka Maks&Mooritsa - 92:66 (49:37).

Balti liigas võttis Kalev/TLÜ võõral väljakul olulise võidu TTÜ KK üle - 90:75 (45:33).

Esmalt Kalevi spordihalli. Kaks päeva pärast Kalev/Cramo suurvõitu Himki üle tuli suveräänsele liidrile (saldo 13-0) vastu teisel kohal püsinud BC Valga-Valka Maks&Moorits (8-5). Pärast tänast on aga esinelik järgmine: Cramo 14-0, Tartu Ülikool 7-5, Valga-Valka ja Rapla 8-6. Vahed kohtadel 2.-4. on sisuliselt olematud.

Cramo ja Valga tänanegi kohtumine kulges sissetallatud rada pidi. Esimene poolaeg, nagu ka varasematel kordadel, jättis otsad mõneti lahtiseks. Valga püüdis mis ta püüdis, aga võimu vastu ei saanud. Cramo tabas kaheseid 73 % ja kolmeseid 50 %, minnes vaheajale 12-punktises eduseisus (49:37).

Kolmanda veerandi lõpuks oli Kalev/Cramo ees 69:54 ning võites viimase perioodi 23:12, olid lõppnumbrid 92:66. Kui eelmistes mängudes oli vahe 26 ja 24 silma, siis täna taaskord 26. Jõudude vahekord ses paaris on muutumatu.

VÕTMEHETK. -

PUNANE NIIT. Cramo mehed tulid mängule värske ja keskendununa, Himki mäng oli "maha pestud". Seegi professionaalsuse väljendusvorme.

MÄNGU TEGIJA. 30 minutit, parim pluss-miinus (+26), kaitses kõva... See on Martin Dorbek.

X-FAKTOR. Kalev/Cramol mitmendat mängu järjest puudusid Isiah Briscoe, Gregor Arbet, samuti Madis Soodla.

STATISTIKA EI VALETA. Kalev/Cramo tabas väljakult 51/33 ehk 64 %. Mängu punktiliidrid - Mars, Mirkovic, Simmons sahistasid kolmepeale 20st 18!!

MÄNGU STAARID. Mirkovic ***, Mars **, M.Dorbek & Simmons *

NII NAD RÄÄKISID

Martin Dorbek (Kalev/Cramo, Delfi TV-s): "Hea isuga mängisime, korralik töö. Aga esimesel poolajal polnud asi midagi niiväga kindel. Jäime lauas hätta. Kokkuvõttes, eks meil on ikka pikem pink, see aitab palju. Paremus hakkab ühel hetkel mõjuma. Lõpuks jooksime nad üle.

Kui rääkida Himki mängust (vastates küsimusele - toim.), siis ühtepidi tuleb see ju unustada, teistpidi aga analüüsida ning head ja halvad asjad ära klaarida, lahti võtta ja edasiseks kaasa võtta. Oli nii head kui halba. Peame mõtlema, mida me ses mängus hästi tegime, et seda saaks uuesti teha. Ning ka vastupidi: kus hakkasime hoidma, rabistasime jne."

(Pühapäeval 14. jaanuaril mängib Kalev/Cramo võõrsil Krasnodari Kubaniga - meeskonnaga, kes viimati lõi võõrsil CSKA-d 90:79).

PROTOKOLLIST

BC Kalev/Cramo - BC Valga-Valka Maks&Moorits 92:66 (49:37)

vv: 59 vs 52 %

Kalev/Cramo: Mars 17+7 lp (9/8), Mirkovic 16+2+5 (5/5), Simmons 14+6+3 (6/5), M.Dorbek 12+2+2, S.Sokk 10+3 rs+4 vl, Kangur 7+3+3, Subotic 8+2+3, Jõesaar 5+5+2.

Valga-Valka: Ziedinš 12+9 lp, Miglinieks 12+3+2 (10/3), R.Raadik 11+9 lp, Miculis 10+4 lp (kõik I. p.a), Haller 6+3 lp, Bružas 4+5+7 (6/1), Lasenbergs 4+2+4 (8/1).

TIPPHETKED

*       *       *

Balti liigas mängisid Eesti meeskonnad omavahel - TTÜ KK võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d. Tähtis mäng, mis võis otsustada neljanda ehk viimase B-alagrupi edasipääseja playoffi. Võiduga tõusis Kalev/TLÜ tabelis 5 võidu ja 4 kaotuse peale, TTÜ KK saldo jäi nüüd 3 võitu, 6 kaotust.

Mäng oli haaravam, kui Kalev/TLÜ võidu lõppnumbrid 90:75 (45:33) reedavad. Peamiselt Sten Olmre, samuti Matthias Tassi ja Sander Viilupi korvidest vähendas TTÜ 35. minutil vahe vaid kolmele silmale - 72:75. Lõpp aga kuulus Kalev/TLÜ, kes haldas olukorda kindlakäeliselt.

Eriliselt tuleb nende raskete minutite eest kiita Kaido Saksa, Bambale Osbyt (nemad vägevalt ka kaitses), samuti suurepärase esituse tervikuna teinud Tom Kaldret. Meeldiv, et 19-aastane Tom Kaldre on avanenud, vabanenud ning ennast nüüd kindlasti ka U20 koondise treeneritele tõestamas.

Kalev/TLÜ oli lauas parem 37-24, vastase pallikaotustest teenis Kalev/TLÜ 23 punkti TTÜ 4 vastu. Kalev/TLÜ pink kogus 56 silma TTÜ 17 vastu, korvi alt tõstis Kalev/TLÜ sisse 46 punkti TTÜ 26 vastu.

Reimo Tamm tõi võitjaile 17+3 rs+3 vl (12/6), Djordje Dzeletovic 16 pt, Bambale Osby 14+10 lp, Bamba Fall 13+7 lp, Tom Kaldre 12+2+3 (7/6), Kaido Saks 7+6 lp+4 vl, Janis Vahter 6 pt.

Kaotajate kasuks tõi Levi Giese 17+4 bl (12/7), Sten Olmre lisas 15+2 rs+2 vl, Sander Viilup 14 pt, Matthias Tass 11+4+2 (16/5), Oliver Metsalu 10+8+2, Norman Käbin 5+2+4.

TIPPHETKED

Kolmapäeval (10.01) peetakse BBLis tähtsaid mänge. B-alagrupis loodab võidulisa teenida Tartu Ülikool (5-3), kel vastas favoriit Pasvalyse Pieno zvaigzdes (7-0). Avamängu Leedumaal kaotas Tartu 48 punktiga. Mäng algab Tartus kell 19.00.

A-alagrupis võõrustab AVIS Utilitas Rapla (3-3) Jurmalat (5-0), klubid on vastavalt kolmas ja teine - mängu algus Raplas kell 18.30. Šiauliai (5-1) on liider. Mängud Prienaiga on tabelist kustutatud.

Tänu Prienai loobumisele jagavad neljandat kohta Pärnu Sadam ja Triobet/Liepaja (mõl 2-4), kes ka kohtuvad kolmapäeval omavahel Pärnus. Algus kell 19.00.

Kõik on olulised mängud ning hoidkem meie klubidele tihedal mängudeõhtul põialt vähemasti Delfi vahendusel!

Sel nädalal peetakse Alexela KMLis veel kolm kohtumist:

051 R 12.01.2018 18:30 Tartu Ülikool Pärnu Sadam Viljandi Spordihoone Põhiturniir
052 L 13.01.2018 15:00 G4S Noorteliiga BC Valga-Valka/Maks&Moorits Tallinn, Audentese Spordikeskus Põhiturniir
053 L 13.01.2018 18:00 TTÜ KK AVIS UTILITAS Rapla Jüri Spordihoone Põhiturniir