ROAD to MILAN2022

Tom Kaldre

Saku II liiga alagrupi parimateks valiti Kaldre, Kärg, Talu, Meerits ja Meidla

07.12.2017

Eesti tugevuselt kolmandas korvpallisarjas Saku II liigas on alagrupifaas läbitud ning aeg on tibusid lugeda. Alustame eelringi parimatest mängijatest.

A-alagrupi võitis täiseduga (6-0) Tallinna Kalev/TLÜ duubelmeeskond. Nende üks põhitegijaid teises liigas on Kalevi esindusmeeskonna nimekirja kuuluv noor tagamängija Tom Kaldre (pildil). 190 sentimeetri pikkune Kaldre lõi kaasa neljas alagrupi kohtumises ning tõi keskmiselt 27,1 mänguminutiga 15,5 punkti, 4,3 lauapalli, 3,5 resultatiivset söötu ja 3,3 vaheltlõiget. Kaheseid on parimaks valitud mängumees tabanud 59,5-protsendiliselt ja 13-st kaugviskest on ta tabanud neli (30,8%).

B-alagrupist väljus võitjana TTÜ KK II, kes võitis viis ja kaotas ühe kohtumise. Ülikooliklubi vedur on kahtlemata Mihkel Kärg, kes lõi kaasa kõigis kuues mängus. Keskmiselt 20,7 mänguminutit platsil veetnud Kärg kasutas oma minuteid resultatiivselt kogudes 18,5 punkti ja  7,2 lauapalli. 31st teele saadetud kolmepunktiviskest on ta tabanud tervelt 15 (48,4%).

C-grupi läbis puhaste paberitega RSK Tarvase meeskond, kel teatavasti kindel siht silme ees jõuda järgmiseks hooajaks Saku I liigasse. C-alagrupi parimaks valiti Rakvere Ander Talu, kes möödunud hooajal Andres Sõbra käe all ka Alexela korvpalli meistriliiga taset nuusutada sai. Tema näitajad neljas kaasalöödud kohtumises: 22,9 minutit, 15,3 punkti, 1,8 lauapalli, kahepunktivisked 64,5% (20/31).

D-alagrupi võitis BC Viljandi/telliauto.ee (6/0), kelle parim Rauno Meerits (alumisel pildil) tõi neljas

mängus keskmiselt võimsad 31,5 punkti, 12,3 lauapalli, 3,8 resultatiivset söötu ja 2,3 vaheltlõiget.

E-alagrupis viie võidu ja ühe kaotusega esikoha kindlustanud BC Rapla säravaim täht oli Henno Meidla, kes viies mängus viskas keskmiselt 11,4 punkti, võttis 6,8 lauapalli, jagas kaks resultatiivset söötu ja napsas 1,6 vaheltlõiget.

Saku II liiga vahegrupi mängudega alustatakse juba homme, kui RSK Tarvas võõrustab BC Viljandi/telliauto.ee-d ja Orissaare Träx sõidab külla Audentese SK-le.