Tujutu õhtu BBLis: kaks mitte just väga kobedat kaotust koduväljakul

05.12.2017

Balti liigas ei olnud Eesti klubidel täna hea päev. Kodus saadi kaks kaotust, mille kummagi puhul polnud tegu väga "võitlusliku" ja "ilusaga".

AVIS Utilitas Rapla võttis kodus vastu 73:83 (35:43) kaotuse Leedu Liiga viimast kohta jagavalt Šiauliailt. Tallinna Kalev/TLÜ lonkis kodus aga terve mängu Läti liiga teise BC Ogre sabas; tabloolt vaatasid lõpuks vastu kaoutusnumbrid 76:99 (37:58).

Mäng Raplas kulges Leedu meeskonna vaikse kuid kindla dikteerimise tähe all. Avaveerand Šiauliaile 21:17 ning poolaeg 43:35. Vastane oli hea, tugev, kuid pisut tundmatu Balti liiga tippklassi kuuluv tase.

Kolmanda veerandi lõpuks tuli Rapla punkti võrra lähemale (46:55). Võimalus veel oli. Rapla tuli Devonte Upsoni ja Gert Dorbeku korvidest isegi 40:45 peale, kuid paljuski tänu Laurynas Birutise suurepärasele tegutsemisele läks Leedu klubi taas oma teed (46:57).

Viimane veerand oli juba suuresti vormistamine. Kuigi 31, minutil tõi Sven Kaldre kolmene Rapla korraks nelja punkti kaugusele (59:63). Šiauliai saavutas tänu võimsale eesliinile ja Rapla eksimustele kaitses 77:64 edu ja võitis kohtumise 83:73.

Šiauliai domineeris lauas - 44-30, tsoonist teenisid külalised koguni 56 punkti Rapla 22 vastu (!). Kahepunktivisked Šiauliai kasuks 62 vs 50 %, kolmesed Raplale 33 vs 12 %, vabavisked külaliste kasuks 92 vs 60 %.

Raplal on nüüd tabelis võite ja kaotusi kolm, Šiauliail aga kolm võtu, kaks kaotust.

Laurynas Birutis tõi võitjaile 22+9 lp, Omar Morgan Prewitt 15+5+3, Evaldas Saulys 15+7 lp, Donatas Sabeckis 11+3+8, Vytautas Sarakauskas (muuseas, Neptunase Euroliiga-hooaja mees) 10+8 lp.

Rapla poolel: Sven Kaldre 16+4 rs (3 pt 6/4), Jaren Sina 15 pt (3 pt 6/4), Indrek Kajupank 11 pt, Nolan Cressler 10+6+8, Maris Ziedinš 7+4+3.

Aivar Kuusmaa lausus kokkuvõtteks Basket TV-le: "Vastast peab kiitma. Šiauliai on tervikuna tugev võistkond ning näeb ka täitsa korvpallimeeskonna moodi välja - on rida pikki ja tugevaid kujusid. Meie jaoks oli tegu kindlasti hea, tugeva mänguga. Mängulises mõttes ei pea põdema.

Meil oli palju eksimusi, nö meie teada-tuntud vajakajäämisi ja eksimusi. Nüüd on meie asi samm-sammult neid vähemaks saada. Kaitseformatsioonis  saab asju paremaks lihvida."

*       *       *

Täbaramalt käis Tallinna Kalev/TLÜ käsi, kes koduses Kalevi Spordihallis mängis Läti hetke teise meeskonna BC Ogrega ning kaotas 76:99 (35:58). Nagu numbrid reedavad, läks mäng "piiri taha" juba esimese poolajaga. Ka tuleb eriliselt kiita lätlaste tabavust - kõik visked väljakult kokku 65st 38 ehk 58,5 %.

Kuna vastase viskeid pidi üldjuhul välja võtma korvist, võitis lauavõitluse "üllatuslikult" Kalev/TLÜ - 34-26, korvisöödud Ogre kasuks 25-15, pallikaotusi oli Kalevil koguni 26, Ogrel 21. Kahesed Ogre kasuks 74 vs 58 %, kolmesed Ogrele 44 vs 27 %.

BC Ogre edukamad olid: Guntis Sipolins 28+7 lp, Rinalds Sirsnins ja Gints Antrops 19 pt. Kalev/TLÜ poolel tegid skoori: Bamba Fall 18+11 lp, Kiur Akenpärg 16+5 rs, Bambale Osby 13+7 lp, Reimo Tamm 9 pt.

Tuleb lisada, et Kalev/TLÜ poolelt puudus taaskord treener (või treenerid), kelleks Basket.ee andmetel peaks hetkel olema Kalle Klandorf. Neid kohuseid täitis tagamängija Reimo Tamm, kes samal põhjusel teisel poolajal ka mängu varumeeste pingilt jälgis ja jõudumööda juhendas. "Järgmisel nädalal peaks treener tagasi olema. Sel nädalal peame ise hakkama saama," kõlas Tamme kommentaar.

Veel lisas Reimo Tamm mängu kohta Delfi TV-le: "Vahe kärises kohe alguses. Me ei olnud mänguks valmis, kaitses olime laisad, loiud. Üldiselt - kehvad. Alles teisel poolajal justkui saime aru, et nad viskavad palju ja hästi kaugelt."

Kalev/TLÜ saldo on nüüd 2-4, Ogrel 3-2.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru