Vytenis Cižauskas on tagasi.

BBL. Kolmest üks: Tartu Ülikool teenis punktid TTÜ KK üle, Pärnu ja Kalev/TLÜ kaotasid

29.11.2017

Korvpalli Balti liigas peeti Eesti klubide osavõtul täna kolm kohtumist. Paraku jäi sõrmede vahele vaid üks võit, sedagi Tartu Ülikooli ja TTÜ KK hõimlaste omavahelisest mängust.

Tartu Ülikool võitis võõral väljakul TTÜ KK-d 88:70 (49:46), Tallinna Kalev/TLÜ aga kaotas võõrsil Valmiera /ORDO-le 82:94 (32:44). Meie peamise vaatluse alla võetud mängus jäi Pärnu Sadam kodus alla Jurmalale 64:72 (30:46).

*       *       *

Pärnu oli kummalises olukorras. Jurmala oli alagrupi liider (3-0), Pärnu heas seisus nende kannul (2-1). Paradoks oli ja on just see, et kui seniste keskmiste näitajate osas oli Jurmala Balti liiga tipp lauas (ka Pärnu vastu 37,8 vs 27,7 senistes mängudes), siis on Pärnu siiani olnud Alexela KMLi selgelt parim lauas (37,5 lp). Mida uskuda?

Nagu mäng näitas, tasus uskuda BBLi statistikat. Jurmala võitis laua 45-28. Pärnu kaotas mängu muidugi esimese poolajaga (+16), teisel tegi Jurmala niipalju kui vaja – veerandajad nende poolt vaadates kaks korda -4. Pärnu poolel puudus ärataja, x-faktor. Puudujad: Pärnul Karl-Johan Lips.

Jurmala võitis niisiis laua 45-28, korvisöödud võrdsed 10-10, pallikaotusi oli Pärnul 14, lätlastel 21. Kahesed mõl 45 %, kolmesed Jurmala kasuks 32 vs 21 % (Pärnul 14/3), vv vastase kasuks 65 vs 62 %.

Ervins Jonats tõi 19+6+3, Haralds Karlis 11+4 lp, Ivars Zvigurs, Edgars Jeromanovs ja Deniss Krestinin 8 pt. Pärnu poolel: Rannar Raap 20+3+2 (11/8), Mihkel Kirves 11+8 lp, Timo Eichfuss 10 pt, Saimon Sutt 10+2+4, Sten Saaremäel 8 pt, Karl-Martin Kask 5+4 lp. Siim-Markus Post ja Tormi Niits skoori ei avanud.

Tallinna Kalev/TLÜ pidi vastu võtma 82-94 kaotuse Valmiera/ORDO meeskonnalt. Vastased tabasid kodusaalis kaugelt märksa paremini. Kodusaalis kukkus neil sisse 12 kolmepunktiviset, Kalev/TLÜ-l vaid kolm.

Kalev/TLÜ lasi kodumeeskonna alguses jooksma, olles ise üsna uimane. Teisel poolajal oli eestlastel paaril korral võimalus mängu tagasi tulla, aga Valmiera õnnelikud momendid tabasid, Kalevil mitte.

Valmiera mängis enesekindlalt, see toimis. Kuigi Kalev/TLÜ tegi kõva teise poolaja, viskas 50 punkti ja oli lähisuhtes... Paar emotsionaalset korvi lätlastelt, see otsustas.

Tänased edukamad kalevlaste poolel olid: Reimo Tamm 20 pt, poolajal veel nulli peal olnud Djordje Dzeletovic kogus 17 punkti, Bamba Fall 13 pt ja 16 lauapalliga ning Kristo Saage 11 pt ja 8 rs-iga. Debüüdi teinud Bambale Osby kontole jäi 6 punkti. Samuti oli meeskonna pingil veel kaks värsket nägu: treener Gert Kullamäe ja ajateenistuskohustusest vabanenud ning meeskonnaga taasliitunud Tiit Talumaa.

Valmiera meeskonnale tõi Janis Kaufmanis 21 punkti ning Eduard Hazners ja Viktors Iljins 19 punkti (Iljins ka 20 lauapalli).

Tallinnas kohtusid TTÜ KK ja Tartu Ülikool. Tartu saavutas veenva võidu 88:70 (49:46). Otsustavaks sai kolmas veerandaeg, mil TTÜ-l ka ühel rünnakul oli mõnikord möödaviskeid rohkem kui vastasel 4-5 minutiga. Puudujad: Tartul Steven Cook. Vytenis Cizauskas rivis.

Veel 23. minutil oli TTÜ ees 52:51, ent peamiselt Carl Engströmi ja vigastuspausilt naasnud Vytenis Cizauskase punktidest läks Tartu oma teed. Kolmas veerand Tartu kasuks 20:8.

Viimase veerandi -16 puudujäägist TTÜ välja ei tulnud. Kõige väiksem vahe kuni 25. minutini oli 17 punkti. Tartule seega teenitult neljas võit Balti liigas.

Lisaks Rosenthalile ja Eelmäele said tuntavalt mänguaega ka Saal ja Jürgenstein, lisaks said ohtralt mänguaega “vanemad noored” K.K Vene (11 min) ja Parrol (15 min.).

Tartu oli parem lauas 41-31, korvisöödud Tartule 17-15, pallikaotusi oli Tartul 15, TTÜ-l 11. Tsoonist kogus Tartu 52, TTÜ 28 punkti, pallikaotustest teenis TTP 22, Tartu 7 silma. Kahepunktivisked Tartu kasuks 67 vs 41 %, kolmesed Tartule 29 vs 22 %, vv TTÜ-le 85 vs 64 %.

Tartu poolel kogus Cizauskas 19+3+5, Kitsing 18+6 lp, T.Sokk 12+2+3, Talts 11+10+3, Eelmäe 11+6+3, Engström 7+2 lp, Rosenthal 4+3+1.

TTÜ poolel: T.Raadik 15+4 lp, L.Giese 10+6+2+3 vl, Metsalu 11+5+2, Olmre 9+2+6, Koort 7 pt, Käbin 5+3 rs.