OlyBet liiga

Kullamäe peab vaatama edasi, mitte tagasi

Kullamäe: keskendume nüüd täismahus neljapäevale

24.02.2015

Tartu Rock lõpetas FIBA Eurochallenge sarja vahegrupiturniiri võiduga, kui alistas kodusaalis Den Boschi SPM Shoetersi 71:64 (30:32). Klubi vaatab juba ülehomsesse, BBLi playoffi suunas.

Rocki parim oli täna 21 punkti visanud ja kaheksa lauapalli võitnud Janar Talts (visked 13/10). Joosep Toome ja Tanel Kurbase arvele jäi kümme silma, esimesele lisaks 6lp, teisele 3lp+3rs. Augustas Peciukeviciuse nime tagant leiame 8+5+5, Saimon Sutt sai 28 minutiga kirja 9+6lp (8/3).

Den Boschi edukaim oli kümne punktiga Ralf De Pagter.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli mängul omad ülesanded, mis ka täideti. "Tänasele mängule seadsime mõned ülesanded: tahtsin platsil proovida korraga mängitada mõlemat mängujuhti ja proovisin ka Toomet ja (Karolis) Petrukonist koos platsile panna," ütles Kullamäe Rocki pressiteate vahendusel.

Edasi Skyliners ja Avtodor

"Samuti oli plaan anda noorematele palju minuteid ja Saimon Sutt sai selle ülesandega väga hästi hakkama – oli igati tubli. Ja loomulikult tahtsime mängu võita ja nii teha tänane pidupäev spordisaalist välja minejatele veel rõõmsamaks. Saime nende ülesannetega hakkama ja keskendume nüüd täismahus neljapäevale, sest seal tuleb raske seeria.“

K-grupist edasi Rock edasi ei pääse, küll kindlustati nüüd kahe võidu ja nelja kaotusega kolmas koht. Den Bosch jääb ühe võidu ja viie kaotusega viimaseks. Võitis Frankfurdi Skyliners (5-1), teisena pääseb edasi Saraatovi Avtodor (4-2).

Lisaks neile on veerandfinaalis rumeenlaste Rovinari, Enel Brindisi, Le Mans, Nanterre, Trabzonspor ja Krasnojarski Jenissei.

"Kerge meil BBLis olema ei saa"

„Äge grupp oli,“ võttis Delfi TV-s kogu turniiri kokku Kullamäe. „Seda võin selle sarja veteranina küll öelda. Täna võime mõelda, et oleks piisanud eelmises mängus kodus Saraatov ära võtta ja oleksime edasi, aga nädal tagasi olime võidust kodus ikkagi väga kaugel... Mulle endale jääb pigem kõige rohkem kripeldama esimene mäng kodus Frankfurtiga, mida hästi alustasime, aga jah...See jääb hingele. Mis teha.“

Ta lisas: Nüüd tuleb hakata uusi sihte seada. Ja neid ei tule kaugelt otsida. Ülehomme on mäng Lipejaga ja tunnistan ausalt, et vaatasin täna terve päev Liepaja mänge. Meid võidakse ju favoriitideks nimetada, aga olles tulevast vastastega mingil määral tuttav, võin kinnitada, et midagi kerget meid ka BBLis ei oota.“

Neljapäevane TÜ/Rocki-Triobet/Liepajas Lauvase mäng jõuab algusega 17.40 ka Viasatsport Baltic ekraanile.

Punktid, plussid ja miinused

Rocki mängijate individuaalsed statistilised numbrid eurohooaja kokkuvõtteks:

Talts 14,5+6,8+2, Toome 11,8+5,5, G.Dorbek 10,3+2,6+1,9, Peciukevicius 8,3+2,9+3,5, T.Sokk 8,3+3rs, Eichfuss 7,9+4,5lp, Kriisa 6,7, Kurbas 6,3+2,6+2,6, Petrukonis 4,6+3,2lp.

Veel. Rock oli punktisaagi poolest sarja 32 võistkonna seas 28. (73,8 p). Rocki viskeprotsent oli paremuselt 25., kolmesed 15. (36,2 %), samas Rockist enam proovis kaugelt vaid viis klubi. Lauapallide osas oli Rock 23., korvisöötude osas aga tublil 10. real (16,6 rs). Viimaselt astmelt leiame Rocki aga vaheltlõigete kategoorias – 4,3 vl.

Võib veel lisada, et vaid kolm Roci mängijat – Joosep Toome, Janar Talts ja Valmo Kriisa tabasid kolmeseid paremini kui 35 %-ga.