ROAD to MILAN2022

Haigusest toibunud Tanel Sokk aitas meeskonna kindlale võidule.

Alexela KML. Cramo suurvõidu varjus lõikas Tartu kodus Kalev/TLÜ skalbi

07.01.2018

Koduses Alexela Meistriliigas jõudis tõine nädal lõpule. Ainsas tänases kohtumises võitis Tartu Ülikool koduväljakul Tallinna Kalev/TLÜ-d tänu nauditavale teisele poolajale 87:78 (37:42).

Oli mitmeplaaniline mäng, mis samas kahjuks jäi ja jääb igavesti Kalev/Cramo suurvõidu (Himki üle) varju. Tartus peetud kohtumine täna tõestas aga taaskord seda, et (pingi) pikkus pole oluline. Tartu tegi mängu ära sisuliselt seitsmekesi, olgu et Kalev/TLÜ pink töötas (eriti esimesel poolajal) väga tõhusalt. Tartu põhimehed pidasid vastu.

Kalev/TLÜ näitas avapoolajal treeneriduo Gert Kullamäe-Martin Müürsepp taktikepi all head valmisolekut, püüdlikkust, liikuvat kaitset ja agressiivset mängu. Toimis küll. Tartu oli pisut nagu ooterežiimil. Väikestes asjades oli külalismeeskond sammuke ees ning nende pink tõi 22 silma Tartu 4 vastu. Puudujatest tasuks Tartu poolel nimetada Steven Cooki ja Hendrik Eelmäed, samuti Kristen Meistrit..

Pärast viiega kaotatud poolaega (37:42) suutis TÜ ometigi teise poolaja algul teha 10:2 spurt, minnes Tanel Soku viskest 47:44 ette. Kalev/TLÜ siiski ei lasknud ohje käest. Vaheldus viigiseis - 49:49, 53:53, kuni Tartu tegi kiirelt võimsa veerandi lõpu, mis päädis Janar Taltsi tabava kaugviskega - 64:57.

Tartu hoidis IV. veerandil mõõdukat vahet (6-10 pt). Enne lõppu püsisid numbrid 79:70 tablool jupp aega, enne kui Tanel Sokk tabas kaks minutit enne lõppu seisuks 81:70. Mäng sai sellega tehtud. Hooaja omavaheline seis kahe liiga peale kokku on nüüd 3-2 Tartu kasuks. Punktid +28 Tartule.

VÕTMEHETK. Kolmanda veerandi lõpus õnnestus Tartul saada paar kiiret korvi ja Janar Taltsil tabada koos sireeniga äärelt kolmene (64:57).

PUNANE NIIT. Tartu põhitegijad mängisid täna Kalev/TLÜ pika pingi selgelt üle. Seejuures mängis Cizauskas terve teise poolaja nelja veaga. Tartu liidrid mängisid pikki minuteid.

MÄNGU TEGIJA. Märt Rosenthal - nähtav pea igas olukorras - peigmees igal peol. Minuteid koguni 34.

X-FAKTOR. Oli selge, et kui Tartu mõned noored täna kõva mängu ei tee, läheb TÜ-l raskeks. Õnneks tegid Rosenthal ja Jürgenstein suurepärast tööd.

STATISTIKA EI VALETA. Kalev/TLÜ võitis laua kümnega. Samas tegi Kalev/TLÜ poole võrra rohkem pallikaotusi - 12 vs 6.