ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
OlyBet liiga
Koondised
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Balti Matš
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Tartu naiste veenev võit tõestas, et Eesti pronks on lahtine

09.12.2014

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas pole Eesti võistkondade hulgas pärast esimest ringi võiduta klubisid. Kahe võiduga AmEst Rapla ja Audentese SG/Noortekoondise järel lõpetas põhiturniiri esimese poole ühe võiduga Tartu Ülikool, kes kodus ei andnud erilist šanssi Jaanus Levkoi juhitavale Noortekoondisele.

Tartu Ülikool oli kodus parem 67:49 (37:20). Kolmanda veerandi lõpuks oli pilt absoluutselt selge - TÜ oli ees juba 53:31. Nii et Tartule igati tore korvpalliõhtu, võite tuli Emajõe äärest kui Sofia lähistelt. 

 

Nagu Mirjam Nikolai pühapäevases intervjuus lubas, saadi see vajalik esimene võit kätte. Ühtlasi tõestab see, et allpool otsas käib kõva konkurents, seda nii Eesti klubide siseselt kui Läti teise grupi võistkondade vahel.

 

Teine ring võib veel üsna huvitavaid tulemusi tuua ning kaardipakki segada. Näiteks Tartu on selline naiskond, kuhu näiteks Triin Teppo või hoopis üks korralik tagamängija juurde panna ja oleks heal päeval ka 1182 ja TLÜ hädas. Tähtvere õdedest Bratkadest ei tasu siinkohal rääkidagi.

 

Mirjam Nikolai tõi võitjate kasuks 20p+9lp+4rs, Kadri Uiga (pildil) lisas 14+11lp, Nele Laurimaa 7 ja Kaiti Vasiljeva 6+6+3. Audentese edukaim oli seekord Marie Roosalu 13+8lp, Kadri-Ann Lassil lasti tuua vaid 8+7lp (visked 10/4), Mariann Adelbert, Anni Tagapere ja Annabel Aer tõid võrdselt 7 silma.

 

Eesti klubide jaoks on aasta läbi. Läti naiskonnad peavad enne 21. detsembrit omavahel veel kaheksa kohtumist, et ring läbi saaks. Siis on lõplikult selge ka Eesti klubide asetus pärast esimest läbimängu.

Sünnipäevad
Täna, 20. juuli
Taavi Eesalu (32)
Olaf Herman (64)
Jüri Kristal (67)
Karl Johan Lips (23)
Jüri Metsalu (65)
Homme, 21. juuli
Olga Krasnovskaja (32)
Taavi Mets (37)
Indrek Reinbok (43)
Jaagup Toome (32)
Sulge

Ülekanded