ROAD to MILAN2022

Peategelasi tänasest korvpalliõhtust, Sten Olmre ja Sven Kaldre. Siim Semiskari fotod

ALEXELA KML: AVIS Utilitas Rapla alistas koduseinte toel tugevat vastupanu osutanud TTÜ KK

09.12.2017

Alexela Korvpalli Meistriliigas peeti täna üks kohtumine, milles koduväljakul mänginud AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond suutis vaatamata põnevaks kiskunud lõpule võita TTÜ KK-d 88:80.

Nagu juba Raplas tavaks saanud, oli ka seekord Sadolini Spordihoone laupäeva varaõhtul korvpallisõpru täis, lipud lehvisid ja trummid põrisesid. Sven Kaldre tabav kaugvise avas skoori ja kodumeeskond asus kiirelt juhtima.

Mõlemalt poolt tehti alguses kohati rumalaid otsuseid (Käbin, Kaldre pallikaotused). Üks oli selge - Aivar Kuusmaa enne kohtumist ära märgitud kaitsemäng oli väljakuperemeestel täna tõesti tasemel. Samuti kolmepunktivisked. Veerandi lõpus tabasid kaugvisked Sina ja Cressler ning esimesele hingetõmbepausile mindi raplakate 29:17 juhtimisel. Rapla kolmesed sealjuures 5/5.

Teise veerandi alustuseks pakkusid ilukorvi alley-oopi näol TTÜ mängumehed Käbin ja Giese. Rapla rütm oli pisut häiritud. Cressler tegi jooksu, Upson valesöödu. Kaldre kolmas tabav kaugvise viis Kuusmaa hoolealused ette 41:30. Riietusruumidesse siirduti pärast Indrek Kajupanga tabavat kaugviset Rapla 50:34 juhtimisel. Vahe näis olevat turvaline. Poolajaks Cresslerilt 11 punkti, AVIS UTILITASE kaugvisked 10/8!

Teist poolaega alustasid raplakad kahe mööda läinud kaugviskega. Väga enesekindlalt tegutses Toomas Raadik, kelle kaks kiiret korvi vähendasid vahe kaheksa punkti peale (52:44). Rapla rebis tugeva pressingu toel taaskord ette, kuid veerandi lõpetas kuumaks läinud Sten Olmre viie järjestikuse punktiga (69:55).

Olmre alustas ka viimast veerandaega väga teravalt. Esmalt 2+1 rünnak, seejärel veelkord läbimurde pealt kahene. Vahe taas vaid kaheksa (69:61). Viilup ja Metsalu õnnestusid samuti rünnakul ning vahe saadi kuue peale (77:71).

Jaren Sina kiirrünnakust tabatud kauge kahene pani peatreener Aivar Kuusmaa küll peast kinni haarama, kuid viis Rapla ette 83:75. Väga enesekindla olemisega Olmre vajutas kolmese ning vahe oli vaid viis (83:78).

Pärast minutilist mõtlemisaega eksisid korvi alt järjest nii Olmre kui Käbin ja sellega oli rong tegelikult läinud. Kaldre vabavisked vormistasid lõppskooriks 88:80. TTÜ võitles end raskest seisust mängu tagasi, kuid Rapla oli täna siiski parem meeskond.

VÕTMEHETK. Üle minuti jäi mängida, kui Olmre kaugvise tõi TTÜ viie punkti kaugusele (78:83). Järgmisel rünnakul kaotas lisaks Cressler Rapla poolel palli ent ei Olmre ega Metsalu suutnud oma rünnakul palli korvi saada. See oli viimane nael.

PUNANE NIIT.

MÄNGU TEGIJA. Väga harva omistame selle tiitli kaotaja meeskonna mängijale. Täna siiski - Sten Olmre. Oli enesekindlus ise, koondise mängijale vääriliselt.

X-FAKTOR. Rapla tabas kaugelt esimesel poolajal 10st 8 viset. Seda 16 punktist edu TTÜ päris kinni ei saanudki.

STATISTIKA EI VALETA. TTÜ pink jäi täna päris lahjaks. Sealt tõustes toodi 10 silma Rapla 35 vastu. Puudu olid Tõnis Peili, Rain Koorti, Reni-Alvin Kuimeti, Ivalo Pajumetsa jt punktid.

MÄNGU STAARID. Nolan Cressler ***, Sten Olmre **, Kaldre *

PROTOKOLLIST

AVIS Utilitas Rapla - TTÜ KK 88:80 (50:34)

vv: 72 vs 100 % (ehk 22/16 vs 15/15)

Rapla: Cressler 26+8+4 (15/10), Kaldre 16+5+3 (3 pt 7/4), Kajupank 13 pt, Sina 12+4+4, Upson 8+8+2, Ziedinš 4+4+3, G.Dorbe

TTÜ: Olmre 27+5+2, Metsalu 14+4+2, T.Raadik 12+9 lp, Giese 10+7+2+3 bl, N.Käbin 7 pt, Viilup 5 pt.

NII NAD RÄÄKISID

Rait Käbin (TTÜ KK, Delfi TV-s): "Nii on raske mängida, kui kaks korda annad 15 punkti ette ja pead siis tagasi hakkama tulema. Nad tulid meid maa alla lööma - neist õhkus enesekindlust, me ei suutnud neile vastu seista. Au vastasele: väga hästi viskasid. Teisel poolajal ärkasime aga natuke üles. Aga rong oli juba peaaegu ära sõitnud selleks hetkeks."

BC Kalev/Cramost lahkunud Matthias Tassi on seostatud just TTÜ-ga, kuid Käbini sõnul ei oska tema veel praeguse seisuga öelda, kas noor keskmängija hakkab neid esindama. "Nii kaua, kuni ta meil trennis ei ole, nii kaua ei oska ma midagi öelda. Praegu peab seda uurima klubi mänedžeri käest."

Aivar Kuusmaa (Rapla, Delfi TV-s): "Ega kunagi pole pidu peale esimest poolaega kestma jäänud (viide 10/8 kolmeste kohta - toim.). Mängisime need visked kõik välja, mõned jäid isegi viskamata, aga etteheiteid esimese poolaja kohta ei ole.

Teisel poolajal ei mänginud me enam nii, nagu tahtsime. Kaitses ühel mehel oli mitu eksimust järjest, kust vastane tegi näiteks 8:2 spurdi... TTÜ tuli mängu tagasi, õnneks saime uuesti minema, aga oma lolluste pealt lubasime nad tagasi mängu. Lõpp hea, kõik hea.

Uue leegionäri Jaren Sina osas peab Rapla varsti otsuse tegema. "Kui ma täpselt mäletan, siis enne Valga mängu peame korvpalliliidule raha [leegionäri registreerimistasu] ära maksma. Selleks ajaks oleme ilmselt otsuse teinud."

Sten Olmre. Vormikõver on liikunud kenasti talveharja suunas üles. Foto: Siim Semiskar

T 11.10.2022 15:00 EKL juhatus
T 11.10.2022 11:00 KML nõukogu koosolek
E 17.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 24.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 31.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 14.12.2022 15:00 EKL juhatus
N 15.12.2022 11:00 EKL üldkogu