Viskel Branko Mirkovic, kellelt täna 18 pt ja 5 rs.

BC Kalev/Cramo alistas Alexela KMLis suurelt G4S Noorteliiga, BBLis kaotas Pärnu Sadam kodus Šiauliaile

06.12.2017

Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo kohtus täna Eesti meistriliiga raames G4S Noorteliiga meeskonnaga ja võitis 126:51 (58:25). Kohtumine peeti Paides.

Kalevi peatreener Donaldas Kairys jättis 11-st protokolli kantud korvpallurist ainsana mänguajata kogenud Cedric Simmonsi. Kõik ülejäänud mehed viibisid platsil vähemalt 16 minutit. Puudu oli koosseisust Madis Soodla.

Kalev/Cramo on täisedu ehk kaheksa võiduga meistriliiga ainuliider, kõik kuus mängud kaotanud noortemeeskond viimane. Detsembris kohtub Cramo siiski kõigi jälitajatega, esimesena on 13. detsembril võõrsil vastas BC Valga-Valka Maks&Moorits.

VÕTMEHETK. Teine veerand - 32:8 Cramole. Esimene oli veel täitsa kobe (26:17).

PUNANE NIIT. Tiitlikaitsja oli klass omaette kõigis kategooriates.

MÄNGU TEGIJA. Parim efektiivsuse näit (PIR) ja pluss-miinus kokku oli Erik Keedusel.

STATISTIKA EI VALETA. Noorte meeste kaitse vastu pani Kalev/Cramo hästi kaugelt - 32/16, mis on suhteliselt hea märk järgmisteks mängudeks.

MÄNGU STAARID. Jõesaar ***, Keedus **, Mirkovic & Loik *

PROTOKOLLIST

BC Kalev/Cramo - G4S Noorteliiga 126:51 (58:25)

vv: 91 vs 33 %

Kalev/Cramo: Briscoe 19+5+4+5 vl, Mirkovic 18+5 rs, Keedus 17+4+3, Jõesaar 16+6+4, Mars 12+5+4, Dorbek 12+5 rs+4 vl, Kangur 11 pt, Suboti

G4S Noorteliiga: Loik 14+5 lp, Sein 10 pt, Ron Pehka 10+4+4, Kuhi 6+4 lp.

*       *       *

Pärnu Sadam jätkas korvpalli Balti liigat kaotusega, kui koduplatsil jäädi leedulaste Šiauliaile alla 61:87.

Eesti meeskond püsis löögiulatuses veel teise poolaja algul, kuid kolmandal ja neljandal veerandajal lasti vahel kõvasti kasvada ning lõpuks võetigi vastu 26-punktiline kaotus.

Pärnakate parimana tõi Siim Markus Post kesise tabavuse juures 17 punkti (17/5), lisaks 4 lp ja 4 rs. Timo Eichfuss lisas 11+6+3, Sten Saaremäel 10, Karl-Martin Kask 8 ning Mihkel Kirves 6 pt. Vastaste kasuks tõi Akeem Wright 17 silma.

Kolmekordne Balti liiga võitja Šiauliai (2014, 2015, 2016) kinkis sealjuures alles eile Raplale kolmanda kaotuse, olles Aivar Kuusmaa meeskonnast üle numbritega 83:73.

Pärnul on tabelis kaks võitu ja kolm kaotust, Šiauliail neli võitu ja kaks kaotust.

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula tõdes pärast Balti liigas saadud 26-punktilist kaotust leedulaste Šiauliailt, et saatuslikuks sai pärnakate vähene agressiivsus. - "Ma ei ütleks, et Jurmala on jube kõva ja nemad jube nõrgad - mõlemad on kõvad satsid, lihtsalt natuke erineva stiiliga. Nende eesliin käis meile natuke üle jõu ja kui viskad väljast ka nii kehvasti, siis ongi raske."

Lisaks sellele kirus Rannula ka oma mängijate ebastabiilsust. "Kui [Rannar] Raap suudaks häid mänge teha stabiilselt, siis oleks ta võib-olla juba kuskil mujal..."